KUN ATTILA 2020.08.16 17:22 Frissítve: 2020.08.16 22:11

Két góllal verte a Gyirmót a Budaörsöt

A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Budaörs a Gyirmóttal csapott össze. A vendégcsapat a remeklő Rusák és Varga vezérletével begyűjtötte a három pontot a mezőnyben jól játszó, de a kapu előtt elfogyó hazaiakkal szemben.

Gyirmóti öröm, vezet a vendégcsapat! (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

BUDAÖRS–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (0-1)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezeti: Sipos Tamás (Tőkés Róbert, Bognár László)
Budaörs: Kovács P. – Marques-Airosa, Kékesi, Tamás O., Zeke – Molnár Cs. (Váradi, 85.), Sajbán Miklós, Petneházi, Pethő (Molnár T., 60.) – Horváth R., Halmai Á. (Horváth Emil, 73.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gyirmót: Rusák – Major, Hudák, Széles, Hajdú Á. – Lázár P. – Herjeczki (Simon András, 82.), Nagy P. (Vass Á., 84.), Szatmári I. (Vogyicska, 52.), Heffler N. – Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:
Tamás O. (80.), ill. Nagy P. (29.), Varga B. (71., 81.)
MESTERMÉRLEG:
Bognár György: – Jó felfogásban játszottunk, de a minőség egyelőre hiányzik a végjátékban.
Csertői Aurél: – Az előző idényhez hasonló mérkőzés volt, csak éppen fordított felállásban. Most a Budaörs játszott jobban, de mi nyertünk. Átvészeltük a hazai rohamokat és gólokat szereztünk, de játékban javulnunk kell, mert ez a későbbiekben kevés lesz.

A mérkőzés elején mind a két csapat igen aktív volt. Egymást érték a támadások mindkét oldalon, ám az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így a kapusoknak nem kellett nagyobb védéseket bemutatniuk. A szögletek a találkozó első húsz percében gyakoriak voltak, majd két percen belül két nagy helyzet is akadt, de a hazaiaknál a kapufa, a vendégeknél Rusák kapus mentette meg a góltól a csapatokat. Az első félidő második felében folytatódott a rövid passzos, kombinatív játék mindkét oldalon, azonban az áttörést éppen egy ívelés hozta meg, amelyet Nagy Patrik értékesített (0–1). Az előny birtokában a Gyirmót nem állt vissza, így folytatódott a kiegyenlített játék.

Nem volt ez másképpen a második félidő elején sem, aztán inkább a Budaörs lett kezdeményezőbb, Csertői Aurél együttese pedig a kontratámadásokban bízott. A budaörsiek előtt több nagy lehetőség is adódott, ám Rusák kapus eszén nem tudtak túljárni. Végül Csertői Aurél terve jött be, hiszen Varga Barnabás révén egy kontrával meglőtte a második gólt is a Gyirmót (0–2). Az utolsó tíz percre felélénkült a Budaörs, Tamás Olivér 35 méteres bombája utat talált a kapuba (1–2), ám a Budaörs csak egy percre kapta vissza a reményt, hiszen a középkezdés után Varga Barnabás újabb találatával egyből visszaállította a kétgólos differenciát a gyirmóti alakulat (1–3). Mindent összevetve megérdemelten vitte haza Tatabányáról a Gyirmót a három pontot.

Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC 1–1

Itt a vége, 3–1-re győzött a Gyirmót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: egy szöglet utáni kavarodás végén Rusák ment nagyot reflexből.

Letelt a rendes játékidő, két perc lesz a hosszabbítás.

86. perc: Petneházi beadása után Marques-Airosa fejel fölé, majd Rusák kap sárga lapot a kirúgás előtt időhúzásért.

85. perc: Nagy Patrikot Vass Ádám váltja, Molnár Csabát Váradi Alexander.

82. perc: Herjeczki Kritóf helyére Simon András áll.

81. perc: GÓL, 1–3! Gyorsan jött a válasz, Heffler bal oldali beadása után Varga fejelt közvetlen közelről a kapuba.

80. perc: GÓL, 1–2! Tamás Olivér gondolt egy nagyot és 35 méterről még nagyobb gólt lőtt a bal alsóba.

75. perc: Horváth Roland fejel középről, Rusák ismét véd.

73. perc: Halmai Ádámot Horváth Emil váltja a hazai oldalon.

71. perc: GÓL, 0–2! De ha már átlépik, gólt lőnek! Hajdú indította a bal szélen Vargát, aki 14 méterről, jobbal tekert a budaörsi kapuba a bal kapufa segítségével.

Fölényben a Budaörs, a Gyirmót a félpályát is elvétve lépi át.

67. perc: szabadrúgást kap a Budaörs, Kékesi érthetetlenül reklamál, majd teljesen érthetően sárgát kap.

64. perc: Sajbán 13 méteres, életerős léc alá tartó lövését védi nagy bravúrral Rusák, majd a kipattanót is fogja.

59. perc: Marques-Airosa csúnyán letalpalja Hajdút, sárga. Pethő Bencét Molnár Tibor váltja a hazaiaknál.

56. perc: Heffler buktatja Kékesit, ez is sárga lap.

51. perc: cserél a Gyirmót, Szatmári István helyére Vogyicska Bálint áll be.

48. perc: Petneházi lövését tornázza ki a jobb alsóból Rusák, a kipattanót Halmai fejeli fölé. Közel volt az egyenlítés!

46. perc: kezdenek a csapatok.

A támadásban jobban operáló Gyirmót (sárgában) legyőzte a Budaörsöt (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

Nincs ráadás, vége az első játékrésznek. Egy góllal megy a Gyirmót.

45. perc: Herjeczki balról megeresztett lövése nem sokkal kerüli el a bal alsó sarkot.

35. perc: Mik maradtak ki! A jobb oldalon elfutó Herjeczki a kapu torkában álló Szatmárit találja el, akiről kifelé pattan a labda. Az ellentámadás végén Horváth Roland lőhet tiszta helyzetben a tizenhatoson belülről, de nem találja el a kaput.

34. perc: Zeke Márió másodszor is bünteti Nagy Patrikot, most már nem ússza meg sárga lap nélkül.

A Gyirmót az első valamirevaló lehetőségét gólra váltotta.

29. perc: GÓL, 0–1! Szatmári István bal oldali beadása után Nagy Patrik lőtt a jobb alsó sarokba.

28. perc: Halmai beadás után Pethő fejelt nem sokkal mellé.

20. perc: Varga Barnabás fejese után tolja a felső lécre a labdát Kovács Péter, szöglettel jöhet a Gyirmót. Szép jelenet volt!

14. perc: Molnár Csaba 17 méterről majdnem kirúgja a stadionból a labdát.

11. perc: Horváth Roland lövését fogja Rusák Edvárd.

10. perc: Zeke rúgja le Nagy Patrikot, de megússza lap nélkül.

9. perc: rövid időn belül a harmadik szögletét végezheti el a Budaörs, de nem forog veszélyben a gyirmóti kapu.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a Gyirmót indította útjára labdát.

A budaörsi labdarúgók köszöntik a közönséget (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

Mintegy 100 néző a Grosicsban.

A Gyirmót játékosa, Heffler Norbert az első fordulóban triplázott a Csákvár ellen (csapata győzött is 3–0-ra), amivel (holtversenyben) még mindig vezeti a góllövőlistát.

Nem mindennapi összecsapás volt: a Budaörs a 44. percben emberhátrányba került Gyurácz András kiállítása után, majd a gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben átgázolt ellenfelén. Bognár György szakmai igazgató meg is jegyezte a mérkőzést követően: – A következő mérkőzésen tízen kellene kezdeniük…

A két csapat legutóbb március 1-én találkozott egymással, akkor (ugyancsak Tatabányán) 4–1-re nyert a Budaörs.

A Budaörs a 12., a Gyirmót (az Ajkával azonos mérleggel) holtversenyben az 5. helyen áll.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Az eddig 3 pontot szerző Budaörs a két győzelmet bezsebelő Gyirmóttal találkozik Tatabányán.

2022.10.05 00:29:24

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Egy találat jött össze a Tisza-parti csapatok mérkőzésén.

2022.10.05 00:41:27

Kosznovszky szünet után nem sokkal elért gólja döntötte el a mérkőzést.

2022.10.05 12:12:40

Nem esett gól, így a Balaton-partiak hazai pályán 150 napja nem találtak legyőzőre.