Kétgólos hátrányt dolgozott le a Békéscsaba a Kaposvár ellen

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2020.08.16. 18:50
Ellentétes félidők után döntetlenre végzett egymással a sötét mezes Kaposvár és a fehérben játszó Békéscsaba (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában 2–2-es döntetlent játszott a 2. félidőben kétgólos hátrányt ledolgozó Békéscsaba a Kaposvárral, egy fordulatos, eseményekben bővelkedő összecsapáson. Ellentétes félidőket láthatott a szép számú publikum, az első játékrészben Balázs Zsolt duplájával már 2–0-ra vezetett a somogyi gárda, a szünet után azonban a hazaiak nagy nyomás alá helyezték a vendégek kapuját, és sikerült egyenlíteniük a kilenc emberre fogyatkozó Rákóczi ellen.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA–KAPOSVÁR 2–2(0–2)
Békéscsaba
,Kórház utcai stadion, 1920 néző.Vezeti:Szilágyi Sándor (Berényi Ákos, Sinkovicz Dávid)
Békéscsaba:
Uram (Czinanó, 76.) –Szalai D., Nagy S., Bora, Mészáros M. –Hursán, Babinyecz (Hodoniczki, 76.), Szabó P.–Lukács R., Pantovics (Máris, 72.) –Paudits. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Kaposvár:Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró – Szakály A., Varjas – Nagy J., Erdei (Nagy T., 65.), Szabó B. (Földi, 83.) – Balázs (Andrics, 72.).Vezetőedző:Waltner Róbert
Gólszerző:Hursán (60. – 11-esből), Nagy Tamás (79. – öngól), ill. Balázs (8., 16.)
Schindler Szabolcs:
– Az első félidő kamufutballt hozott a részünkről. A fordulást követően szerkezetet váltottunk, elkezdtünk focizni, és a csapat bizonyította, hogy tud jól játszani és van tartása. Jobban rá kell éreznünk egy mérkőzés lélektanára.
Waltner Róbert: – Az első félidőben jól küzdöttünk, az első után jött a második gól is. Egy edző nem is kívánhat jobb eredményt. A szünet után fölénybe került a Békéscsaba. A tizenegyest vissza kellene néznem, hogy az volt-e, a második csabai gólnál – ha jól láttam – a mi játékosunkról került a labda a kapuba. A játékvezető sajátos stílusban vezette a találkozót.

Nem panaszkodhatott a csaknem kétezres csabai publikum, hiszen felfokozott hangulatú, élvezetes, eseményekben bővelkedő csatát láthatott. Az első felvonásban alaposan ráijesztett vendéglátójára a Kaposvár, Balázs duplájával megnyugtató előny birtokában vonulhatott pihenőre.

A fordulás után teljesen más szellemű Békéscsaba jött ki az öltözőből, negyedóra elteltével Hursán büntetőből szépített, és ettől vérszemet kapott a hazai csapat. Egymás után vezették a támadásokat a hazaiak, zavarba hozva a kaposvári védőket. Előbb Szabó Alex, majd Hadaró is megkapta a második sárga kártyáját, ami mindkét esetben a pirosat is maga után vonta. A lila-fehéreknek egy öngóllal sikerült egyenlíteniük, sőt, még a győztes gól megszerzésére is sanszuk volt, ám a vendégek kihúzták újabb kapott gól nélkül, így maradt a döntetlen.

Öt percet hosszabbít a játékvezető.

90+5. perc: Szalai élesen belőtt lövése irányt változtatott Nagyon, így ment centikkel mellé a labda.

90. perc: Szalai lőtt közelről, Pogacsics óriásit védett.

89. perc: az egyik kaposvári segítőt is kiállították, aki bedobott a pályára egy vizespalackot.

88. perc: Máris Dominiké az újabb sárga.

87. perc: Hodoniczki kapásból lőtt, de a labda a kapu mellé gurult.

83. perc: Szabó Bálintot Földi Botond váltotta a Kaposvárnál.

82. perc: a frissen beállt Borais besárgult, mert megrúgta ellenfelét.

81. perc: Hadaró rántotta le Márist a tizenhatos vonala előtt, a somogyi játékost is kiállították, őt is második sárga lap után.

80. perc: CSABAI GÓL! Egy bepasszolt labda Nagy Tamásról került a somogyiak kapujába, 2–2.

76. perc: a sérült Uram Jánost Czinanó váltotta a kapuban. Babinyecz le, Hodoniczki fel szintén a csabaiaknál.

75. perc: Nagy János Patrik sodorta el Hursánt, amiért kijárt a sárga kártya.

73. perc:Pantovic helyett Máris a pályán a csabiaknál.

72. perc: első csere: a kaposvári gólszerzőt Balázst váltotta Andric.

71. perc:Waltner Róbert, a vendégek trénere is sárga lapot kapott reklamálásért.

67. perc: Paudits a tizenhatoson belül lőtte keresztbe a labdát, de a társak lemaradtak.

66. perc: A szabadrúgást Pantovic lőtte a sorfalba, ismételt, de a védők újra mentettek.

65. perc:Szabó Alex buktatta kitörő Pauditsot, sárga lapot kapott, de mivel már volt neki egy, villant a piros!

64. perc: Nagy vehette át teljesen üresen a labdát, de nagy helyzetben mellé lőtt.

60. perc: CSABAI GÓL! Pauditsot buktatta Szabó Alex a tizenhatoson belül, Szilágyi Sándor a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest Hursán higgadtan jobb alsóba gurította, 1–2.

54. perc: Pauditsot kaszálta el Ur a tizenhatos előtt, villant a sárga lap.

51. perc: egyre nagyobb fölénybe került a Csaba, Paudits lőtt, de erős lövése a bal kapufán csattant.

49. perc:Paudits hozta ziccerbe Szalait, aki lőtt, de a védőkön irányt változtatott a labda.

47. perc: Pantovics keveredett be a büntetőterületen belülre, Lukács elé tette a labdát, aki nem tudta rendesen átvenni, és oda lett a lehetőség.

46. perc:folytatódik a mérkőzés.

Nincs hosszabbítás, vége az 1. félidőnek.

43. perc: Hursán szépíthetett volna, ám közvetlen közelről a bal kapufára bólintotta a labdát.

42. perc: Hadaró is besárgult Szalai lerántásért.

39. perc: Hadaró kísérletezett mintegy 30 méterről, ám a labda jócskán fölé szállt.

37. perc: Paudits fejelt közelről a kapuba, de Szilágyi Sándor les címén nem adta meg a gólt.

35. perc:Erdei kapott sárga lapot Szabó buktatásáért.

34. perc:Varjas buktatta a meglóduló Hursánt, a játékvezető kezében a villant a sárga.

24. perc:Erdei szöglete után Vachtler próbálkozott távoli lövéssel, ám labdája jó méterrel elkerülte a csabai kaput.

Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

18. perc: A gólszerző Balázs ütközött Borával, s rövid ápolás visszatért a pályára.

17. perc: Lukács cselezte be magát a tizenhatoson belülre, lőtt, de a védők blokkoltak.

16. perc: KAPOSVÁRI GÓL! Balázs kígyózott végig a csabai védelmen és 8 méterről, higgadtan a kapu közepébe passzolt, 0–2.

13. perc:Szabó Péter kapott sárgát buktatásért.

10. perc: Varjas Zoltán10 méterről lőtt, de a labda a bal kapufáról a mezőnybe vágódott.

8. perc: KAPOSVÁRI GÓL! Balázs került a csabai kapu elé, lőtt, de kivágódott a labda, vissza a somogyi támadó elé, aki két méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt, 0–1.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés

A hivatalos nézőszám: 1920 fő.

Talán még maguk a békéscsabaiak sem sejtették, hogy ilyen jó rajtot vesznek a bajnokságban, a szegedi idegenbeli sikert követően a bajnokesélyes Vasas ellen egy hazai döntetlen, majd Ajkán egy újabb győzelem következett. A szurkolók ezek után joggal várják el, hogy a botladozó Kaposvár ellen se szakadjon meg a remek sorozat.

A tavaly NB I-ben szereplő somogyiak némi meglepetésre még nem érezték meg a siker ízét, kikaptak otthon a Nyíregyházától és csak döntetlenre voltak képesek az ETO FC Győr, illetve a Kazincbarcika ellen. A mérkőzés előtt ment a fogadkozás, hogy a Viharsarokban megtörik a rossz szériát.

Papíron egyértelmű hazaira tehetnénk a vasárnapi mérkőzést, hiszen az eddig egymás ellen lejátszott tizenkét első osztályú találkozóból hat alkalommal a lila-fehérek, kétszer a dunántúliak győztek, négy alkalommal eldöntetlen maradt az eredmény. A második vonalban teljesített meccsek kapcsán is egyértelmű a csabai fölény, hiszen négyszer az Előre, egyszer a Kaposvár szerezte meg a három pontot, háromszor iksz lett a vége.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A még veretlen Békéscsaba az egyelőre nyeretlen Kaposvárt látja vendégül.