A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Haladás magabiztos játékkal 2–0-ra legyőzte a Szeged-Csanád GA-t.

néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Hofbauer Roland)
Verpecz Schimmer, Mocsi, Németh Milán Tóth D. (Farkas B., 82.), Csilus T., Holdampf, Szekér, Bosnjak Jancsó (Kiss B., 46.), Szalay Sz. (Tóth Barna, 58.). Vezetőedző: Mátyus János
Szeged-Csanád GA:
Takács J. Kárász, Pejovics, Bitó, Oláh G. (Simon Á., 73.) Varga Sz. (Dobos Á., 56.), Grumics (Gajdos, 65.), Jovanovic, Deák Germán, Takács T.Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerzők:
Németh Milán (45.), Tóth Barna (71.)

A szombathelyiek nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, egyre-másra vezették támadásaikat, a vendégek ritka vendégek voltak a hazai térfélen. A zöld-fehérek már a 2. percben megszerezhették volna a vezetést, ám a némi meglepetésre a kezdőbe nevezett Szalay Szabolcs lövését bravúrral védte Takács János. A folytatásban sem változott a szereposztás: a Haladás támadott, a Szeged védekezett.

Már-már úgy tűnt, nem tudja megbontani a vendégvédelmet a hazai csapat, amikor az első félidő utolsó percében Németh Milán egy átlövéssel megszerezte a vezetést.

A szünet után is a szombathelyiek kezdeményeztek többet, a szegediek támadásaiban kevés átütőerő volt. A félidő derekára viszont kiegyenlítődött a játék. A hajrában rátett egy lapáttal a hazai együttes és Tóth Barna bombagóljával tulajdonképpen lezárta a meccset. A Haladás győzelméhez nem férhet kétség, Mátyus János együttese végig kézben tartott a meccset.

Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC 1–1

Vége a mérkőzésnek, a Haladás 2–0-ra legyőzte a Szegedet. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

93. perc: Simon Ádám kapott sárga lapot.

92. perc: Csilus sérült meg, a középpályást a Hali kapuja mögött ápolják.

Három perc a hosszabbítás.

85. perc: Gyönyörű lövés, gyönyörű védés! Jobb oldali beadás után Germán a kapunak háttal, 14 méterről ollózva kapura lőtt, Verpecz bravúrral tolta léc fölé a labdát.

82. perc: Csere a Haladásban, hosszú sérülése után Farkas Balázs lépett pályára, Tóth Dávid jött le.

2697 a hivatalos nézőszám.

79. perc: Tóth Barna kis híján duplázott, de egy támadáson belül két lövését is bravúrral védte Takács.

71.perc: GÓL – 2–0!! Tóth Barna cselezett balról befelé, majd 11 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (2–0).

Bár sok a hiba, a Haladás-szurkolók jóvoltából legalább a hangulat első osztályú.

68. perc: Kiss Bence iramodott meg, de 24 méteres lövését hárította Takács. Szó mi szó, a szegediek csapatkapitánya nem unatkozik.

65. perc: Cserélt a szegedi együttes, a volt szombathelyi Grumics helyére a szintén volt vasi Gajdos állt be.

60. perc: Egy szögletvariáció után Kiss Bence jobb oldali szögletét a rövid saroknál érkező Németh Milán hét méterről alig perdítette a léc fölé.

59.perc: Bitó birkózta le a földre Tóth Dávidot, sárga lap.

58. perc: A Hali is cserélt, Szalayt Tóth Barna váltotta.

56. perc: Szegedi csere, Varga Szabolcs helyett Dobos érkezett.

54. perc: Csilus lökte fel Germánt, ezzel kiérdemelte a meccs első sárga lapját.

53. perc: Holdampf vezetgette a labdát. majd 20 méterről lőtt, ám a labda elkerülte a kaput.

49. perc: Kiss Bence középről, 20 méterről tüzelt, Takács bravúrral kiütötte a bal sarokba tartó labdát. A kipattanóra Tóth Dávid érkezett a jobb oldalon, de a középpályás 11 méteres lapos lövését is védte a szegedi kapus.

Megkezdődött a második félidő, a szünetben Mátyus János egyet cserélt. Jancsó András helyett Kiss Bence állt be.

Vége az első félidőnek.

45. perc: GÓL. Németh Milán cselezgetett a bal oldalon, majd befelé vezette a labdát, gyengébb, jobb lábával, 19 méterről lőtt – a labda az egyik szegedi védő fejét is érintve a bal felső sarokba vágódott (1–0).

40. perc: Varga Szabolcsot kell hosszasan ápolni. Közben Mátyus János és Dobos Barna beszél meg valamit nagy bőszen a felezővonalnál – végül pacsival búcsúznak.

Továbbra is egykapuzik a Haladás, a Szeged szinte kizárólag védekezik.

30. perc: Csilus szerzett labdát, majd jó helyzetből, középről, 18 méterről lőtt – Takácsnak nem okozott gondot a próbálkozás.

27. perc: Germán vezetgette a labdát, majd 28 méterről lőtt, ám a lövés méterekkel elzúgott a jobb sarok mellett. A Hali kapusának azonban nem tetszett, hogy a védők hagyták lőni a csatárt – Verpecz le is teremtette társait.

24. perc: Holdampf jobb oldali, beadásszerű lövése Takács János zsákmány lett.

Közben a vendégszurkolók nekivetkőztek, félmeztelenül buzdítják csapatukat.

21. perc: Jobb oldali beadás után Szalay talált közelről a kapuba – lesről. Úgyhogy nincs gól.

A nagy távolság ellenére Szegedről mintegy 20-an kísérték el kedvenceiket. Remek a hangulat a stadionban, a Hali-tábor megállás nélkül buzdítja csapatát.

Lassan negyedóra telt el a meccsből, egyelőre a Haladás irányítja a játékot, a Szeged védekezik.

11. perc: Egy visszagurított labdát Bosnjak lőtt kapura 24 méterről ám a labda elszállt a bal sarok mellett.

Körülbelül 2500 néző lehet a stadionban.

A lelátón Halmosi Péter társaságban foglal helyet az U21-es válogatott szövetségi kapitánya, Gera Zoltán.

A szegediek keretében négy korábbi Haladás-futballista is található. Simon Ádám, Gajdos Zsolt, Grumics Miroszlav a kezdőben kapott helyet, Mohl Dávidot viszont nem nevezték a meccsre.

2. perc: Szalay ugrott ki a jobb oldalon, de 15 méteres lövését Takács a jobb kapufa mellé tolta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A tiszta fehérben futballozó Haladás kezdte a játékot.

Bemelegítés a mérkőzés előtt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A mérkőzés előtt a 66. születésnapját szombaton ünneplő egykori kiváló Haladás-védőt, Vörös Csabát köszöntötték a hangosbemondón. Vörös hosszú évek óta a vasiak technikai vezetője.

Szombathelyen vasárnap reggel elkezdett esni az eső és változó intenzitással még késő délután is zuhogott. Szerencsére a meccs előtt két órával elállt az égi áldás. Kérdés azonban, mennyire viselte meg a Haladás Stadion egyébként kiválóan gondozott gyepét a sok csapadék. Mindenesetre ránézésre gyönyörű a gyepszőnyeg. Mátyus János a Haladás vezetőedzője meglepőt húzott, a kezdőbe jelölte az Illés Akadémia U19-es csapatában futballozó, az elmúlt három fordulóban keretben sem lévő Szalay Szabolcsot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a Haladás a Szeged-Csanád GA ellen.