A hajrában lőtt gólokkal győzte le a Békéscsaba a Szentlőrincet

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2023.02.19. 13:50
Bora Györgyöt (lilában) alaposan megdolgoztatták a szentlőrinci támadók (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
A végére tartogatta a gólokat a Békéscsaba a nagyot harcoló és a második félidőben sokkal veszélyesebb Szentlőrinc ellen. A lila-fehérek alaposan megdolgoztak a sikerért, otthon tartották a három bajnoki pontot és két pontra megközelítették vendégüket a labdarúgó NB II tabelláján.
LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZENTLŐRINC 2–0 (0–0)

Békéscsaba, 540 néző. Vezette: Farkas Tibor (Varga Gábor, Vad Anita)
BÉKÉSCSABA: Póser – Horváth P. (Hodonicki, a szünetben), Albert I., Bora, Mikló – Váradi (Máris, 58., Zvara, Kitl M. (Futó, 58.) – Czékus, Lukács R. (Farkas B., 58.), Hamed (Szabó Cs., 87.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
SZENTLŐRINC: Bese – Török, Keresztes B., Tamás L., László D. (Novák Zs., 84.) – Pintér Á., Kesztyűs (Múcska, 65.), Hursán, Radosevics, Rétyi – Csörgő R. (Taipi, 10., Kiss-Szemán, 84.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Keresztes (85. – öngól), Czékus (90+3.)
Brlázs Gábor:
– Rendkívül gyenge játékkal sikerült megnyernünk ezt a mérkőzést. Nagyon fásultan játszott a csapat, de gratulálnom kell a fiúknak. Két héttel ezelőtt egy remek mérkőzést játszottunk, de nem tudtunk nyerni. Most mellénk pártolt a szerencse és sikerült itthon tartanunk a három pontot.
Jeremiás Gergő: – Csapatom jobban futballozott, mint az ellenfél, több lehetőségünk is volt a gólszerzésre, ezért nagy hideg zuhanyként ért bennünket, hogy a Békéscsaba szerzett vezetést, és az sem mindegy, hogy hogyan. Végtelenül csalódottak vagyunk.

Békéscsabai próbálkozásokkal kezdődött a mérkőzés, de Hamed és Czékus is elvétette a célt. A vendégek már a 7. percben elveszítették támadójukat, Csörgő Rault, ám a baranyaiak nem törtek meg, sőt bátran támadtak, mi több, helyzetet is kidolgoztak. Enyhe mezőnyfölénybe is került a Szentlőrinc, de a csabaiak jól védekeztek, s amikor tehették, a villámgyors Hamedet keresve a labdákkal, kontráztak – ám eredménytelenül.

A második félidő sokkal nagyobb iramot és több helyzetet hozott. Mindkét csapat nagyon meg akarta nyerni a találkozót, ehhez sokáig inkább a Szentlőrinc állt közelebb, amely a mérkőzés véghez közeledve egyre másra dolgozta ki a lehetőségeket, de sorra ki is hagyta azokat. Ezután egy öngóllal megszerezte a vezetést a Csaba, előnyét a ráadásban Czékus találatával meg is toldotta, és végül otthon tartotta a rendkívül fontos három bajnoki pontot.

20. Dorogi FC24561323–38–1521

90+4. perc: Véget ért a találkozó! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Yasin Hamed (30) kulcsszerepet vállalt a Békéscsaba első találatában (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

90+3. perc: GÓÓÓL! NÖVELTE ELŐNYÉT A BÉKÉSCSABA! Czékus vezette kapura a labdát, betört a 16-oson belülre és 8 méterről, jobbal, higgadtan a kapu közepébe passzolt, 2–0.

90. perc: A játékvezető négy percet hosszabbít.

87. perc: Hamed helyén Szabó Csaba a csabaiaknál.

85. perc: GÓÓÓL! VEZET A BÉKÉSCSABA!! Hamed száguldott el a bal oldalon, beadása után Tamás menteni akart, labdája azonban megpattant Keresztesen, akiről a jobb felső sarokba vágódott a labda, 1–0.

Alaposan megharcoltak egymással a csapatok (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

83. perc: Kettős csere a Szentlőrincnél: László helyén Novák Zsombor, Taipi helyén Kiss-Szemán Péter játszik.

79. perc: Pintér célozta meg a csabai kaput, ismét Pósernek kellett védenie.

78. perc: Hursán középről 22 méterről célozta meg a kaput, Póser jól állt bele a lövésbe.

75. perc: Radosevics lőtt nagy helyzetben kapu fölé.

69. perc: Rétyi vezethette kapura a labdát, becselezte magát a 16-oson belülre, lőtt, de Albert belelépett a labdába.

67. perc: Keresztes 20 méteres bombája szállt kapu fölé.

65. perc: Kesztyűs helyén Múcska Viktor a pályán a vendégeknél.

64. perc: Hursánvehette volna be 22 méterről Póser kapuját, de a kapu fölé bombázott.

63. perc: Futó bal oldali óriási bedobását a 16-oson belül jól helyezkedő Albert fejelte kapu fölé.

Czékus Ádám a Békéscsaba egyik legjobbja volt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

58. perc: Hármas csere a hazaiaknál: Váradit Máris Dominik, Lukácsot Farkas Botond, Kitlt Futó Zsombor váltotta

57. perc: Kesztyűs lövése szállt kapu fölé.

55. perc: A Lukács ellen elkövetett szabálytalanság után Kitl végzett el szabadrúgást a 16-os jobb sarkának közeléből, lövését Bese tolta kapu fölé.

48. perc: Pintér Ádám bombázott ballal, mintegy 20 méterről, de a labda elkerülte a csabai kaput.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt Brlázs Gábor, a Békéscsaba edzője,Horváth PéterhelyettHodonicki Márka pályán.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész.

László Dávid és Czékus Ádám küzdelme a labdáért (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

43. perc: Lukács kapta a mérkőzés első sárgáját, aki megrúgta ellenfelét.

36. perc: László veszélyeztetett, és Póser minden tudására szükség volt ahhoz, hogy ne legyen gól.

A Szentlőrinc enyhe mezőnyfölényben játszott az első félidőben (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

35. perc: Czékus balról belőtt labdáját Hamed próbálta kapura húzni, a labda azonban kevéssel, de elkerülte Bese kapuját. Még ugyanebben a percben Lukács lőtt kapu fölé.

28. perc: László D. kísérletezett ballal, a 16-os bal sarkáról, labdája centikkel kerülte el a kaput.

Bora György, a csabaiak játékosa lépéselőnyben (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

15. perc:Hursán éles szögből meglőtt labdáját Póser tolta a léc fölé. A szöglet után Radosevics próbálkozott, de a védők blokkoltak.

10. perc: A sérült Csörgő helyén Alban Taipi folytatja.

Csörgő Raul a hordágyon, sérülés miatt korán kiesett a játékból (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

7. perc: Csörgőt kell ápolni, aki egy szerencsétlen mozdulat után a lábát fájlalva került a földre. A játékost hordágyon kellett levinni a pályáról.

4. perc: Horváth jobb oldali szöglete után, Hamed lőtt, de kivágódott a labda, majd Czékus ismételt, de nem találta el a kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Békéscsaba a szokásos lila-fehér csíkos mezben, a vendégek fehérben játszanak.

Bora György (középen) és társai elszántan készültek a Szentlőrinc ellen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a tavaszi szezonban egyaránt 4 pontot szerző két csapat.