Legyőzte a Budafokot és élre állt a Vasas, nem bírt a DVTK a Kecskeméttel

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.08.18. 19:55
A Budafok felett aratott győzelmével a Vasas állt élre a labdarúgó NB II-ben. A 4. fordulóban a Dorog véget vetett a Szeged veretlenségének és feljött a tabella második helyére. A játéknap előtt éllovas Nyíregyháza ellen a hosszabbításban tudott egyenlíteni a Szentlőrinc, amely sorozatban negyedik alkalommal is döntetlenre végzett. Az ETO idegenben fölényesen verte a Budaörsöt, a Békéscsaba pedig Szombathelyről is pont nélkül tért haza, és lecsúszott a kieső zónába. Megszerezte első győzelmét a III. Kerületi TVE, amely újonc társa, a Tiszakécske otthonában aratott sikert.

Kovács Dávidéknak (fehérben) nem sok sikerélményük volt a Vasas otthonában (Fotó: Micheller Szilvia)

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

VASAS FC–BUDAFOKI MTE 3–1 (1–0) – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Budapest
, Illovszky Rudolf Stadion, 1137néző. Vezette: Szigetvári Márk (Szalai Balázs, Berényi Ákos)
VASAS:
Jova – Szivacski, Vicizián, Otigba, Silye – Márkvárt, Berecz Zs. (Hidi M., 83.), Pátkai (Pekár, 77.) – Szilágyi Sz. (Sztojka, 89.), Radó (Feczesin, 83.), Bobál G. (Birtalan, 77.). Vezetőedző: Kuttor Attila
BUDAFOK:
Bese B. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula M. (Medgyes S., a szünetben) – Nándori, Soltész I. (Micsinai, 68.) – László D. (Zuigeber, 51.), Fekete M. (Szabó M., 51.), Ihrig-Farkas (Papp M., 68.) – Kovács D. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Pátkai (9.), Szivacski (49.), Radó (80.), ill. Micsinai (82.)
Kuttor Attila: –
Már az első félidőben több lehetőségünk adódott a gólszerzésre. Bár a Budafok ellen sem úsztuk meg kapott gól nélkül, a helyzetek száma alapján megérdemelt a győzelmünk. Az a célunk, hogy napról napra fejlődjünk, és ha ez látszik, akkor annak nagyon örülök.
Boér Gábor: – Kiütközött a két együttes közötti különbség, a Vasas ráadásul jó napot fogott ki. Volt olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor tetszett a csapatunk játéka, és örülök annak, hogy nulla három után is volt tartásunk.

DIÓSGYŐRI VTK–KECSKEMÉTI TE 1–1 (1
–1) – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Miskolc, DVTK Stadion, 3270néző. Vezette: Hanyecz Bence (Medovarszki János, Tőkés Róbert).
DVTK: Póser – Eperjesi (Hegedűs J., a szünetben), Polgár, Szatmári, Bárdos – Zsemlye (Jurek, 83.), Oláh B. – Könyves, Németh M. (Molnár G., 66.), Suljic (Horváth Z., 35.) – Hornyák (Szűcs K., 83.). Vezetőedző: Kondás Elemér
KTE: Kersák – Buna, Gál, Belényesi, Szalai G., Grünwald – Tóth D., Marsa (Vágó, 76.), Szuhodovszki (Nagy K., 76.) – Szalai J.(Tóth B., 53.), Puskás (Lukács D., 66.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Könyves (34.), ill. Szalai G. (13.)
Kondás Elemér:
– Nehéz meccset játszottunk, a Kecskemét igazolta jó hírét, hogy a 3 meccsen szerzett 6 pont nem véletlen. Az ellenfél pontrúgásai életveszélyesek, ezt tudtuk, mégis megettük az elsőt, gólt kaptunk belőle. A meccs elején rendkívül pontatlanul játszottunk, aztán rendeztük a sorokat, ki is tudtunk egyenlíteni. Onnantól mezőnyben megvoltunk, a pontrúgások után voltak problémáink, és milyen érdekes, hogy a végén mégis megnyerhettük volna a meccset, óriási helyzet maradt ki a hosszabbításban.
Szabó István:
– Nagyon jól kezdett a csapatom, 20-25 percig jól játszottunk, a vezetést is megszereztük, és rá is rúghattuk volna a másodikat. Aztán megpróbáltuk tartani az eredményt, amit én nem szeretek, beszorultunk, és kiegyenlített a DVTK. A szünetben kértem a csapatot, hogy bátrabban játsszunk, azokon a területeken próbálkozzunk, ahol lehet keresnivalónk. Helyzet helyzet után volt, itt is, ott is, igazságos a döntetlen, annak ellenére, hogy nekünk talán egy picit több lehetőségünk volt.

FC AJKA–SZOLNOKI MÁV 1–1(0–1) – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Görög Márió (Becséri Gergely, Bede Tamás)
FC AJKA: Horváth D. – Görgényi (Sejben, a szünetben), Heffler T., Tar, Présinger – Tajthy – Kenderes, Lehoczky (Berzsenyi, a szünetben), Tóth G. – Dragóner (Csizmadia, a szünetben), Gaál B. Vezetőedző: Kis Károly
SZOLNOKI MÁV FC: Csáki – Szekszárdi, Szabó A., Tóth B., Lakatos Cs. (Gohér, 85.) – Molnár R., Tömösvári, Tisza K., Sipos Z. (Berdó, 76.) – Irmes (Vólent, 63.), Lakatos I. (Kurdics, 76.).Megbízott edző: Romanek János
Gólszerző: Gaál B. (53. –11-esből), ill. Szekszárdi (37.)
Kis Károly
: – Szerettük volna itthon tartani a három pontot, sajnos ez nem sikerült, annak ellenére, hogy nagyon sokat tettünk érte. Az első játékrészben pontatlanabbul játszottunk, bár megvoltak a helyzeteink, de egyszer bealudtunk, amiből gólt is kaptunk. A második félidőben mindent megtettünk, hogy fordítsunk, de csak az egyenlítésre tellett.
Romanek János: – Az első félidőben szerintem jobban játszottunk, gólt is szereztünk, akkor, ha tudunk még egy gólt szerezni más lett volna a végeredmény. A másodikban az Ajka mindent egy lapra tett fel, jól játszott, a tizenegyes után nagyon feléledt, ha nincs a büntető, úgy gondolom, megnyertük volna a mérkőzést, de az egy pont is megérdemelt.

PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 1–1 (0–1)
–ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Pécs,
PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Kiss Balázs)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Svedyuk (Katona L., 13.) – Grabant (Marques-Airosa, 59.), Tölgyesi (Geiger, a szünetben), Hursán, Hegedűs – Kövesdi (Szabó Z., 90+1.), Adamcsek (Bíró, 59.). Megbízott edző: Kulcsár Árpád
Soroksár: Major – Ternován, Gengeliczki, Gyömbér, Pászka – Csernik, Katona M. – Szerető (Ladányi, 65.), Lőrinczy (Korozmán, 75.), Hajdú (Magyari, 65.) – Kovác A. (Lovrencsics B., 65.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Katona L. (50.), ill. Szerető (3.)
Kulcsár Árpád: – Elment a hangom, nem vagyok hozzászokva a meccseléshez… Sok hiányzónk volt, de ez nem mentség. A korai gól után kicsit szétestünk, de a játékunk lassan kezd ahhoz hasonlítani, amelyet elvárunk. Sajnos ilyen passzban vagyunk, vissza kell térnünk a helyes útra.
Lipcsei Péter: – Ha az első félidőben kicsit figyelmesebbek vagyunk, három nullal lezárhattuk volna a mérkőzést. A másodikban már ránk jött a Pécs, így reális az eredmény.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BFC SIÓFOK 0–0 ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Felcsút, Pancho Aréna, 150 néző. Vezette: Oláh Gábor (Szalai Dániel, Sinkovicz Dániel)
CSÁKVÁR: Auerbach – Csirmaz, Dulló, Tányéros, Bencze – Baracskai, Bakos Sz. (Mészáros D., 68.), Magyar Zs. (Ominger, a szünetben), Kalmár B. (Torvund, 62.) – Murai (Mim, a szünetben), Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Horváth M., Jagodics B., Varga B. – Szakály A. (Nikházi, a szünetben), Varjas Z. – Kiss B. (Tóth Z., 72.), Szakály D. (Kecskés T., 78.), Cipf (Balogh B., 65.) – Elek B. (Horváth P., 65.) Vezetőedző: Domján Attila
Mónos Tamás:
– Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert szervezett csapat a Siófok. Nem azt játszottuk, mint amit az első három meccsen mutattunk – annak a bátor támadófocinak az elemeiből ma keveset kaptam vissza. Nem fizikailag, hanem fejben volt probléma, úgy éreztem, hogy tompábbak vagyunk. Bízom benne, hogy a következő mérkőzésen nem azt a képet mutatjuk, mint amit ma.
Domján Attila: – Úgy érzem, nekünk voltak nagyobb lehetőségeink, emiatt talán közelebb álltunk a győzelemhez, de összességében a döntetlen reális eredmény. Amíg a ziccereinket nem tudjuk kihasználni, addig meg kell elégednünk az egy pontokkal.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 3–1 (1–1) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Szombathely, 1419 néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
SZOMBATHELY: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak (Doktorics, 50.) – Csilus T., Szekér (Hegedűs M., 50.), Holdampf, Kiss B. – Tóth M. (Tóth-Gábor, 82.), Horváth R. (Monori, 71.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
BÉKÉSCSABA: Krnács – Farkas M., Albert I., Bora (Pantovics, 60.), Kitl M. (Gránitz, 71.) – Sipos G., Puskás G. (Király P., 60.), Nagy S. (Illés, 81.), Horváth P. – Máris, Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Németh Milán (35.), Horváth R. (53.), ill. Farkas M. (43.), Monori (87.)
Németh Szabolcs
: – Jól játszottunk. Többet birtokoltuk a labdát, az első félidő végén azonban kihagyott a védelem figyelme. A szünetben átbeszéltük, min kell javítani, és ez meghozta gyümölcsét.
Preisinger Sándor: – Minden eshetőségre felkészültünk, de sajnos egyéni hibáinkat kihasználta a hazai csapat…

TISZAKÉCSKEI LC– III. KERÜLETI TVE 1–2 (0–1) – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Tiszakécske, 350 néző. Vezette: Takács János (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler (Oláh M., 74.), Végső, Kiprich D., Farkas N. – Erdei C. (Zádori, 74.), Horváth A., Kovács B., Gyurján B. (Pál A., a szünetben) – Simon M. (Galacs, 61.), Szalay Sz. (Kalmár F., 61.). Vezetőedző: Nagy Sándor
III. KERÜLET
: Horváth T. – Schuszter (Szalai V., 58.), Erdei G., Fejes A., Bekker – Rabatin, Egerszegi, Horváth O. (Köböl, 58.), Kleisz (Rédei, 73.) – Borvető, Sili (Rajczi, 89.). Megbízott vezetőedző: Czvitkovics Péter
Gólszerző: Kalmár F. (68.), ill. Fejes A. (32.), Sili (69.)
Nagy Sándor
: – Ezt a mérkőzést nem lehet értékelni, nem értettem a kapkodást. Nagy nehezen egyenlítettünk, és egy rossz bedobás után kaptunk újabb gólt.
Czvitkovics Péter: – Nem volt egyszerű mérkőzés, azt kaptuk, amire számítottunk. Örülök a győzelemnek.

BUDAÖRSI SC–ETO FC GYŐR 1–4 (0–1) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Budaörs,
Árok utca, 450néző.Vezette:Szilágyi Sándor (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
BUDAÖRS:Tóth G. – Tóth K., Kékesi, Zsidai, Kapronczai – Vankó (Gula, 73.), Sajbán Miklós –Lengyel B. (Petneházi, a szünetben), Molnár Cs., Halácsi (Winkler, a szünetben) – Balázs Zs.(Jász, 73.). Vezetőedző:Márkus Tibor
ETO:Ruisz – Kovács K., Csonka B., Fodor, Vincze Á. – Kulcsár K. (Kiss M., 61.), Toma (Bagi, 61.) – Óvári (Bacsa, 80.), Berki (Vitális, 71.), Kanalos (Tuboly, 71.) – Priskin. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:Sajbán Miklós (70.), ill. Óvári (25.), Toma (46.), Priskin (54., 58.)
Márkus Tibor: – Jól kezdtük a mérkőzést, voltak kisebb lehetőségeink, de ebben sajnos ki is fulladt a mai teljesítményünk. A folytatásban körülményesen és lassan játszottunk, a második félidő elején pedig ellenfelünk könyörtelenül megbüntette a megingásainkat. Későn ébredtünk, így Sajbán Miklós bombagólja már csak a szépítéshez volt elegendő.
Klausz László: – Nagyon örülünk a mai sikernek, végig uraltuk a mérkőzést és megérdemelten gyűjtöttük be mind a három pontot. Az elmúlt hetekben akadozott a helyzetkihasználásunk, hiába vezettünk szép támadásokat, a kapu előterében pontatlanok voltunk. Ezúttal szerencsére átszakadt a gát, külön örülök Priskin Tamás duplájának, személyében kitűnő mentalitású játékossal dolgozhatok együtt.

SZENTLŐRINC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–2 (0–0) – ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT
Kaposvár, 100 néző. Vezette: Kovács II Zoltán (Rózsa Dávid, ifj. Makai János)
SZENTLŐRINC: Prokop – Németh M., Havas, Keresztes, Tamás L. – Kiss-Szemán (Biben, a szünetben), Török (Szinanovics, a szünetben), Harsányi I. (Hajnal, 81.) – Erdélyi – Grumics, Törőcsik (Jancsó, 74.). Vezetőedző: Marián Sluka
NYÍREGYHÁZA: Fehér – Szabó B. (Nemes, 69.), Papucsek, Jánvári, Galambos (Szokol, 69.) – Pócsik (Gresó, 38.), Paku, Sigér Á. (Márkus A., 59.), Hamed (Csörgő, 59.) – Zamostny, Vass P. Vezetőedző: Szergej Pacaj
Gólszerző: Havas (52.), Grumics (90+4.), ill. Csörgő (75.), Vass P. (85.)
Marián Slúka
: – Az első perctől kezdve szervezetten játszottunk, a folytatásban azonban több hiba is csúszott a játékunkba, így a Nyíregyháza előbb egyenlített, majd fordított, ám az utolsó pillanatban sikerült egyenlítenünk.
Szergej Pacaj: – Igaz, hogy a legutolsó pillanatban kaptuk az egyenlítő gólt, ám ha a meccs összképét nézzük, reális az eredmény. Több mint egy órán át rosszul, különösebb elképzelés nélkül játszottunk, így nem tartottam volna reálisnak, ha mi nyerünk.

DOROGI FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–0 (0–0) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Ország Péter)
Dorog: Mursits– Kárász, Berkó (Pálinkás, 54.), Izing, Papp M. – Barna G., Nagyházi, Lénárth, Csillag (Zabari, 85.) – Szerencsi (Tóth B., 54.), Girsik (Szedlár, 39.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Szeged-Csanád: Molnár-Farkas T. –Ódor, Mohl, Temesvári, Tóth G. – Gajdos (Germán, 84.), Kovács M. (Kővári, 72.), Simon Á., Lestyán(Dobronoky, 72.)– Dobos (Gréczy, 66.), Haruna (Kóródi, 66.). Vezetőedző: Vukmir Dragan
Gólszerző:
Csillag (55.)
Fenyvesi László
: – Jó csapat ellen játszottunk, de játékosaim minden taktikai utasítást betartottak, így hatalmas bravúrt értünk el. Nem játszottunk látványos mérkőzést, de értékes három pontot szereztünk.
Dragan Vukmir: – Kontrákra építő csapatra számítottunk, ezt is kaptuk. Egy gólt rúgtak, mi pedig gyengék voltunk támadójátékban. Döntetlen reálisabb lett volna, sajnos veszítettünk.