A Dorog legyőzte a Szegedet

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.08.18. 17:20
Az eddig veretlen szegediek a győzelem reményében látogattak Tatabányára a Dorog elleni bajnokira. De a dorogiak is jól állnak: a két legutóbbi meccsüket megnyertékArchív felvétel.
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a hatodik helyen álló Dorog a veretlenül második Szeged-Csanádot látta vendégül ideiglenes otthonában, Tatabányán. Csillag góljával nyertek a hazaiak.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

DOROGI FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–0
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Ország Péter)
Dorog: Mursits– Kárász, Berkó (Pálinkás, 54.), Izing, Papp M. – Barna G., Nagyházi, Lénárth, Csillag (Zabari, 85.) – Szerencsi (Tóth B., 54.), Girsik (Szedlár, 39.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Szeged-Csanád: Molnár-Farkas T. –Ódor, Mohl, Temesvári, Tóth G. – Gajdos (Germán, 84.), Kovács M. (Kővári, 72.), Simon Á., Lestyán(Dobronoky, 72.)– Dobos (Gréczy, 66.), Haruna (Kóródi, 66.). Vezetőedző: Vukmir Dragan

Gólszerző: Csillag (55.)

A dorogiak egy vereséggel kezdték a bajnokságot, utána kétszer nyertek. A Szeged szintén kétszer nyert, a hibátlan sorozat a legutóbbi budafoki döntetlennel ért véget. Az első félidőben a szegediek többet támadtak, kapura azonban nem tudtak igazán veszélyesek lenni. A dorogiak kontráinál pedig a szegedi védelem volt résen.

A második félidő 10. perce körül fordult elő először, hogy huzamosabb ideig a dorogiaknál lehetett a labda, és ez mindjárt gólt is eredményezett. Egy remek baloldali akció végén Csillag talált a hálóba.A Szeged nagy erőket mozgósított, hogy egyenlíteni tudjon, így hátul eléggé kinyíltak. Szedlár kis híján gólt szerzett egy kontra végén, Temesvári pedig csak piros lapot érően tudta megállítani Pálinkást. Végül a dorogiak otthon tartották a három pontot.

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc: Barna G. szabadrúgását ujjheggyel védi Molnár-Farkas.

90+1. perc: Temesvárit kiállítja a játékvezető, gólhelyzetben kilépő játékost rántott le.

90. perc: Öt perc a ráadás.

89. perc: Gréczy fejese Dobronoky háta mögé érkezik a tizenhatoson belül.

85. perc: Csillag hagyja el a pályát, Zabari érkezik.

84. perc: Gajdost Germán váltja a vendégeknél.

83. perc: Szedlár eldönthette volna a meccset. Egy félpályás sprinttel tisztán vihette kapura a labdát, azonban a kapus mellett hosszan tolta meg, így lőni sem tudott.

81. perc: Gréczy kap sárgát egy kemény belépő után.

75. perc: Időhúzásért kap sárgát Mursits.

74. perc: Tóth B. kap sárgát, mert elrúgta a labdát sípszó után.

72. perc: Lestyán és Kovács M. hagyja el apályát, Dobornoky és Kővári áll be a Szeged-Csanád csapatába.

71. perc: Egészségügyi szünet miatt áll a játék egy rövid ideig.

70. perc: Jobboldali szegedi szöglet, a röviden megcsúsztatott labdát Temesvári is csak megcsúsztatni tudja a hosszú oldalon.

66. perc: Szegedi cserék: Haruna helyett Kóródi, Dobos helyett Gréczy a pályán.

64. perc: Kovács M. kap sárgát Barna G. felrúgásáért.

61. perc: Temesvári fejesét védi Mursits.

55. perc: Vezet a Dorog! 1–0. Csillag egy remek akció végén balról, 8 méterről a hosszú alsóba lő.

54. perc: Kettős csere a hazai oldalon: Berkó és Szerencsi helyére Tóth B. és Pálinkás áll be.

53. perc: Szedlár jobboldali beadása elmegy keresztbe a kapu előtt. Fél perccel később Haruna elől kell felszednia a labdát Mursitsnak.

47. perc: Középről, 20 méterről lövi kapu fölé a labdát Haruna.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Ódor jól játszik össze Dobossal a jobb szélen, a beadását sikerül szögletre fejelnie a dorogiaknak. Lestyán szöglete Mursitsé, ezzel ér véget az első félidő.

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Mohl beadása után most Gajdos próbálkozik egy fejessel, de ez sem jobb, mint a két perccel korábbi.

42. perc: Dobos beadást Lestyán fejeli el: az amúgy is a kapu mellé tartó labdát Mursits megfogja.

39. perc: Girsik nem tudja folytatni, Szedlár Zoltán áll be a helyére.

34. perc: Mursits húzza le a levegőből Ódor jobbról középre fejelt labdáját.

26. perc: Az egészségügyi szünet után nem sokkal Kárász rúgja fel Mohlt az oldalvonal mellett, megússza egy szóbeli feddéssel.

24. perc: Dorogi szöglet jobbról, Barna G. lövése kijön egy védőről.

22. perc: Egy jobboldali beadás után Haruna fejesét blokkolja Berkó.

15. perc: Dobos iramodik meg a jobb oldalon, Lénárth közbelépése akadályozza meg a veszélyes beadást. A szegdi szöglet után sikerül tisztázni a dorogi védelemnek.

13. perc: A labda többnyire a szegedieknél van, de helyzetig eddig nem jutottak.

1. perc: A fehérben játszó vendégek kezdik a mérkőzést, piros-feketében a hazaiak.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két győzelemmel és egy vereséggel álló Dorog a veretlenül második Szeged-Csanád ellen a Komárom megyeiek átmeneti otthonában, a tatabányai Grosics Gyula Stadionban.