A Soroksár ellen is pontot tudott menteni a Pécs

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.08.18. 18:50
Hursán többször is jól szolgálta ki a társakat (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Pécs a Soroksárt fogadta, a vendégek pedig már a 3. percben sokkolták a piros-feketéket, akiknek ezúttal is az egalizálásra futotta csak a kialakított helyzetekből.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 1–1 (0–1)
Pécs,
PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Kiss Balázs)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Svedyuk (Katona L., 13.) – Grabant (Marques-Airosa, 59.), Tölgyesi (Geiger, a szünetben), Hursán, Hegedűs – Kövesdi (Szabó Z., 90+1.), Adamcsek (Bíró, 59.). Megbízott edző: Kulcsár Árpád
Soroksár: Major – Ternován, Gengeliczki, Gyömbér, Pászka – Csernik, Katona M. – Szerető (Ladányi, 65.), Lőrinczy (Korozmán, 75.), Hajdú (Magyari, 65.) – Kovác A. (Lovrencsics B., 65.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Katona L. (50.), ill. Szerető (3.)
Kulcsár Árpád: – Elment a hangom, nem vagyok hozzászokva a meccseléshez… Sok hiányzónk volt, de ez nem mentség. A korai gól után kicsit szétestünk, de a játékunk lassan kezd ahhoz hasonlítani, amelyet elvárunk. Sajnos ilyen passzban vagyunk, vissza kell térnünk a helyes útra.
Lipcsei Péter: – Ha az első félidőben kicsit figyelmesebbek vagyunk, három nullal lezárhattuk volna a mérkőzést. A másodikban már ránk jött a Pécs, így reális az eredmény.

Nem kezdődött álomszerűen a Pécs számára a hétközi hazai mérkőzése. Szerető révén már a 3. percben megszerezte a Soroksár a vezetést, amit volt is esélye növelni, de a befejezések nem voltak ehhez elég pontosak, vagy épp a piros-feketék értek vissza blokkolni. A folytatásban aztán feljött a PMFC is, s már az első félidőben is alakított ki több olyan helyzetet, amelyből könnyedén gólt szerezhetett volna, de a kapufa nem volt Hegedűsékkel.

A fordulás után aztán gyorsan megszerezte Katona Levente az egyenlítő gólt egy nagybedobást követő kavarodásban. Bár mindkét csapat ment a győzelmet jelentő találatért, azt nem sikerült megszerezni. Igaz, a védelmek nem is hagytak annyi helyet, hogy igazán nagy ziccerbe kerüljenek a támadók. Így maradt az 1-1 a hajtós, sok párharccal tarkított találkozó végére, ami egyik csapatnak sem ideális.

Vége a mérkőzésnek! Osztoznak a csapatok!

90+1. perc: Kövesdi helyére Szabó Zalán érkezett a Pécsbe.

90. perc: Geiger szinte az alapvonalról tekert egy szabadrúgást úgy középre, hogy Major csak a felső kapufára tudta bokszolni azt, de onnan kifele jött a labda.

Katona Levente mentett pontot a Pécsnek (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

87. perc: Egy jobb oldalról érkező beadást Ladányi félfordulatból fölé lőtt.

86. perc: Major kapott sárga lapot időhúzás miatt.

84. perc: Hegedűs lőtt az ötös bal sarkáról laposan, de Gengeliczki belelépett a lövésébe.

79. perc: Magyari szlalomozott végig a pécsi védők között, majd Lovrencsics fejére emelt az alapvonalról, de Rácz kifejelte a labdát. A lecsorgó viszont Ladányi elé pattant, akinek erős jobb felsőbe tartó lövését Helesfay óriási bravúrral védte.

75. perc: Rácz László is begyűjtött egy sárga lapot.

75. perc: Cserél a Soroksár. Korozmán érkezett Lőrinczy helyére.

72. perc: Kövesdi Katona Máténak osztott ki egy kötényt, de már nem tudta megjátszani Marques-Airosát.

Kövesdi villantotta meg a képességeit (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

68. perc: Kövesdi gyönyörűen fordult le két védőről, majd a tizenhatoson belül Bíróhoz akart passzolni, de kicsit a támadó mögé adta a labdát. Hegedűsnek így is jó lehetett volna a labda, de Gengeliczki leütközte a pécsit, aki a földre is került a találkozástól.

65. perc: Hármat cserél Lipcsei Péter. Lovrencsics Balázs, Magyari és Ladányi jött Szerető, Hajdú és Kovác helyére.

64. perc: Bíró ollózását óriás bravúrral védte Major.

60. perc: Geiger megúszta a piros lapot. Egy eladott labdát követően páros lábbal csúszott rá hátulról a felezőnél a megiramodó Lőrinczyre, sárgát azért adott neki a játékvezető.

59. perc: Kettős csere a Pécsnél. Adamcsek helyett Bíró, Grabant helyett Marques-Airosa jött.

55. perc: Preklet hét méterről mellé fejelte Króner beadását egy a védelemről kicsorgó nagybedobást követően.

50. perc: GÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Pécs!Egy szöglet után nem tudtak felszabadítani vendégek, s egy középre passzolt labda Katona Leventét találta meg, aki laposan félfordulatból ballal a kapu bal alsó sarkába lőtt kilenc méterről. 1–1

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben Tölgyesi helyére Geiger állt be a Pécsbe.

Vége az első félidőnek! A vendégek korai góljuknak köszönhetően előnnyel indulhatnak pihenni.

42. perc: Kövesdi cselezett a tizenhatos jobb sarkának irányába, majd jobbal lőtt, de Major bravúrral védte a magasan, de középre tartó labdát.

40. perc: Adamcsek veszélyesen tekert a bal szélről középre egy szabadrúgást, de Major nagyot nyújtózva ki tudta tenyerelni Hursán elől a labdát.

32. perc: Adamcsek 18 méterről lőtt a felső kapufára szabadrúgásból.

29. perc: Hursán gyönyörű passzt adott Hegedűsnek, aki ballal a jobb kapufát forgácsolta szét hét méterről.

A Pécs most is a pontrúgásokban bízott igazán (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

26. perc: Króner jobbbról érkező beadására Hegedűs emelkedett a magasba, de nem tudott elég erőt a fejesbe inni Ternován felet, így Major fogta a középre tartó labdát.

Hegedűs mindent megtett a gólért, de a légtér nem az ő birodalma (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

22. perc: Tölgyesi ismét labdát veszített a saját térfelén, Csernik szerezte meg tőle, majd Lőrinczyt ugratta ki, aki az ötös csücskéről keresztbe előtte a kapu előtt a labdát.

21. perc: Hajdú kapott jó labdát, balról befele cselezett, de jobbos lövését Rácz László blokkolta.

20. perc: Grabant érkezett remekül a Soroksár ötösén, de a jobbról érkező beadást nem tudta estében a kapura kanalazni védője mellől.

19. perc: A baloldalon ugratták ki Hajdút, de a beadását Helesfay könnyedén szedte fel a földről.

18. perc: Ternován kapott sárga lapot miután hátulról bokán taposta Hegedűst.

15. perc: Hursán vett át szépen egy passzt a Soroksár tizenhatosának vonalán, jobbra tolt rajta egyet, majd középmagasan lőtt a kapu közepe felé, Major viszont éppen ott volt.

13. perc: Katona Levente jött be Svedyuk helyett.

13. perc: Csernik emelt éppen csak a felezőn túlról Helesfay kapuja mellé.

12. perc: Kényszerű csere jön majd a Pécsnél, Svedyuk kapott a jobb combjához egy test-test elleni párharc után.

8. perc: Hajdú szerzett agresszívan labdát a PMFC térfelén, de a visszaérő Rácz épp annyira meg tudta zavarni, hogy már nem tudta ellőni a kirohanó Helesfay mellett.

3. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Soroksár! Les gyanús helyzetben ugrott ki Szerető a jobb oldalon, s bár először Helesfayba rúgta a labdát, de a kipattanót már az üres kapuba gurított.0–1

A Soroksár pörgött fel jobban a meccs elejére (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

2. perc: Hegedűs jobboldali szöglete, szépen kanyarodott az ötös szemközti sarka felé, de Major lehúzta Króner elől a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Prekleték szeme előtt csakis egy cél lebegett a bemelegítés alatt: a győzelem (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással két gyengén rajtoló csapat, hiszen három fordulót követően a Pécs 15., míg a Soroksár 19. helyen áll a tabellán.