Hármat vágott a Haladás, immár kieső helyen a nyeretlen Békéscsaba

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2021.08.18. 18:50
A lendületes szombathelyieket <strong>– </strong>itt éppen Horváth Rajmundot <strong>–</strong> olykor szabálytalanul sem tudták megállítani a csabai védők (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Haladás remek futballal előrukkolva hazai pályán 3–1-re legyőzte a Békéscsabát, amely továbbra is csak egy ponttal áll, és visszacsúszott a kieső zónába,

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BÉKÉSCSABA 3–1 (1–1)

Szombathely, Haladás stadion,1419néző. Vezette: Molnár A. (Horváth Z., Bertalan D.)
Haladás
: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak (Doktorics, 51.) – Kiss B., Csilus, Szekér (Hegedűs, 51.), Holdampf – Tóth M. (Tóth-Gábor K., 82.), Horváth R. (Monori, 71.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Békéscsaba:
Krnács – Farkas, Albert, Bora (Pantovic, 60.), Kitl (Gránicz, 72.) – Puskás (Király, 60.), Nagy S. (Ilyés, 81.), Sipos G., Horváth P. – Paudits, Máris. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző:
Németh Mi. (35), Horváth R. (53.), Monori (86.), illetve Farkas (43.).

A Haladás nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, és a folytatásban is uralta a meccset. A Békéscsaba elsősorban a védekezéssel foglalkozott. Ezek után nem is hatott meglepetésként, hogy megszerezte a vezetést a házigazda. Az viszont nem volt benne a játékban, hogy a vendégcsapat kiegyenlít – az első félidő hajrájában mégis sikerült egalizálnia Presinger Sándor együttesének.

Fordulás után sem változott a játék képe: többet volt a labda a Haladásnál, többet támadott a házigazda. És jöttek is a gólok. A Békéscsabának csak felvillanásai voltak, igazán nem igazán jelentett veszélyt a szombathelyi csapat kapujára. Összességében biztosan, megérdemelten nyert a roppant motivált csapat benyomását keltő Haladás.

Vége a mérkőzésnek, 3–1-re nyert a Haladás – teljesen megérdemelten. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Minimum 2 perc hosszabbítás.

89. perc:Nem adta fel a Békéscsaba, Gránicz jutott el ziccerig, Rózsa azonban védte a közeli lövést.

86. perc: Eldőlt a mérkőzés! Tóth-Gábor Kristóf játszotta magát tisztára ügyes cselekkel a bal szélen, élesen, erősen belőtt labdáját középen Monori kezelte le, majd ragasztotta a kapuba a labdát (3–1).

85. perc: Albert is sárga lapot kap.

Fogynak a percek, és a Békéscsaba nem tud támadást felépíteni.

84. perc:Kállai sárgul be.

82. perc: Váltás hazai oldalon is: Tóth-Gábor Kristóf kap lehetőséget, Tóth Milán hagyja el a pályát.

81. perc: Cserél a Békéscsaba: Ilyés lép pályára Nagy Sándor helyett.

A Haladás kapta el ismét a fonalat.

A sok "esemény" miatt kissé töredezett most a játék.

72. perc: Változtat a Békéscsaba: Kitl helyén Gránicz a pályán.

71. perc: Újabb csere a Haladásban, Monori kap lehetőséget a gólszerző Horváth Rajmund helyén.

70. perc: A vendégek játékosa, Kitl "harcolt ki" magának sárga lapot.

Elhangzott a hivatalos nézőszám: 1419 drukker van a stadionban.

Itt éppen a csabai túlerő győzedelmeskedik Kiss Bencével szemben (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

Kiegyenlítettebb lett a játék.

65. perc:Tóth Milán kap sárgát, "műesést" mutatott be a hazai játékos.

Próbál bátrabb játékra váltani a vendég.

60. perc: Kettős csere a Békéscsabánál is: Bora és Puskás le, Pantovic és Király be.

Nem állt le a házigazda, érezhetően el akarta dönteni a meccset.

A csabaiak többször csak üldözték a hazai támadókat (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

53. perc: Ismét vezet a Haladás! Tóth Milán remek labdájával Horváth Rajmund lépett meg a bal szélen, majd góllal zárta az akciót: kisodródott helyzetből bombázott a kapu bal oldalába (2–1)

51. perc: Kettős csere a Haladásban: Doktorics és Hegedűs kap lehetőséget, Bosnjak és Szekér hagyja el a pályát – Bosnjak sérülés miatt kért cserét

Elkezdődött a 2. félidő – csere egyik oldalon sincs.

Véget ért az első félidő.

Váratlanul esett a csabai gól.

43. perc:Mégis egyenlített a Békéscsaba: a jobbról érkező szögletet fejjel sikerült továbbcsúsztatni, a hosszún érkezett az üresen hagyott Farkas Márk, aki közelről könnyedén terelte kapuba a labdát (1–1).

42. perc: Majdnem egyenlített a Békéscsaba: Nagy Sándor közeli lövését védte bravúrral Rózsa.

És támadásban, lendületben maradt a házigazda.

35. perc:Vezet a Haladás, egy parádés szabadrúgásvariáció végén talált be a szombathelyi együttes. Bosnjak ívelt a bal oldalon lopakodó Holdampfnak, aki középre passzolt, ott érkezett Németh Milán és bevetődve sodorta a kapuba a labdát (1–0).

31. perc:Mocsi késett el egy belépővel, sárga lapot kapott a Haladás védője.

Egyre jobban nyom a Békéscsaba.

22. perc: Egy szórványos békéscsabai akció zárul lövéssel: Horváth Péter távoli bombája zúgott el a kapu felett.

21. perc: Remek Haladás-támadás futott végig a bal szélen, az akció végén Kiss Bence játszotta magát tisztára, betörve a 16-son belülre 14 méterről lőtt, de a bal alsó tartó labdát biztosan védte Krnács kapus.

11. perc: Bosnjak balról érkező beadása után fejelte közelről, középről éppen a kapusba a labdát Csilus.

A Békéscsaba térfelén zajlik a játék, de igazán nagy helyzetet nem tud kialakítani a Haladás.

8. perc:Bora csak látványos fault árán tudta megállítani Tóth Milánt, be is sárgult a csabai védő.

A Haladás agresszív futballal, támadó szellemben nyitott – a Békéscsaba viszont nem ijedt meg, szervezetten futballozik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig mindössze egy pontot szerző és 16. helyen álló Békéscsaba az idáig veretlen, 9. helyezett Haladás otthonában.