Unalmas első, majd izgalmas második félidő után iksz a Szentlőrinc–Szparin

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.08.18. 17:20
A labdarúgó NB II 4. fordulójában Kaposváron csapott össze a Szentlőrinc és a Nyíregyháza. Felejthető első játékrész után igazán élvezetes és fordulatos második félidő következett és igazságos, 2–2-es döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
4. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–2 (0–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Németh Márk – Havas, Törőcsik P. (Jancsó, 74.), Török L. (Szinanovics, a szünetben), Harsányi (Hajnal, 81.), Kiss-Szemán (Biben, a szünetben) – Grumics. Vezetőedző: Marián Sluka
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szabó B. (Nemes, 69.), Galambos (Szokol, 69.), Papucsek, Jánvári – Sigér Á. (Márkus, 60.), Paku, Vass P. – Pócsik (Gresó, 38), Hamed (Csörgő, 60.), Zamostny. Vezetőedző: Szergej Pacaj
Gólszerző: Havas (53.), Grumics (90+3.), ill. Csörgő (75.), Vass P. (85.)

Az első félidő elején mindjárt magához ragadta a kezdeményezést a Nyíregyháza, laposan, pontos passzokkal próbálta felvinni a labdát ellenfele térfelére. Ez nagyjából sikerült is, de onnantól már nem nagyon folyt tovább a támadójátéka. Kis idő után feljött a Szentlőrinc, így kiegyenlített lett a mérkőzés. Helyzetecskéket sem láthatott a gyér számú közönség.

A második félidőben mintha kicserélték volna a csapatokat. Az elején a Nyíregyháza, majd később a Szentlőrinc vette át az irányítást és utóbbi meg is lőtte a vezető gólt Havas révén. Ezek után még számtalan helyzetet hagyott ki a hazai csapat. Nem úgy a Nyíregyháza, amely az egyenlítő Csörgő-gól után rátett egy lapáttal, így Vass is a kapuba talált. De a végén jött a csattanó, egy ide-oda pattogó labdát az utolsó pillanatban betuszkoló Grumics-góllal visszahozta döntetlenre a meccset a Szentlőrinc. Így elmondható, hogy igazságos eredmény született.

Gresó új színt hozott a vendégek játékába (Fotó: Muzslay Péter)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a végeredmény 2–2 lett. Köszönöm a megtisztelő figyelmet!

90+3. perc: GÓL, egyenlített a Szentlőrinc. 2–2! Grumics lőtte be az ide-oda pattogó labdát közelről a kapuba. Szinanovics szöglettel felérő szabadrúgása került a csatár elő, aki nem hibázott.

90. perc: Három perc a ráadás.

87. perc:
25 méteres szabadrúgást lőtt Zamostny, Prokop könnyedén védte.

85.perc: GÓL 1–2. Vass Patrik lőtt 7 méterről a kapuba Paku beadása után.

84. perc:
Vass lőtt nagyon fölé egy szabadrúgás után kipattanó labdát.

81. perc:
Harsányi helyett Hajnal a hazaiaknál.

75. perc: GÓL, egyenlített a Nyíregyháza. Gresó bal oldali beadását Csörgő fejelte a kapuba 5 méterről. 1–1

74. perc:
Törőcsik helyett Jancsó futott be a pályára.

69. perc:
Galambos és Szabó B. helyett Szokol és Nemes a pályán.

67. perc:
Harsányi beadását Szinanovics lőtte 10 méterről kapura, a bal alsóba tartó labdát nagy bravúrral védte Fejes.

65. perc:
Harsányi tört be a tizenhatosra, leadott lövését Fejes lábbal védte.

Felpörögtek az események a szünet után (Fotó: Muzslay Péter)

62. perc: Harsányi buktatásáért Galambos kapott sárga lapot.

60. perc:
Kettőt cserél a vendégcsapat. Hamed és Sigér helyett Csörgő és Márkus a pályán

56. perc:
Mi marad ki. Balról belőtt labdát Havas fejelte kapura, a kapus belekapott, a kapufára tolta, a kipattanót Törőcsik lőtte a kapusba egy méterről.

53. perc: GÓL, vezet a Szentlőrinc. Harsányi futott el a jobb oldalon, szép beadását Havas fejelte 8 méterről a kapu jobb oldalába. 1–0

Küzdelmes volt az első félidő (Fotó: Muzslay Péter)

50. perc:
A vendégek szöglete után a gólvonal elöl rúgták ki a piros mezes védők a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Kettőt cserélt a Szentlőrinc, Kiss-Szemán és Török helyett Biben és Szinanovics a pályán.

45. perc: Vége az első félidőnek, gól nélkül vonulnak pihenőre a csapatok.

43. perc:
Paku kapott sárgát Harsányi buktatásáért.

38. perc: Pócsik helyett Gresó a pályán.

37. perc:
Pócsikot sodorták el a büntetőterületen belül, nincs tizenegyes...nem is járt volna.

35. perc:
Pócsik bal lábas 18 méteres lövése fölé szállt.

26. perc:
Fejér tökölt a labdával az ötösön belül, letámadta ellenfele, nehezen, de kihozott belőle egy kirúgást.

Nyíregyházi játékososok koncentrálnak a mérkőzés előtt (Fotó: Muzslay Péter)

25. perc: Grumicsot lökték el a kaputól 30 méterre,a szabadrúgást Harsányi végezte el, lövését biztosan védte Fejér.

17. perc: Egy beadást kellett kiöklöznie Fejér kapusnak.

Helyzetek nélküli mezőnyjáték. Kicsivel többet van a vendégeknél a labda.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szentlőrinc kezdte a játékot.

A hazai csapat piros-feketében, a vendégek tiszta fehérben lépnek majd pályára.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két veretlen gárda, az eddig mindháromszor döntetlent játszó Szentlőrinc és a tabellát hét ponttal vezető Nyíregyháza. A találkozót Kaposváron rendezik.