A Vasas legyőzte a Csákvárt, a Diósgyőr csak egy pontot szerzett Siófokon

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2021.08.15. 17:21
A Vasas (piros-kékben) hazai pályán bizonyult jobbnak a Csákvárnál (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 3. fordulója után nincs már százszázalékos csapat a mezőnyben, hiszen a Nyíregyháza, a Szeged és a Diósgyőr is csak egy pontot tudott szerezni. A bajnoki címre törő Vasas hazai pályán 2-1-re győzött a Csákvár ellen. A Kecskemét ismét nyerni tudott hazai pályán, a lila-fehérek csatára, Lukács Dániel már a hetedik gólját érte el a bajnokságban. A Békéscsaba két vereséget követően, fordulatos mérkőzésen szerzett pontot hazai pályán a Tiszakécske ellen, szintén döntetlent játszott egymással a Győr és a Szentlőrinc, valamint a Pécs és a Budaörs. Harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a III. Kerület.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 1600 néző. Vezette: Zám Zsolt (Bede Tamás, Ország Péter)
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Varga B. – Szakály A. (Nikházi, 58.), Medgyesi M. (Varjas Z., 58.) – György (Cipf D., a szünetben), Szakály D. (Tóth Z., 84.), Kiss B. – Elek B. (Horváth P., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi, Polgár, Hegedűs J., Bárdos – Oláh B., Kispál (Jurek, a szünetben) – Molnár G. (Hornyák, 86.), Könyves (Karan, 90.), Németh M. – Horváth Z. (Suljic, 59.) Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Horváth Z. (0–1) a 3., Cipf (1–1) a 74. percben
Domján Attila: – Sajnálom, hogy gyorsan egy szögletet követően hátrányba kerültünk, viszont örömteli, hogy egy ilyen minőségű csapat ellen tudtunk váltani és megszerezni az egy pontot.
Kondás Elemér: – Felhívtam játékosaim figyelmét, hogy ez a meccs nehezebb lesz, mint a Vasas elleni. Igaz, hogy gyorsan vezetést szereztünk, de a sok sérültünk miatt nem tudtam kedvezően cserélni, és bár megvoltak a helyzeteink, azokat azonban nem sikerült értékesíteni.

VASAS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Illovszky Rudolf-stadion, 1233 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
VASAS: Jova – Szivacski, Viczián, Otigba, Silye – Márkvárt (Pátkai, 86.), Berecz, Sztojka (Szilágyi Sz., 46.) – Szatmári L. (Rétyi, 46.) – Radó (Pekár, 76.), Bobál G. (Birtalan, 76.). Vezetőedző: Kuttor Attila
AQVITAL: Auerbach – Csirmaz, Vaskó, Dulló, Bencze – Baracskai (Mim, 60.), Mészáros D. (Ominger, 60.), Magyar Zs., Kalmár B. – Torvund (Murai, 76.) – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Radó (11-esből, 1–0) a 19., Radó (2–0) az 50., Takács T. (2–1) a 60. percben

Kuttor Attila
: – Senki nem mondta, hogy könnyű lesz ... Nem is volt az, bár magunknak tettük nehézzé. Többször is lezárhattuk volna a meccset, nem éltünk lehetőségeinkkel, s emiatt lett ilyen szoros a vége.
Mónos Tamás: – Nem akármilyen három meccsen vagyunk túl. DVTK, Budafok és most a Vasas és mindannyiszor helyt álltunk. Bátor focit kértem csapatomtól, s ezt igyekeztek megvalósítani játékosaim. Az ellenfél térfelén többször is sikerült labdát szereznünk, de sajnos a befejezések nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. Hiszem, hogy ez a játékstílus eredményre fog vezetni.

BUDAFOKI MTE–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (1–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Budafok, Promontor utca, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Bertalan Dávid, Rózsa Dávid)
BMTE: Bese B. – Szalai D., Jagodics (Horgosi, a szünetben), Fótyik, Kotula – Nándori, Micsinai (Soltész, 63.) – László D. (Ihrig-Farkas, 63.), Zuigeber (Farkas B., 86.), Szabó M. (Papp M., a szünetben) – Kovács D. Vezetőedző: Boér Gábor
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Tóth G., Mohl (Bitó, 53.) – Gréczi (Kővári, 69.), Kovács M., Simon Á., Dobronoky (Lestyán, 80.) – Gajdos (Farkas A., 80.), Kóródi (Haruna, 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Temesvári (0–1) a 24., Kovács D. (11–esből, 1–1) a 32. percben

Boér Gábor
: – A lehetőségeink megvoltak, hogy megnyerjük a mérkőzést, de nem játszottunk úgy, ahogy szerettem volna. Legfőképpen a szenvedélyesség hiányzott, ezen a területen nagyon el vagyunk maradva attól, amit elképzelek, úgyhogy van még bőven munka.
Dragan Vukmir
: – Nagyon küzdelmes meccsen játszottunk döntetlent, az egy pontot is meg kell becsülni. Igazságos az eredmény, és persze még van miben javulnunk, de fokozatosan kell csinálnunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0–ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Balmazújváros
, Városi Stadion, 800 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Medovarszki János, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári, Nemes M. (Hamed, 60.) – Márkus, Paku – Csörgő (Szabó B., 60.), Pócsik (Vass P., a szünetben), Gresó (Kalocsai, 79.) – Novák (Zamostny, 60.). Vezetőedző: Szergej Pacaj
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Csilus T., Kiss B., Holdampf, Szekér (Romic, 89.) – Tóth M. (Monori, 79.), Tóth-Gábor (Horváth R., 57.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Szergej Pacaj: – Ilyen mérkőzésre számítottam, hiszen a Haladás szervezetten futballozó, jó csapat. Mindkét oldalon voltak lehetőségek, de összességében úgy érzem, hogy igazságos a döntetlen.
Németh Szabolcs: – Felkészültünk a Nyíregyházából, és meg is valósítottuk amit elterveztünk. Az eddig százszázalékos listavezető otthonában szereztünk pontot, amire büszkék lehetünk. A helyzetkihasználásunkon viszont javítanunk kell.

III. KERÜLETI TVE–DOROGI FC 1–2 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Budapest, III. ker. TVE Sporttelep, 450 néző. Vezette: Takács Tamás (Kiss B., Tőkés R.)
III. KERÜLET: Horváth T. – Rédei, Erdei, Fejes A. (Opavszky, a szünetben), Tóth K. (Bekker, 75.) – Schuszter (Tamási Zs., 59.), Egerszegi – Horváth O. (Sili, 75.), Remili (Rajczi, 80.), Rabatin – Borvető. Megbízott edző: Czvitkovics Péter, Veress Balázs
DOROG: Mursits – Kárász (Nyíri V., 76.), Dlusztus, Izing, Papp M. – Lénárth – Szedlár (Lőrincz A., 88.), Tóth B. (Nagyházi, 80.), Szerencsi (Csillag, 80.), Barna G. – Girsik (Zabari, 88.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Borvető (1–0) a 11., Lénárth (11-esből, 1–1) a 43., Girsik (1–2) a 62. percben

Czvitkovics Péter
: – Sokat tettünk a győzelemért, meg is szereztük a vezetést, de az első félidő hajrájában a Dorog egyenlített. Szünet után is mindent megpróbáltunk, hogy gólt szerezzünk, mégis a Dorog szerzett újabb gólt. A vereség ellenére jó úton jár a csapat, és biztos vagyok benne, leszünk sikeresebbek is.
Fenyvesi László: – Az első harminc perc alapján megérdemelten szereztek vezetést a hazaiak, viszont nagyon jó pillanatban egyenlítettünk. A második félidőben feljavultunk, de abban biztos vagyok, hogy szurkolóink nélkül nem sikerült volna nyernünk.

SZOLNOKI MÁV FC–SOROKSÁR SC 3–1 (3–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1000 néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)
SZOLNOK: Csáki – Molnár R., Szekszárdi, Szabó A., Tóth B. (Gohér, 69.), Lakatos Cs. – Tömösvári, Tisza K., Sipos Z. (Berdó, 81.) – Irmes (Vólent, 64.), Lakatos I. (Kurdics, 81.). Megbízott edző: Romanek János
SOROKSÁR: Abu – Nagy O. (Hajdú R., 72.), Gengeliczki (Csernik, a szünetben), Valencsik, Pászka – Gyömbér, Haris – Korozmán (Kovác, a szünetben), Lőrinczy, Magyari (Katona M., a szünetben) – Lovrencsics B. (Ternován, 78.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Sipos Z. (1–0) a 8., Lakatos I. (2–0) a 19., Lakatos I. (3–0) a 36., Lőrinczy (3–1) az 54. percben
Kiállítva: Valencsik (66.)

Romanek János
: – Tökéletesen alakult az első félidő, a második játékrészben azonban voltak gondjaink, és sajnos egy kiállítás kellett ahhoz, hogy nyugodt győzelmet arassunk. Le a kalappal a csapat előtt, főleg mivel számos sérültünk is van, ezen az úton kell továbbhaladnunk.
Lipcsei Péter: – Az első félidő alapján megérdemelte a győzelmet a Szolnok. Belealudtunk a mérkőzésbe, kritikán aluli volt a teljesítményünk az első negyvenöt percben. A szüneti utáni játékkal már elégedettebb lehetek, azonban egy újabb fegyelmezetlenség miatt ezen a meccsen is emberhátrányba kerültünk, ami nem fér bele.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–TISZAKÉCSKEI LC 2–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 850 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Kitl, Albert, Bora, Mikló (Király P., 83.) – Sipos, Horváth P., Varga Sz. (Gránicz, 59.), Szabó P. (Paudits, a szünetben) – Máris (Puskás G., 70.), Pantovics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh M., Végső, Vachtler, Farkas N. – Erdei, Zádori (Simon M., 59.), Kiprich, Benke (Kovács B., a szünetben) – Beliczky (Gyurján, 31.), Pál A. (Kalmár, 59.). Vezetőedző: Nagy Sándor
Gólszerző: Pál A. (0–1) a 20., Horváth P. (1–1) a 64., Bora (2–1) a 66., Simon M. (2–2) a 77. percben

Preisinger Sándor
: – Most is megvolt négy-öt helyzetünk az első félidőben, amikor langyosan is játszottunk. Szünet után váltottunk és kis túlzással minden akciónkból helyzet volt. Továbbra is ugyanazzal a problémával küzdünk. Már én is unom, hogy mindig ezt mondom, gondolom mások is, de a helyzeteket be kell rúgni. Ma a helyzetkihasználási arányunk tizennégy-kettő volt. Ebből kijött egy iksz, mert hátul is belebakiztunk egyszer. Nehéz ezen változtatni, főleg ebből a keretből, előre sajnos nem sikerült igazolnunk.
Nagy Sándor: – Az első félidő úgy alakult, ahogy terveztük. Ha kicsit pontosabbak vagyunk akár kettő–nullával is az öltözőbe mehettünk volna. A második félidő elején túlságosan magunkra hoztuk a Békéscsabát, de Holczer több lövést is is hárított. Két perces rövidzárlat következett, de amikor ebből a nyomásból kijöttünk, megint úgy alakult a mérkőzés, ahogy mi szerettük volna. Örülünk az első pontunknak, annak nem, hogy két gólt kaptunk és nem sikerült megnyernünk a mérkőzést.

ETO FC GYŐR–SZENTLŐRINC 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Győr, ETO-park, 800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Becséri Gergely, Király Zsolt)
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Fodor, Barna (Vincze Á., 14.) – Bagi, Toma, Szimcso (Óvári, a szünetben), Vitális – Priskin (Kulcsár, 66.), Bacsa (Kanalos, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Németh M. – Havas, Jancsó (Hesz, 85.), Török (Cenaj, 62.), Harsányi (Farkas M., 62.) – Grumics, Kiss-Szemán (Marius, 82.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Vitális (1–0) a 19., Kiss-Szemán (1–1) a 35. percben
Kiállítva
: Farkas M. (79.)

Klausz László
: – Nagyon szerettünk volna győzni, és a második félidő mezőnyfölénye alapján hiányzik is a két pont, mert kimaradtak a helyzetek. A csapat még veretlen, szerdán Budaörsön szeretnénk javítani.
Marián Sluka: – Egész héten a koncentráció szinten tartásán dolgoztunk egy rutinosabb csapat ellen. A tervezettek az első perctől működtek, tudatos védekezésből több ígéretes támadást is vezettünk. A tartás és a hit eredményezte a döntetlent.

PÉCSI MFCBUDAÖRSI SC 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 2000 néző. Vezette: Farkas Tibor (Kovács Gábor, Vörös Dániel)
PÉCSI MFC: Helesfay – Svedjuk, Króner, Rácz L., Katona L. – Futó (Hursán, 72.), Tölgyesi (Bíró B., 78.) – Marques-Airosa (Geiger, 56.), Kövesdi (Dávid, a szünetben), Hegedűs M. (Kónya D., a szünetben) – Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
BUDAÖRS: Dala – Menyhárt (Tóth K., 7.), Zsidai, Kékesi, Kapronczai – Petneházi, Molnár Cs. (Lengyel B., 76.) – Vankó, Sajbán Miklós, Winkler – Balázs Zs. (Halácsi,87.) Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Balázs Zs.(0–1) a 26., Rácz L. (1–1) a 79. percben
Kiállítva: Kónya D. (gólhelyzetben lerántotta Balázs Zsoltot) a 63., Vas László (a PMFC vezetőedzője, reklamálásért) a 64. percben
Vas László: – Megdolgoztunk a pontért, de hármat szerettünk volna szerezni. Ezúttal sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek nagy része kimaradt. A munka megvolt, de a hit hiányzott, hogy átlendüljünk a holtponton.
Márkus Tibor: – Összességében igazságos a döntetlen, a hazai csapat mindent megtett a pontszerzésért, ott tartotta a labdát a tizenhatosunk környékén. Mi lassan, körülményesen játszottunk, a középpályásoktól gyorsabb futballt, az elöl lévőktől pedig jobb helyzetkihasználást reméltem.

KECSKEMÉTI TE-HUFBAU–FC Ajka 3–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, Széktói Stadion, 1000néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Márkus Péter)
KECSKEMÉT: Varga B. – Madarász (Buna, 63.), Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró (Grünvald, 63.) – Vágó, Nagy K. (Marsa, 81.), Katona (Szuhodovszki, 63.) – Tóth B. (Tóth D., 74.), Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Csizmadia (Tajthy, 64.), Lehoczky (Berzsenyi, 53.) – Gaál B. (Murka, 64.), Dragóner (Vizler, 74.), Tóth G. (Stoiacovici, 74.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Dragóner (0–1) a 30., Rjasko (1–1) a 36., Belényesi Cs. (2–1) a 70., Lukács D. (3–1) a 90+3. percben
Szabó István: – A mérkőzés elején komoly helyzeteink adódtak, mégis az Ajka szerzett gólt, ami okozott pici káoszt, de a sorok rendezése után megérdemelten egyenlítettünk. A csapat lelki erejét és szenvedélyét mutatja, hogy fordítottunk. Kellett ehhez a nagyszerű közönségünk is a csapatmunka mellett.
Kis Károly: – Annak ellenére, hogy vezetést szereztünk, a hazaiaknak voltak lehetőségei, amit átvészeltünk valahogy. A kontráinkban megvolt a veszély, de a hazaiaknak jóval több helyzetük volt. Vezetésük után mindent feltettünk egy lapra, ebből kaptuk a harmadik gólt. Egyelőre keressük a legjobb összeállításunk, de minél előbb meg kell találnunk.