P. Gy., R. Z. 2021.08.15 17:21 Frissítve: 2021.08.16 07:30

A Vasas legyőzte a Csákvárt, a Diósgyőr csak egy pontot szerzett Siófokon

A labdarúgó NB II 3. fordulója után nincs már százszázalékos csapat a mezőnyben, hiszen a Nyíregyháza, a Szeged és a Diósgyőr is csak egy pontot tudott szerezni. A bajnoki címre törő Vasas hazai pályán 2-1-re győzött a Csákvár ellen. A Kecskemét ismét nyerni tudott hazai pályán, a lila-fehérek csatára, Lukács Dániel már a hetedik gólját érte el a bajnokságban. A Békéscsaba két vereséget követően, fordulatos mérkőzésen szerzett pontot hazai pályán a Tiszakécske ellen, szintén döntetlent játszott egymással a Győr és a Szentlőrinc, valamint a Pécs és a Budaörs. Harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a III. Kerület.

A Vasas (piros-kékben) hazai pályán bizonyult jobbnak a Csákvárnál (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, 1600 néző. Vezette: Zám Zsolt (Bede Tamás, Ország Péter)
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Varga B. – Szakály A. (Nikházi, 58.), Medgyesi M.  (Varjas Z., 58.) – György (Cipf D., a szünetben), Szakály D. (Tóth Z., 84.), Kiss B. – Elek B. (Horváth P., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi, Polgár, Hegedűs J., Bárdos – Oláh B., Kispál (Jurek, a szünetben) – Molnár G. (Hornyák, 86.), Könyves (Karan, 90.), Németh M. – Horváth Z. (Suljic, 59.) Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Horváth Z. (0–1) a 3., Cipf (1–1) a 74. percben
Domján Attila: – Sajnálom, hogy gyorsan egy szögletet követően hátrányba kerültünk, viszont örömteli, hogy egy ilyen minőségű csapat ellen tudtunk váltani és megszerezni az egy pontot.
Kondás Elemér: – Felhívtam játékosaim figyelmét, hogy ez a meccs nehezebb lesz, mint a Vasas elleni. Igaz, hogy gyorsan vezetést szereztünk, de a sok sérültünk miatt nem tudtam kedvezően cserélni, és bár megvoltak a helyzeteink, azokat azonban nem sikerült értékesíteni.

VASAS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Illovszky Rudolf-stadion, 1233 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
VASAS: Jova – Szivacski, Viczián, Otigba, Silye – Márkvárt (Pátkai, 86.), Berecz, Sztojka (Szilágyi Sz., 46.) – Szatmári L. (Rétyi, 46.) – Radó (Pekár, 76.), Bobál G. (Birtalan, 76.). Vezetőedző: Kuttor Attila
AQVITAL: Auerbach – Csirmaz, Vaskó, Dulló, Bencze – Baracskai (Mim, 60.), Mészáros D. (Ominger, 60.), Magyar Zs., Kalmár B. – Torvund (Murai, 76.) – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Radó (11-esből, 1–0) a 19., Radó (2–0) az 50., Takács T. (2–1) a 60. percben

Kuttor Attila
: – Senki nem mondta, hogy könnyű lesz ... Nem is volt az, bár magunknak tettük nehézzé. Többször is lezárhattuk volna a meccset, nem éltünk lehetőségeinkkel, s emiatt lett ilyen szoros a vége.
Mónos Tamás: – Nem akármilyen három meccsen vagyunk túl. DVTK, Budafok és most a Vasas és mindannyiszor helyt álltunk. Bátor focit kértem csapatomtól, s ezt igyekeztek megvalósítani játékosaim. Az ellenfél térfelén többször is sikerült labdát szereznünk, de sajnos a befejezések nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. Hiszem, hogy ez a játékstílus eredményre fog vezetni.

BUDAFOKI MTE–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Budafok, Promontor utca, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Bertalan Dávid, Rózsa Dávid)
BMTE: Bese B. – Szalai D., Jagodics (Horgosi, a szünetben), Fótyik, Kotula – Nándori, Micsinai (Soltész, 63.) – László D. (Ihrig-Farkas, 63.), Zuigeber (Farkas B., 86.), Szabó M. (Papp M., a szünetben) – Kovács D. Vezetőedző: Boér Gábor
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Tóth G., Mohl (Bitó, 53.) – Gréczi (Kővári, 69.), Kovács M., Simon Á., Dobronoky (Lestyán, 80.) – Gajdos (Farkas A., 80.), Kóródi (Haruna, 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Temesvári (0–1) a 24., Kovács D. (11–esből, 1–1) a 32. percben

Boér Gábor
: – A lehetőségeink megvoltak, hogy megnyerjük a mérkőzést, de nem játszottunk úgy, ahogy szerettem volna. Legfőképpen a szenvedélyesség hiányzott, ezen a területen nagyon el vagyunk maradva attól, amit elképzelek, úgyhogy van még bőven munka.
Dragan Vukmir
: – Nagyon küzdelmes meccsen játszottunk döntetlent, az egy pontot is meg kell becsülni. Igazságos az eredmény, és persze még van miben javulnunk, de fokozatosan kell csinálnunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Balmazújváros
, Városi Stadion, 800 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Medovarszki János, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári, Nemes M. (Hamed, 60.) – Márkus, Paku – Csörgő (Szabó B., 60.), Pócsik (Vass P., a szünetben), Gresó (Kalocsai, 79.) – Novák (Zamostny, 60.). Vezetőedző: Szergej Pacaj
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Csilus T., Kiss B., Holdampf, Szekér (Romic, 89.) – Tóth M. (Monori, 79.), Tóth-Gábor (Horváth R., 57.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Szergej Pacaj: – Ilyen mérkőzésre számítottam, hiszen a Haladás szervezetten futballozó, jó csapat. Mindkét oldalon voltak lehetőségek, de összességében úgy érzem, hogy igazságos a döntetlen.
Németh Szabolcs: – Felkészültünk a Nyíregyházából, és meg is valósítottuk amit elterveztünk. Az eddig százszázalékos listavezető otthonában szereztünk pontot, amire büszkék lehetünk. A helyzetkihasználásunkon viszont javítanunk kell.

III. KERÜLETI TVE–DOROGI FC 1–2 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Budapest, III. ker. TVE Sporttelep, 450 néző. Vezette: Takács Tamás (Kiss B., Tőkés R.)
III. KERÜLET: Horváth T. – Rédei, Erdei, Fejes A. (Opavszky, a szünetben), Tóth K. (Bekker, 75.) – Schuszter (Tamási Zs., 59.), Egerszegi – Horváth O. (Sili, 75.), Remili (Rajczi, 80.), Rabatin – Borvető. Megbízott edző: Czvitkovics Péter, Veress Balázs
DOROG: Mursits – Kárász (Nyíri V., 76.), Dlusztus, Izing, Papp M. – Lénárth – Szedlár (Lőrincz A., 88.), Tóth B. (Nagyházi, 80.), Szerencsi (Csillag, 80.), Barna G. – Girsik (Zabari, 88.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Borvető (1–0) a 11., Lénárth (11-esből, 1–1) a 43., Girsik (1–2) a 62. percben

Czvitkovics Péter
: – Sokat tettünk a győzelemért, meg is szereztük a vezetést, de az első félidő hajrájában a Dorog egyenlített. Szünet után is mindent megpróbáltunk, hogy gólt szerezzünk, mégis a Dorog szerzett újabb gólt. A vereség ellenére jó úton jár a csapat, és biztos vagyok benne, leszünk sikeresebbek is.
Fenyvesi László: – Az első harminc perc alapján megérdemelten szereztek vezetést a hazaiak, viszont nagyon jó pillanatban egyenlítettünk. A második félidőben feljavultunk, de abban biztos vagyok, hogy szurkolóink nélkül nem sikerült volna nyernünk.

SZOLNOKI MÁV FC–SOROKSÁR SC 3–1 (3–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1000 néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)
SZOLNOK: Csáki – Molnár R., Szekszárdi, Szabó A., Tóth B. (Gohér, 69.), Lakatos Cs. – Tömösvári, Tisza K., Sipos Z. (Berdó, 81.) – Irmes (Vólent, 64.), Lakatos I. (Kurdics, 81.). Megbízott edző: Romanek János
SOROKSÁR: Abu – Nagy O. (Hajdú R., 72.), Gengeliczki (Csernik, a szünetben), Valencsik, Pászka – Gyömbér, Haris – Korozmán (Kovác, a szünetben), Lőrinczy, Magyari (Katona M., a szünetben) – Lovrencsics B. (Ternován, 78.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Sipos Z. (1–0) a 8., Lakatos I. (2–0) a 19., Lakatos I. (3–0) a 36., Lőrinczy (3–1) az 54. percben
Kiállítva: Valencsik (66.)

Romanek János
: – Tökéletesen alakult az első félidő, a második játékrészben azonban voltak gondjaink, és sajnos egy kiállítás kellett ahhoz, hogy nyugodt győzelmet arassunk. Le a kalappal a csapat előtt, főleg mivel számos sérültünk is van, ezen az úton kell továbbhaladnunk.
Lipcsei Péter: – Az első félidő alapján megérdemelte a győzelmet a Szolnok. Belealudtunk a mérkőzésbe, kritikán aluli volt a teljesítményünk az első negyvenöt percben. A szüneti utáni játékkal már elégedettebb lehetek, azonban egy újabb fegyelmezetlenség miatt ezen a meccsen is emberhátrányba kerültünk, ami nem fér bele.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–TISZAKÉCSKEI LC 2–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 850 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Kitl, Albert, Bora, Mikló (Király P., 83.) – Sipos, Horváth P., Varga Sz. (Gránicz, 59.), Szabó P. (Paudits, a szünetben) – Máris (Puskás G., 70.), Pantovics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh M., Végső, Vachtler, Farkas N. – Erdei, Zádori (Simon M., 59.), Kiprich, Benke (Kovács B., a szünetben) – Beliczky (Gyurján, 31.), Pál A. (Kalmár, 59.). Vezetőedző: Nagy Sándor
Gólszerző: Pál A. (0–1) a 20., Horváth P. (1–1) a 64., Bora (2–1) a 66., Simon M. (2–2) a 77. percben

Preisinger Sándor
: – Most is megvolt négy-öt helyzetünk az első félidőben, amikor langyosan is játszottunk. Szünet után váltottunk és kis túlzással minden akciónkból helyzet volt. Továbbra is ugyanazzal a problémával küzdünk. Már én is unom, hogy mindig ezt mondom, gondolom mások is, de a helyzeteket be kell rúgni. Ma a helyzetkihasználási arányunk tizennégy-kettő volt. Ebből kijött egy iksz, mert hátul is belebakiztunk egyszer. Nehéz ezen változtatni, főleg ebből a keretből, előre sajnos nem sikerült igazolnunk.
Nagy Sándor: – Az első félidő úgy alakult, ahogy terveztük. Ha kicsit pontosabbak vagyunk akár kettő–nullával is az öltözőbe mehettünk volna. A második félidő elején túlságosan magunkra hoztuk a Békéscsabát, de Holczer több lövést is is hárított. Két perces rövidzárlat következett, de amikor ebből a nyomásból kijöttünk, megint úgy alakult a mérkőzés, ahogy mi szerettük volna. Örülünk az első pontunknak, annak nem, hogy két gólt kaptunk és nem sikerült megnyernünk a mérkőzést.

ETO FC GYŐR–SZENTLŐRINC 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Győr, ETO-park, 800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Becséri Gergely, Király Zsolt)
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Fodor, Barna (Vincze Á., 14.) – Bagi, Toma, Szimcso (Óvári, a szünetben), Vitális – Priskin (Kulcsár, 66.), Bacsa (Kanalos, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Németh M. – Havas, Jancsó (Hesz, 85.), Török (Cenaj, 62.), Harsányi (Farkas M., 62.) – Grumics, Kiss-Szemán (Marius, 82.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Vitális (1–0) a 19., Kiss-Szemán (1–1) a 35. percben
Kiállítva
: Farkas M. (79.)

Klausz László
: – Nagyon szerettünk volna győzni, és a második félidő mezőnyfölénye alapján hiányzik is a két pont, mert kimaradtak a helyzetek. A csapat még veretlen, szerdán Budaörsön szeretnénk javítani.
Marián Sluka: – Egész héten a koncentráció szinten tartásán dolgoztunk egy rutinosabb csapat ellen. A tervezettek az első perctől működtek, tudatos védekezésből több ígéretes támadást is vezettünk. A tartás és a hit eredményezte a döntetlent.

PÉCSI MFCBUDAÖRSI SC 1–1 (0–1)  – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 2000 néző. Vezette: Farkas Tibor (Kovács Gábor, Vörös Dániel)
PÉCSI MFC: Helesfay – Svedjuk, Króner, Rácz L., Katona L. – Futó (Hursán, 72.), Tölgyesi (Bíró B., 78.) – Marques-Airosa (Geiger, 56.), Kövesdi (Dávid, a szünetben), Hegedűs M. (Kónya D., a szünetben) – Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
BUDAÖRS: Dala – Menyhárt (Tóth K., 7.), Zsidai, Kékesi, Kapronczai – Petneházi, Molnár Cs. (Lengyel B., 76.) – Vankó, Sajbán Miklós, Winkler – Balázs Zs. (Halácsi,87.) Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Balázs Zs.(0–1) a 26., Rácz L. (1–1) a 79. percben
Kiállítva: Kónya D. (gólhelyzetben lerántotta Balázs Zsoltot) a 63., Vas László (a PMFC vezetőedzője, reklamálásért) a 64. percben
Vas László: – Megdolgoztunk a pontért, de hármat szerettünk volna szerezni. Ezúttal sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek nagy része kimaradt. A munka megvolt, de a hit hiányzott, hogy átlendüljünk a holtponton.
Márkus Tibor: – Összességében igazságos a döntetlen, a hazai csapat mindent megtett a pontszerzésért, ott tartotta a labdát a tizenhatosunk környékén. Mi lassan, körülményesen játszottunk, a középpályásoktól gyorsabb futballt, az elöl lévőktől pedig jobb helyzetkihasználást reméltem.

KECSKEMÉTI TE-HUFBAU–FC Ajka 3–1 (1–1)  – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, Széktói Stadion, 1000 néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Márkus Péter)
KECSKEMÉT: Varga B. – Madarász (Buna, 63.), Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró (Grünvald, 63.) – Vágó, Nagy K. (Marsa, 81.), Katona (Szuhodovszki, 63.) – Tóth B. (Tóth D., 74.), Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Csizmadia (Tajthy, 64.), Lehoczky (Berzsenyi, 53.) – Gaál B. (Murka, 64.), Dragóner (Vizler, 74.), Tóth G. (Stoiacovici, 74.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Dragóner (0–1) a 30., Rjasko (1–1) a 36., Belényesi Cs. (2–1) a 70., Lukács D. (3–1) a 90+3. percben
Szabó István: – A mérkőzés elején komoly helyzeteink adódtak, mégis az Ajka szerzett gólt, ami okozott pici káoszt, de a sorok rendezése után megérdemelten egyenlítettünk. A csapat lelki erejét és szenvedélyét mutatja, hogy fordítottunk. Kellett ehhez a nagyszerű közönségünk is a csapatmunka mellett.
Kis Károly: – Annak ellenére, hogy vezetést szereztünk, a hazaiaknak voltak lehetőségei, amit átvészeltünk valahogy. A kontráinkban megvolt a veszély, de a hazaiaknak jóval több helyzetük volt. Vezetésük után mindent feltettünk egy lapra, ebből kaptuk a harmadik gólt. Egyelőre keressük a legjobb összeállításunk, de minél előbb meg kell találnunk.

Labdarúgó NB II PÓR KÁROLY

Csilus Tamás góljával győztek a szombathelyiek, ezzel a 3. helyre léptek előre a tabellán.

2021.11.27 22:54:52

Labdarúgó NB II F. B., P. Gy.

Hétgólos meccsen verte a Csákvár a Soroksárt • A Kécske Szolnokon szerzett értékes pontot • Négy nyeretlen bajnoki után győzött a Szpari.

2021.11.27 19:36:58

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Bár mindkét csapat sokat tett azért, hogy begyötörje a győztes gólt, meg kellett elégedniük az egy-egy ponttal.

Labdarúgó NB II KVANDUK BENCE

A foghíjas PMFC nem tudta végig tartani a Dorogot, így hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett.

2021.11.28 00:38:00

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Horváth Zoltán és Könyves Norbert már az első félidőben betalált, ezzel el is dőlt a három pont sorsa.