A Békéscsaba és a Tiszakécske sem áll már pont nélkül

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.08.15. 18:50
Bora György sorsdöntő szerepet vállalt abban, hogy a Békéscsaba megszerezte első pontját (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Fordulatoktól sem mentes, izgalmas, eseményekben gazdag mérkőzésen 2–2-es döntetlenre végzett egymással az eddig pont nélkül álló Békéscsaba és a Tiszakécske a labdarúgó NB II 3. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–TISZAKÉCSKEI LC 2–2 (0–1)
Békéscsaba
, Kórház utcai stadion, 850néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Kitl, Albert, Bora, Mikló (Király P., 83.) – Sipos, Horváth P., Varga Sz. (Gránicz, 59.), Szabó P. (Paudits, a szünetben) – Máris (Puskás G., 70.), Pantovics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh M., Végső, Vachtler, Farkas N. – Erdei, Zádori (Simon M., 59.), Kiprich, Benke (Kovács B., a szünetben) – Beliczky (Gyurján, 31.), Pál A. (Kalmár, 59.).Vezetőedző: Nagy Sándor
Gólszerző:
Horváth P. (64.), Bora (66.), ill. Pál A. (20.), Simon M. (77.)
Preisinger Sándor:
– Most is volt négy-öt helyzetünk az első félidőben, amikor langyosan is játszottunk. Szünet után váltottunk, és kis túlzással minden akciónkból helyzet alakult ki. Továbbra is ugyanazzal a problémával küzdünk. Már én is unom, hogy mindig ezt mondom, gondolom, mások is, de a helyzeteket be kell rúgni. Ma a helyzetkihasználási arányunk tizennégy kettő volt. Ebből kijött egy iksz, mert hátul is belebakiztunk egyszer. Nehéz ezen változtatni, főleg ebből a keretből, előre sajnos nem sikerült igazolnunk.
Nagy Sándor:
– Az első félidő úgy alakult, ahogy elterveztük. Ha kicsit pontosabbak vagyunk akár kettő nullával is az öltözőbe mehettünk volna. A második félidő elején túlságosan magunkra hoztuk a Békéscsabát, de Holczer több lövést is hárított. Kétperces rövidzárlat következett, de amikor ebből a nyomásból kijöttünk, megint úgy alakult a mérkőzés, ahogy mi szerettük volna. Örülünk az első pontunknak, annak viszont nem, hogy két gólt kaptunk, és nem sikerült megnyernünk a mérkőzést.

Zádori ijesztett rá a hazaiakra a 9. percben, de nem sokkal ezután a Békéscsaba is gólt lőhetett volna – tehát mindkét kapust gyorsan bemelegítették. Három perccel később – némiképp váratlanul – Pál András lövésével az újonc jutott előnyhöz. A vendégek továbbra is sűrűn ellátogattak Krnács kapuja elé, de nagyobb helyzetet már nem tudtak kidolgozni az első felvonásban. A csabaiak részéről is adódott gólszerzési lehetőség, de a lövésekben nem volt elég erő, Holczer pedig van annyira jó kapus, hogy az olyan ziccereket, mint Szabó Péter fejese és Horváth Péter lövése, hatástalanítsa.

Alaposan feltüzelve kezdte a második félidőt a Békéscsaba, amely három helyzetet is kihagyott az első tíz percben. Jöttek a gólok is, előbb a 64. percben Horváth Péter, majd rövid időn belül Bora is betalált. Az egész mérkőzésen roppant lelkes Tiszakécske azonban messze nem adta fel, és a 77. percben a nagyon hasznos cserének bizonyuló Simon Márk kiegyenlített. Ezután sem álltak le a csapatok, mindkét fél nyerni akart, az eredmény azonban már nem változott. 2–2

20. III. Kerületi TVE331–9–80

Véget ért a mérkőzés, 2–2-vel zárult a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Horváth Péter lőtt kapásból 14 méterről, de a labda nem talált kaput.

90. perc: Szilágyi Sándor játékvezető három perc ráadást rendelt el.

85. perc: Holczer sárgult be, időhúzás miatt.

83. perc: Király Patrikot is játékba küldte Preisinger Sándor, aki Mikló helyére érkezett.

79. perc: Horváth beadását követően Mikló célozta meg a 13 méterről Krnács kapuját, de az egyik védőről fölé vágódott a labda.

A fehér mezes tiszakécskeiek kétszer örülhettek gólnak a mérkőzés során (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

77. perc: GÓÓÓL! ISMÉT EGYENLŐ AZ ÁLLÁS! Gyurján futott a jobb oldalon, élesen középre passzolt és Simon Márk a kapu jobb oldalába ívelt, 2–2.

75. perc. Kitl addig terelgette a labdát a 16-os előtt, amíg rá nem szúrta azt, ami a jobb kapufa mellett zúgott el.

72. perc: Ivószünet a 2. félidőben is.

70. perc: Változtatás a házigazdáknál: Máris jött le és Puskás föl.

69. perc: Simon Márk rúgott szabadrúgást 30 méterről és fejen találta Borát, aki ápolásra szorult.

66. perc: MÁR VEZET A BÉKÉSCSABA! Gránicz lőhetett be egy szabadrúgást az oldalvonal közeléből, mintegy 18 méterről, és a berobbanó Bora a kapu közepébe fejelt, 2–1.

64. perc:GÓÓÓL! EGYENLÍT A BÉKÉSCSABA! Villámgyors akció végén Pantovics játszott át a jobb oldalon felbukkanó Horváth Péterhez, aki, 11 méterről nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt, 1–1.

59. perc: Három csere egyszerre: a hazaiaknál Varga Szabolcs jött le, Gránicz Patrik fel, a vendégeknél Zádori helyett Simon Márk, Pál András helyett Kalmár Ferenc a pályán.

58. perc: Farkas Norbert volt a következő, aki sárgát kapott, rúgásért.

55. perc: Paudits bombázott kapura, a kapus szögletre öklözte a labdát.

53. perc: Kitl kísérletezett távolról, Holczer védett.

Versenyfutás a labdáért (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

52. perc: Varga Szabolcs lerántotta Gyurjánt, ezért a játékvezető sárga lappal jutalmazta.

49. perc: Varga szögletét követően Paudits fejelt ajtó-ablak helyzetben, de Holczer kitolta a labdát.

46. perc: Mindkét oldalon cseréltek az edzők: a csabaiaknál Szabó Pétert Paudits Patrik, Benke Áront Kovács Barnabás váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+3. perc:A játékvezető véget vetett az első félidőnek.

45+2. perc:Zádori akasztotta a Sipost és ő is besárgult.

45. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

44. perc:Szabó Pétert buktatta Kiprich, ezért megkapta a sárga lapot.

39. perc: Horváth Péter lőtt váratlanul, de nem tudott Holczeren kifogni.

36. perc: Kitl bal oldali beadását követően Szabó Péter fejelt centikkel a kapu fölé.

32. perc: Erdei Carlo is besárgult.

31. perc: A sérült Beliczkyt Gyurján Bence váltotta.

A békéscsabai Horváth Péter (labdával) lőtte a hazaiak egyenlítő gólját (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

28. perc: Márissal szemben szabálytalankodott Beliczky, de a kécskeit kellett ápolni, aki nem is tudta folytatni a játékot.

26. perc: ivószünet.

25. perc: Oláh Máté rúgta fel Kitlt, villant a sárga kártya.

20. perc: GÓÓÓL! Vezet a Tiszakécske! Pál András helyezkedett jól a 16-oson belül, aki laposan, nem túl erősen meglőtte a labdát, amely a védők, illetve Krnács asszisztálása mellett a jobb alsó sarokba gurult, 0–1.

17. perc: Varga Szabolcs végzett el szabadrúgást 25 méterről Holczer a kapufára tolta a labdát, a kipattanó Márishoz került, aki ismételt, de a kécskei kapus ismét hárított.

A hivatalos nézőszám: 850.

11. perc: Farkas Norbert lőtt kapásból, ám labdája fölé szállt.

9. perc: Tiszakécskei szöglet után Zádori fejelt közvetlen közelről, de Krnács hatalmas bravúrral védett.

5. perc: Mikló célozta meg mintegy 14 méterről a kaput, de Holczer könnyedén leszedte a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Idei első győzelmére készült a Békéscsaba, nem sok hiányzott, hogy elérje célját Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két, pontot eddig még nem szerzett csapat. A Békéscsaba a legutóbbi tíz tétmérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni, még májusban, az utolsó előtti fordulóban a Szolnokot verte 3–2-re. Ezen kívül még a Csákvárral és a Debrecennel ikszelt a lila-fehér gárda, a többi hét bajnokiját elbukta. Az NB III-ból felkerült Tiszakécske a nyitányon szoros meccsen maradt alul az ETO otthonában, majd egy négyest kapott otthon a Nyíregyházától (1–4).A látogatók keretében Gyurján Bence és Baráth Bence személyében két olyan labdarúgó is szerepel, aki korábban Békéscsabán játszott. A vendégek több poszton is erősítettek a nyáron, az egyik legnagyobb fogás a Paksról igazolt tehetséges, kapus, Holczer Ádám. Ami biztos a hazai oldalon: a Dorogon korán kiállított és két mérkőzésre eltiltott Lukács Raymond nem ölthet szerelést, a Tiszakécskénél fegyelmi okok miatt nincs hiányzó.