Újra remekelt hazai pályán a Kecskemét

NYITRAI ANDRÁSNYITRAI ANDRÁS
2021.08.15. 18:50
Kiélezett csata zajlott a pályán (Fotó: Bús Csaba)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában az előző játéknapon első győzelmét megszerző újonc, a Kecskemét a még nyeretlen Ajkát fogadta. A hazaiak ezúttal is hátrányba kerültek, de a második félidőben megfordították, és 3–1-re meg is nyerték a találkozót.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE-HUFBAU–FC Ajka 3–1 (1–1)
Kecskemét, Széktói Stadion, 1000néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Márkus Péter)
KECSKEMÉT: Varga B. – Madarász (Buna, 63.), Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró (Grünvald, 63.) – Vágó, Nagy K. (Marsa, 81.), Katona (Szuhodovszki, 63.) – Tóth B. (Tóth D., 74.), Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes, Csizmadia (Tajthy, 64.), Lehoczky (Berzsenyi, 53.) – Gaál B. (Murka, 64.), Dragóner (Vizler, 74.), Tóth G. (Stoiacovici, 74.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Rjasko (36.), Belényesi (70.), Lukács D. (90+3.), ill.Dragóner (30.)
Szabó István: – A mérkőzés elején komoly helyzeteink adódtak, mégis az Ajka szerzett gólt, ami okozott pici káoszt, de a sorok rendezése után megérdemelten egyenlítettünk. A csapat lelki erejét és szenvedélyét mutatja, hogy fordítottunk. Kellett ehhez a nagyszerű közönségünk is a csapatmunka mellett.
Kis Károly: – Annak ellenére, hogy vezetést szereztünk, a hazaiaknak voltak lehetőségei, amit átvészeltünk valahogy. A kontráinkban megvolt a veszély, de a hazaiaknak jóval több helyzetük volt. Vezetésük után mindent feltettünk egy lapra, ebből kaptuk a harmadik gólt. Egyelőre keressük a legjobb összeállításunk, de minél előbb meg kell találnunk.

A hazai együttes önbizalomtól duzzadva kezdte a mérkőzést, nem is csoda, hiszen legutóbb ötöt lőtt a Soroksárnak. Az első percekben először Tóth Barna került volt klubja ellen ziccerbe, de a kecskeméti csatár a kapusba lőtt, majd alig egy perccel később Lukács tüzelt mellé 15 méterről. A vendégeknél a friss szerzemény, a debütáló Dragóner Filip volt nagyon aktív, egy fejessel és egy lövéssel is jelentkezett, majd a 30. percben Gaál kiugratása után 15 méterről már kilőtte a bal alsót (0–1). A KTE nagy erőket mozgósított ezután, és a 36. percben egyenlített is, Rjasko talált be jobbal közelről egy kapu előtti kavarodás végén öt méterről (1–1). A szünet előtt mindkét együttesnek akadt még lehetősége, de Gaál és Nagy lökete sem talált utat a hálóba.

A második félidőben is küzdelmes, de jó iramú és nyílt maradt a mérkőzés, egyik csapat sem akarta beérni a döntetlennel. Először a KTE került helyzetbe, de Lukács jobbról középre lőtt labdája picit hosszú volt Tóthnak, aki ballal a kapu mellé piszkált. A 70. percben már nem volt kegyelem, Nagy Krisztián szögletére Belényesi robbant be, és öt méterről védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába (2–1). A gól után a Kecskemét szervezetten védekezett, az Ajkának nem volt sansza, hiába próbált meg mindent egy lapra feltenni. Kinyíltak a vendégek, így a végén egy felívelés után Tóth Dániel fejese üresen találta meg Lukácsot, aki egyedül törhetett kapura, és Horváthot is lecselezve az üres kapuba lőtt (3–1). A Kecskemét ismét otthon tartotta a pontokat, az Ajka továbbra is nyeretlen.

20. III. Kerületi TVE331–9–80

90 + 4. perc:Vége! A KTE az Ajkát is megveri!

90 + 3. perc: GÓÓL! Tóth csúsztat Lukács elé, aki be is lövi ziccerét a kapust lecselezve. 3–1

90. perc: 4 perc még.

87. perc: Présinger lövése pattan szögletre.

81. perc: Nagy helyén Marsa a hazaiaknál.

79. perc:Vágó buktat, sárga.

78. perc: Tóth Dániel fejesét fogja a kapus.

74. perc: Tóth Barna helyén Tóth Dániel, az Ajkánál Stoiacovici és Vizler áll be.

70. perc: GÓÓL! Nagy szögletét Belényesi fejeli a kapuba, vezet a Kecskemét! 2–1

67. perc: Ajkai helyzet, de a lövés elhal egy védőben.

64. perc: Ajkai cserék. Gaál és Csizmadia le, Tajthy és Murka be.

62. perc: Három hazai csere. Buna, Grünvald és Szuhodovszki jön, Hadaró, Katona és Madarász ment le.

61. perc: Nagy kecskeméti helyzet! Lukács beadása picit hosszú volt Tóthnak, aki mellé pöcköl ballal.

54. perc:Gaál kap sárgát.

53. perc: Vendégcsere, Lehoczky helyén Berzsenyi.

50. perc: Mindkét csapat bátran támad, most a KTE aktívabb. Madarász beadása volt veszélyes.

46. perc: Folytatódik a játék.

Ezúttal inkább a küzdelem dominált (Fotó: Bús Csaba)

45 + 1. perc:Félidőben 1–1 az állás.

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: A másik kapunál Lukács hozza helyzetbe Nagyot, de balos lövése a kapusé.

41. perc: Gaál helyzetben, de Varga védi közeli lövését.

36. perc: GÓL! Újabb kecskeméti beadás után ide-oda pattog a labda, végül Rjasko vágja be jobbal öt méterről! 1–1

31. perc: Kezezést reklamál a Kecskemét, nem is alaptalanul, mintha a vendég védő karjáról vágódott volna le a beadás, de a játékvezető továbbot int.

30. perc: GÓL! Kontrát vezet az Ajka, melynek végén Gaál passzából Dragóner lövi ki ballal a bal alsót. 01

29. perc: Kiegyenlített a meccs, most éppen Présinger beadása száll el a kapu előtt.

25. perc: Ivószünet.

21. perc: Dragóner lő 15 méterről jobbal a jobb alsó irányába, Varga fogja.

15. perc: Dragóner csúsztat, kevéssel megy fölé, meg is pattant.

14. perc: Tóth fejelne, nem tudta már irányítani.

8. perc: Lukács is betalálhatna, 15 méterről a rövid mellé tüzel jobbal.

7. perc: Tóth kerül ziccerbe hazai oldalon, de belelövi a kapusba.

3. perc: Présinger távolról, veszélytelen.

1. perc: Az Ajka kezdi a játékot.

A Kecskemét nem változtatott Soroksár elleni győztes csapatán, az Ajkánál három cserét eszközölt Kis Károly, bekerült a frissen szerződtetett Dragóner Filip is. Kezdés 19 órakor!

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző játéknapon első győzelmét megszerző újonc, a Kecskemét a még nyeretlen Ajkával.