Először vesztett pontot a Szeged, a Budafok megint nem tudott otthon nyerni

P. Gy.P. Gy.
2021.08.15. 15:20
László Dávid lövését védi a jó formában lévő szegedi kapus, Molnár-Farkas (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 3. fordulójának nyitó mérkőzésén a Budafok 1–1-es döntetlent játszott a vendég Szeged-Csanád Grosics Akadémiával. Az első félidő közepén Temesvári látványos fejes góljával szerzett előnyt a Tisza-parti együttes, a fővárosi gárda Kovács Dávid révén vitatható tizenegyesből egyenlített.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (1–1)
Budafok, Promontor utca, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Bertalan Dávid, Rózsa Dávid)
BMTE: Bese B. – Szalai D., Jagodics (Horgosi, a szünetben), Fótyik, Kotula – Nándori, Micsinai (Soltész, 63.) – László D. (Ihrig-Farkas, 63.), Zuigeber (Farkas B., 86.), Szabó M. (Papp M., a szünetben) – Kovács D. Vezetőedző: Boér Gábor
SZEGED-CSANÁD GA
: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Tóth G., Mohl (Bitó, 53.) – Gréczi (Kővári, 69.), Kovács M., Simon Á., Dobronoky (Lestyán, 80.) – Gajdos (Farkas A., 80.), Kóródi (Haruna, 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Kovács D. (32. – 11-esből), ill. Temesvári (23.)
Boér Gábor: – A lehetőségeink megvoltak, hogy megnyerjük a mérkőzést, de nem játszottunk úgy, ahogy szerettem volna. Legfőképpen a szenvedélyesség hiányzott, ezen a területen nagyon el vagyunk maradva attól, amit elképzelek, úgyhogy van még bőven munka.
Dragan Vukmir: – Nagyon küzdelmes meccsen játszottunk döntetlent, az egy pontot is meg kell becsülni. Igazságos az eredmény, és persze még van miben javulnunk, de fokozatosan kell csinálnunk.

A vendég Szeged-Csanád úgy érkezett a tavasszal még élvonalbeli Budafok otthonába, hogy az első két fordulóban a maximális hat pontot gyűjtötte be, ráadásul még gólt sem kapott. A fővárosi együttes célja az volt, hogy feledtesse a múlt heti, Csákvár elleni hazai vereségét.

A találkozó elején a Szeged támadott veszélyesebben, a kontráiban rendre benne volt a gólveszély. Egy ízben Fótyik mentett nagyot a büntetőpontnál, majd Kóródi lövését bravúrral védte szögletre Bese Balázs. Egy perccel később már ő sem tudott segíteni: éppen a félidő fele telt el, amikor Gréczi balról az alapvonaltól a kapu elé ívelt, Bese benn ragadt a kapujában, Temesvári pedig a védőjét, Micsinait megelőzve két méterről előrevetődve a kapuba fejelt (0–1).

Az ivószünet jól jött a Budafoknak, a hazai csapat rendezte a sorait. Fótyik fejesénél nagyot védett Molnár-Farkas, majd nyolc perccel a vezető gól után tizenegyest kapott a fővárosi együttes. A gólszerző Temesvári ütközött az előre húzódó Szalai Dániellel, Sipos játékvezető büntetőt ítélt. Mint utóbb, a tévés visszajátszásból kiderült, igen jóindulattal. A tizenegyest Kovács Dávid értékesítette (1–1). Ez volt az első gól, amelyet a Szeged ebben a bajnokságban kapott.

A félidő előtt még Zuigeber fejese érintette a kapufát, majd a második játékrész egészen a hajráig kevésbé eseménydúsra sikeredett. Negyedórával a vége előtt Kovács Dávid lövését Kővári a kapu torkából kivágta a mezőnybe, majd a rendes játékidő letelte előtt pár perccel mindkét csapat megszerezhette volna a győztest gólt, ám csak a kapufát sikerült eltalálnia. Maradt az 1–1, amely mindkét csapat számára az első döntetlen ebben a bajnokságban.

20. III. Kerületi TVE331–9–80

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, 1–1-es döntetlennel zárult a Szeged budafoki vendégjátéka. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Szegedi kapufa! Kotula tétovázott, egy balról belőtt labda Ódor oldaláról pattant a bal oldali lécre.

87. perc: Hazai kapufa! Ihrig-Farkas 13 méteres, bal lábas lövése a felső lécan csattant, a kipattanónál Ódor megakadályozta, hogy Papp ismételjen, így Molnár-Farkas másodszorra megkaparintja a labdát.

86. perc: budafoki csere, Zuigeber Farkas Bálint válja.

81. perc: A frissen beállt Lestyán szabadrúgása méterekkel a jobb kapufa mellé ment.

80. perc: Gajdos helyére Farkas A. érkezett.

80. perc:
Dobronokyt Lestyán váltotta.

Újabb két csere a Szegednél.

Úgy tűnik, mindkét csapat először végez döntetlenre ebben a bajnokságban.

76. perc: Hazai helyzet! Kovács Dávid lövését Kővári a kapu torkából vágta ki a mezőnybe.

75. perc: Tóth Gábor sárgult be, miután a z oldalvonalnál buktatta Papp Marcellt.

Ivószünet.

69. perc: Gréczi ment le, Kővári állt be a Szegednél.

69. perc: Kóródit Jammeh Haruna váltotta.

67. perc: Papp M. 16 méteres, jobb sarokra tartó löketét védte barvúrral Molnár-Farkas.

A Szeged fog kettőt cserélni.

Enyhült a hőség, de ezzel párhuzamosan eseménytelenebb lett a mérkőzés.

63. perc: Micsinai helyén Soltész folytatja a játékot.

63. perc: László Dávid ment le, Ihrig-Farkas váltotta.

Újabb kettős csere a Budafoknál.

A Szeged támad többet, de komolyabb veszély nékül.

54. perc: Zuigeber kapott sárgá, mert eljátszotta, hogy fellökték a 16-oson belül.

53. perc: Mohl hagyta el a pályát, Bitó állt be.

Először cserélt a Szeged.

50 perc: Szalai D. beívelése jobbról a léc tetejére érkezett, de közben már elhagyta a játékteret.

48. perc: Kovács Dávid szabadrúgása egy méterrel a jobb felső sarok mellett hagyta el a játékteret.

46. perc: Jagodics helyére Horgosi érkezett.

46. perc: Szabó M.-t Papp Marcell váltotta.

Kettőt cserélt a szünetben a Budafok.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A visszajátszásból kiderült, hogy a budafoki 11-es nem volt egyértelmű. Még az is lehet, hogy ha az NB II-ben lenne videobíró, akkor fordított ítélet születik...

45+2. perc: Vége az első félidőnek, 1–1 az állás.

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

43. perc: Hazai kapufa! Kovács D. centerezése után Zuigeber fejese a léc felső lapját érintve került az alapvonalon túlra.

41. perc: Ódor játszotta el, hogy buktatták, de ez Siposnál nem ért büntetőt.

Kovács Dávid gólöröme az egyenlítő találat után (Fotó: Meder István)

Ez volt az első gól, amit a Szeged ebben a bajnokságban kapott.

Molnár-Farkas nem találta el a sarkot Kovács Dávid tizenegyesénél (Fotó: Meder István)

32. perc: GÓÓÓL! Kovács Dávid tizenegyesével egyenlített a Budafok. A hazaiak támadója jobbal higgadtan laposan a bal alsó sarok helyezett, Molnár-Farkas a másik oldalra mozdult. 1–1

31. perc: Tizenegyes a Budafok javára! Szalai Dániel ütközött a 16-oson belül Temesvárival, a a játékvezető büntetőt ítélt. Mint utóbb a tévés visszajátszásból kiderült, igen jóindulattal.

29. perc: Egy előreívelés után Fótyik 6 méteres fejesét a léc alól reflexszel kapta ki Molnár-Farkas.

Ivószünet.

Emberek, vezetünk! Temesvári gólöröme határtalan (Fotó: Meder István)

Ez bizony bent van... Temesvári fejesével előmyben a Szeged (Fotó: Meder István)

23. perc: GÓÓÓL! Vezet a Szeged! Gréczi balról az alapvonaltól ívelt a kapu elé, Temesvári pedig a védőjét, Micsinait megelőzve 2 méterről előrevetődve a kapuba fejelt. 0–1

22. perc. Bese védett nagyot! A jobb oldalon killépő Gajdos hosszú sarokra tartó lövését tolta ki szögletre,

20. perc: Gajdos egy kapuskirúgásból került veszélyes helyzetbe, de a középre adásánál Fótyik beúcszva mentett Dobronoky elől.

17. perc: Kovács Dávid közel 30 méeteres szabadrúgását védte Molnár-Farkas.

14. perc: Mohl beadása után Kóródi elől Fótyik mentett középen az utolsó pillanatban, ráadásul úgy, hogy a szegedi játéksról pattant ki a labda, így kirúgással jöhetett a Budafok.

12. perc: Nándori visszasarkalt labdáját Dobronoky szúrta rá 6 méterről, de a középre tartó labdát fogta Molnár-Farkas.

MIntegy 400-an tekintik meg a mérkőzést a Promontor utcai stadionban.

Dragan Vukmir csak egyet változatott a Szeged összeállításán a múlt héthez képest, a sérült Germán maradt ki, Kóródi helyettesíti.

2. perc. Gréczi bal oldali szögletéből Tóth G. csúsztataott az oldalhálóba.

A Szeged elképesztő sorozatban van: április 2. óta nem vesztett bajnoki mérkőzést.

A Budafok piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a Szeged tiszta fehérben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Szeged indította útjára a labdát.

A tavasszal még az élvonalban szerepelt Budafok az első körben idegenben 4–0-ra lépte le az újonc III.Kerületi TVE-t, majd meglepetésre otthon 2–1-re kikapott a legutóbb a kiesés ellen küzdő Csákvártól.

Boér Gábor, a BMTE nyáron kinevezett vezetőedzője szerint minden játékosa tudja, mint kell változtatnia.

"Leginkább mentálisan és a hozzáállás szempontjából voltak problémáink a múlt hétvégén.Egyénileg és csapatszinten is sokat beszélgettünk erről a héten.Mindenki tisztában van a saját felelősségével és tudja, min kell változtatnia és változtatni is fog" – fogalmazott a tréner a Budafok honlapján. Hozzátette: alkalmazkodniuk kellaz NB II jellegéhez, valamintminimálisra kell csökkenteniük a ki nem kényszerített hibákat.

"A másodosztályban sokat birtokoljuk a labdát ésfontos, hogy a labdabirtoklásból veszélyesek tudjunk lenni az ellenfél kapujára. Ezt is gyakoroltuk az elmúlt napokban a már jól működő játékelemek, illetve azon gyengeségeink mellett, amelyek a legutóbbifordulóban előjöttek" – mondta Boér Gábor.

A Szeged-Csanád a békéscsabai rangadón elért történelmi győzelem (1–0) után hazai pályán is sikerrel mutatkozott be a szezonban, és magabiztos 3–0-s diadalt aratott a III. Kerület ellen. Hat ponttal a második és egyedüliként a mezőnyben még nem kapott gólt ebben a bajnokságban.

A két sikeres mérkőzés érződik az öltöző hangulatán is, egy újabb jó eredmény pedig ezt tovább tudná fokozni.

– A felkészülés alatt is jó hangulat volt az öltözőben, ami nagyon sokat segített, hogy jó munkát tudjunk végezni. Nyertünk az első két fordulóban, egyben van a csapat. A Budafok az előző héten meglepő vereséget szenvedett, de tudjuk, hogy egy élvonalbeli rutinnal rendelkező csapathoz megyünk. Nagyon nehéz meccs lesz. Természetesen mi azon dolgozunk, hogy ezt a remek szériát folytatni tudjuk. Most egy hét alatt három meccset játszunk, de erre készültünk, a keretünk minden játékosára számíthatok – foglalta össze meccs előtti megérzéseit Dragan Vukmir, a szegediek mestere a Tisza-parti klub honlapján.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi fordulóban a Csákvár ellen több mint egy félidőt emberelőnyben játszva is alul maradó Budafok és a bajnokságot két győzelemmel kezdő, eddig gólt sem kapott Szeged-Csanád Grosics Akadémia.