Ezúttal sem bírt az ETO a vendég Szentlőrinccel

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.08.15. 18:50
Prokop, a Szentlőrinc kapusa nyújtózik a labdaért (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a négy ponttal ötödik ETO FC Győr a két döntetlenjével 13. helyen álló Szentlőrincet látta vendégül. A Baranya megyei együttes folytatta eddigi sorozatát: harmadszor is egy pontot szerzett (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–SZENTLŐRINC 1–1 (1–1)
Győr,
ETO-park, 800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Becséri Gergely, Király Zsolt)
Győr: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Fodor, Barna (Vincze Á., 14.) – Bagi, Toma, Szimcso (Óvári, a szünetben), Vitális – Priskin (Kulcsár, 66.), Bacsa (Kanalos, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Németh M. – Havas, Jancsó (Hesz, 85.), Török (Cenaj, 62.), Harsányi (Farkas M., 62.) – Grumics, Kiss-Szemán (Marius, 82.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Vitális (19.), ill. Kiss-Szemán (35.)
Kiállítva
: Farkas M. (79.)
Klausz László: – Nagyon szerettünk volna győzni, és a második félidő mezőnyfölénye alapján hiányzik is a két pont, mert kimaradtak a helyzetek. A csapat még veretlen, szerdán Budaörsön szeretnénk javítani.
Marián Sluka: – Egész héten a koncentráció szinten tartásán dolgoztunk egy rutinosabb csapat ellen. A tervezettek az első perctől működtek, tudatos védekezésből több ígéretes támadást is vezettünk. A tartás és a hit eredményezte a döntetlent.

A mérkőzés első valamire való helyzetét ugyan a vendégek alakították ki, ám előnyhöz az ETO jutott. A 19. percben Vincze fejelte le a labdát Vitális elé, aki 26 méterről erős és pontos lövéssel vette be Prokop kapuját (1–0). Az első félidő második felében inkább a vendégek uralták a játékot, és ennek meg is lett az eredménye: a 35. percben Kiss-Szemán góljával egyenlíteni tudott a baranyai együttes (1–1).

A szünetben kettőt is cserélt Klausz László, de átütőerőt sem Kanalos, sem Óvári beállása nem hozott. A 79. percben viszont nagy lehetőséghez jutott az ETO, miután Farkas M. piros lapot érően szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Kulcsár büntetőjét azonban Prokop hárította. A hátralévő tíz (pontosabban 14) percben a győri csapatnak nem sikerült gólra váltania az emberelőnyét, bár épp a lefújás előtt csak centik kellettek volna a hazai győzelem kiharcolásához. Ez nem jött össze, így az ETO továbbra is nyeretlen az NB II-ben a Szentlőrinc ellen.

20. III. Kerületi TVE331–9–80

90+5. perc: Óvári lövése centikkel megy el a jobb kapufa mellett. Ezzel ér véget a mérkőzés, 1–1-gel zárult a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Kulcsár a kapu fölé lövi a labdát.

90+3. perc: Tamás L. kap sárgát. Az ETO pedig 17-ről rúghat szabadrúgást.

90+2. perc: Újabb sárga lap, Kanalos kapja műesésért.

90+1. perc: Marius Onuigbo elrúgja a labdát, sárga lap ez is.

90+1. perc: Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Kanalos gyorsan elvégzett szabadrúgása majdnem gólhelyzetbe hozza Óvárit, azonban Prokop jól lép ki a kapujából, és felszedi a labdát.

85. perc: Jancsó helyére Hesz Olivér érkezik a vendégeknél.

83. perc: Fodor is feliratkozik a sárgalaposok közé.

82. perc:Kiss-Szémán helyére Marius Onuigboérkezett a vendég csapatba.

80. perc: Kulcsár a büntetőt a jobb alsó felé lövi: Prokop számít rá, és kiüti a labdát.

79. perc: Piros lap, és büntetőt rúghat az ETO.Kulcsár ugratta ki Vitálist, őt viszont Farkas M. csak szabálytalanul tudott megállítani.

75. perc: Kanalos lövését blokkolják a védők az ötösön.

67. perc: A nemrég beállt Cenaj is kap egy sárgát.

66. perc: Kulcsár Kornéljön Priskin helyére.

62. perc: Cserél a Szentlőrinc is: Harsányi helyére Farkas Marcell, Török helyére Cenaj érkezik.

55. perc: Buktatásért jár sárga Töröknek.

Kiss-Szemán Péter (balra), a Szentlőrinc egyenlítő góljának szerzője (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

53. perc: Kovács K. jobbról, hat méterről lő, vagy a túloldalon érkező Kanaloshoz passzol fejre? Igazából se lövésnek, se passznak nem volt jó a próbálkozás, pedig ígéretes helyzet volt.

49. perc: Toma éles szögből lövi be a labdát középre, Prokop üti szögletre.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Kettős csere a szünetben a hazai oldalon. Szimcso helyett Óvári Zsolt, Bacsa helyett pedig Tony Kanalos a pályán.

Tamás László és Bacsa Patrik fejpárbaja (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

35. perc: Egyenlít a Szentlőrinc! Kiss-Szemán viszi kapu felé a labdát, Grumiccsal játszik össze, aztán némi szerencse is kell, hogy nála maradjon, aztán 10 méterről – Fadgyast is érintve – a kapuba lő. 1–1

33. perc: Bagi csúszik oda veszélyesen az egyik szentlőrinci játékosnak: sárga lap.

29. perc: Vitális jobb oldali szögletét Csonka fejeli kapu mellé a hosszú oldalon.

25. perc: Egészségügyi szünet miatt áll a játék.

19. perc: Vezet az ETO! Vincze tálal fejjel Vitális elé, aki 26 méterről, kissé balról hatalmas gólt lő: a labda a felső lécről pattan a hálóba, a kissé kinn álló Prokop beleérni sem tud. 1–0.

Vitális pazar góljának örülnek a társa  (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

18. perc: Bagi 20 méterről lövi a labdát kicsivel a kapu fölé.

16. perc: Mezhúzásért utólag sárgát kap Keresztes.

14. perc: Barna Szabolcs nem tudja folytatni, Vincze Ádám jön a helyére.

12. perc: Harsányi éles szögből próbálkozik, az erős lövést Fadgyas megfogja.

A piros-feketében játszó Szentlőrinc az előző idényben négy pontot szerzett a Győri ETO ellen (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

7. perc: Erdélyi iramodik meg a jobb oldalon, befelé cselez, és 20-ról a jobb alsót veszi célba. Fadgyas vetődve üti a labdát szögletre.

1. perc: Fehérben az ETO, piros-feketében a Szentlőrinc. A hazai csapat kezdi a meccset.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a megint az NB I-be vágyakozó ETO és a másodosztályba tavaly felkerült, de a nyáron jelentősen átalakult, két 1–1-es döntetlennel rajtoló Szentlőrinc.