A Vasasé a csúcsrangadó, ráadásgóllal nyert a Gyirmót, hetet kapott a Budaörs

P. Gy., H. D.P. Gy., H. D.
2021.02.28. 13:52
Hátrányból nyert Szolnokon és tavasszal még hibátlan a Gyirmót (Fotó: Mészáros János/Új_Néplap)
Fergeteges hajrával a Vasas nyerte Debrecenben a labdarúgó NB II 26. fordulójának csúcsrangadóját és ezzel két pontra  megközelítette az éllovas Lokit. Kora délután a tavasszal még hibátlan Gyirmót hátrányból felállva a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Szolnok otthonában, nem esett gól a baranyai derbin, míg a Budaörs 7–2-es kiütéses vereséget szenvedett a vendég Ajkától, Tatabányán. A Haladás egy félidő alatt négy gólt szerezve fölényesen verte a Kaposvárt. Az alsóházban a végén mentett pontot a Dorog, Siófokon győzött a Szeged, otthon bukott a Barcika.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–VASAS FC 1–2(0–0) ÖSSZEFOGALÓ ITT!
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. VezetteFarkas Ádám (Berényi Ákos, Máyer Gábor) DVSC: Gróf – Poór (Szatmári Cs., 54.), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Varga J. (Bárány, 90.) Dzsudzsák – Pintér Á. (Baráth P., a szünetben) Bódi, Sós B. (Tischler, 71.) – Szécsi M. Vezetőedző: Toldi Gábor
VASAS: Jova – Szivacski, Szilágyi Z., Viczián, Silye – Pátkai, Berecz, Hidi M. – Hinora (Balajti, 71.), Feczesin, Radó (Vernes, 86.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Sós (1–0) a 66., Feczesin (11-esből, 1–1) a 86., Feczesin (1–2) a 88. percben
Toldi Gábor: – Frissebbnek tűnt a Vasas, és el kell ismernem, megérdemelten nyert. Kicsit fásultabban mozogtunk, a hét közi Magyar Kupa-mérkőzés még benne volt a lábakban, de erre fogni a vereséget nagy hiba lenne. A hajrában már nem birtokoltuk eleget a labdát, ez végzetes hibának bizonyult.Schindler Szabolcs: – Örülök, hogy elment a hangom… Egész héten azt sulykoltuk a csapatnak, hogy győzelemre játszunk, s bár hibáztunk, sikerült fordítanunk. Bebizonyították a srácok, tudnak futballozni! A bajnokság még hosszú, de lélektanilag fontos meccset nyertünk meg.

SZOMBATHELYI HALADÁS–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 40 (4–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,
Haladás Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Zierkelbach Péter (Mohos Milán, Vörös Dániel)
HALADÁS:
Verpecz – Schimmer (Jancsó, a szünetben), Mocsi, Németh Milán – Kállai, Holdampf (Schuszter, 76.), Kiss B., Debreceni Z., Bosnjak (Rácz F., 65.) – Tóth M. (Doktorics, a szünetben), Dragóner (Németh Márió, 70.) Vezetőedző: Mátyus János
KAPOSVÁR: Pogacsics – Nagy J., Nagy T., Ur, Lakatos Cs. (Dvorschák, a szünetben) – Zólyomi (Balog A., a szünetben), Gál M., Balázs Zs., Erdei C. (Bidzilya, a szünetben) – Andrics (Bartos, 74.), Szarka (Farkas B., a szünetben) Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Tóth M. (1–0) a 4., Kiss B. (2–0) a 7., Kiss B. (11-esből, 3–0) a 17., Dragóner (4–0) a 39. percben
Vezette: Zierkelbach Péter (8) (Mohos Milán, Vörös Dániel)
Mátyus János: – Egyenes következménye volt az elmúlt idők játékának, amikor jól játszottunk, de nem jöttek az eredmények. Ezen a találkozón szervezetten, szellemesen játszottunk az első játékrészben, így megérdemelten szereztünk vezetést. A második félidőben már nem volt olyan látványos a játékunk.
Várhidi Péter: – Szétfutott minket a Haladás, sajnos esélyünk sem volt. Sok volt az eladott labda, így nem is lehetett más az eredmény.

BUDAÖRSI SC–FC AJKA 2–7 (0–5) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Derdák Marcell (Becséri Gergely, Király Zsolt)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt (Molnár T., a szünetben), Kékesi, Vágó (Halmai Á., a szünetben), Pintér D. (Marques-Airosa, 69.) – Molnár Cs. (Zsidai, a szünetben), Sajbán Miklós, Petneházi, Petró (Csiki, a szünetben) – Horváth R., Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor
AJKA: Horváth D. – Csemer (Szűcs K., 68.), Tar, Heffler T., Kovács N. – Kenderes, Szekér (Rétyi, 62.) – Soltész D. (Tóth G., 62.), Zsolnai (Görgényi, 77.), Csizmadia – Nagy M. (Tóth B., 68.) Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Zsolnai R. (0–1) a 4., Zsolnai R. (0–2) a 9., Soltész D. (0–3) a 16., Nagy M. (0–4) a 24., Nagy M. (0–5) a 30., Horváth R. (1–5) az 56., Rétyi (1–6) a 63., Tóth B. (1–7) a 86., Horváth R. (2–7) a 89. percben
Márkus Tibor: – Hamar eldöntöttük a meccset az ellenfél javára. Ennél nincs lejjebb...
Kis Károly: – Nyugodtan mondhatom, szenzációsan kezdtük a találkozót, amelyet fél óra alatt eldöntöttünk. Minden játékosom dicséretet érdemel, lelkesen, fegyelmezetten és ötletesen futballoztak.

SZOLNOKI MÁV FC–GYIRMÓT FC GYŐR1–2 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok,Tiszaligeti Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Takács János (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
SZOLNOK:Molnár-Farkas – Szekszárdi,Horgosi,Kovács O.,Tamás L. (Szabó B.,83.), Kotula – Tisza K.,Kónya M. (Berdó,73,), Bárdos – Novák,Rokszin (Lakatos I.,79.).Vezetőedző:Csábi József
GYIRMÓT:Rusák (Hársfalvi,39.) – Major,Hudák,Széles,Kirják – Vass Á. – Radics,Nagy P.,Hajdú Á. – Simon A.,Lencse (Herjeczki,87.).Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Rokszin (1–0) a 8., Simon A. (1–1)a 68., Hudák (1–2) a 90+3. percben
Csábi József:–A bajnokság legjobb formában lévő csapatával játszottunk rendkívül kiegyenlített mérkőzést. Nem volt benne a meccsben, hogy kikapunk, de a 93. percben, már a hosszabbítás letelte után gólt szerzett a Gyirmót. Nem érdemeltünk vereséget.
Csertői Aurél:–Kicsit beragadtunk az elején, nem vettük fel a játék ritmusát, és meg is kaptuk a megérdemelt gólunkat. A második félidőben már nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, több lehetőséget is kidolgoztunk, még ha ezek nem is voltak nagy helyzetek, mert a Szolnok szervezetten, jól védekezett. Majd rúgtunk egy hatalmas gólt, a végén pedig nyomás alatt tartottuk a hazaiakat, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

WKW ETO FC GYŐR–DEBRECENI EAC 10 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Dolnegó Bálint (Kiss Balázs, Ország Péter)
ETO FC GYŐR:
Gundel-Takács – Kovács K, Lipták, Temesvári, Fejes – Egerszegi (Múcska, 79.), Kiss M. – Hanzli (Sipőcz, 71., Vári, 91.), Berki (Vitális, a szünetben), Májer (Erdei M., 79.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
DEBRECENI EAC: Tóth D. – Bényei B., Papp F., Orosz M. – Spitzmüller – Székely D., Sárosi (Nikitscher, 82.), ifj. Sándor T. (Nagy K., 72.), Kundrák (Nagy Z., 82.) – Bereczki D. (Kertész –, 72.), Sidibe (Kiss B., 82.) Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Priskin (1–0) a 22. percben
Csató Sándor: – Játékunkra rányomta bélyegét az elmúlt hetek eredménytelensége. A DEAC fegyelmezetten játszott, nehéz volt megtörni. Ezúttal a győzelem volt a fontos, a játék remélhetőleg lesz még jobb is.
Sándor Tamás: – Kiegyenlített első félidőben kaptunk egy elkerülhető gólt, amely után túl sokat áldoztunk az eredményességért. Sajnos a szünet után már nem tudtunk újítani, és a cserék sem tettek hozzá a csapat játékához.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DOROGI FC 1–1 (0ؘ–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Nagy S., Fazekas L., Babinyecz, Bora, Kasik (Styecz, 60., Kovács Á., 87.) – Horváth P., Kitl M., Szabó P. – Lukács R., Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
DOROG: Borsos – Nyári, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Rjasko (Lénárth, 75.) – Mészáros Á., Csillag (Zuigéber, 75.) – Szedlár (Girsik, 75.), Szabó L. (Beliczky, 82.), Kanalos (Nagyházi, 92.). Vezetőedző: Antal Gábor
Gólszerző: Kitl (1–0) az 59., Dlusztus (1–1) a 90. percben
Kiállítva: Mészáros Áron az 50., Lukács Raymond a 68. percben
Preisinger Sándor: – Várható volt, hogy nem láthatunk szép futballt. Gyönyörű gólt rúgtunk, a kiállítás után a kezünkben volt a mérkőzés, de megint fegyelmezetlenséget követtünk el. A szabadrúgásból kapott gól fájó. A Dorog elleni agyonnyert meccs volt.
Antal Gábor: – Kivárásra játszott mindkét csapat, kontrákra játszottunk, de az első félidőben alig akadt lehetőség. Nem értem, miért kerültünk emberhátrányba, utána kicsit visszább húzódtunk, kaptunk átlövésből egy gólt, amire jól reagált a csapat, emberhátrányban is sikerült egyenlítenünk.

SZENTLŐRINC–PÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Gergely (Aradi József, Bognár László)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes B., Nagy B. (Forgács D., 83.) – Ujvárosi, Nikics (Hleba, a szünetben) – Harsányi I., Fröhlich (Torvund, 58.), Kapronczai (Gamil, 74.) – Matics (Mervó, 83.) Vezetőedző: Marian Sluka
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó, Bartha (Bajner, 58.) – Óvári (Tihanyi, 68.), Geiger (Németh M., 85.), Grabant (Bohata, 85.) – Adamcsek (Kónya D., 58.) Vezetőedző: Vas László
Marian Sluka: – Igazi rangadó volt, harcos meccsen igazságos döntetlen született. A pontszerzéshez gratuláltam a csapatomnak, mert úgy érzem, szintet léptünk, hiszen az őszhöz képest levédekeztük a Pécs szabad- és szögletrúgásait, ha így folytatjuk, a tabellán is előreléphetünk.
Vas László: – Elégedetlen vagyok az eredménnyel, de ez a kilencven perc csak nyomokban tartalmazott futballt. Gyűrtük, gyömöszöltük egymást, arra törekszünk, hogy legközelebb az ilyen meccseket megnyerjük.

KAZINCBARCIKAI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. Vezette: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Bede Tamás)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Toma, Oltean (Oldal, 72.), Fótyik, Farkas A., Mikló (Korbély, 81.) – Csősz (Kalmár, 81.), Németh T. (Kovác A., 54.), Kovács M. – Takács T., Tóth-Gábor (Majzik, 54.). Vezetőedző: Pacsi Bálint
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos – Márkus, Paku, Kalocsai (Starosta, 78.), Gresó (Svedyuk, 63.) – Hamed (Györgyi, 78.), Zamostny (Hornyák, 57.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Hornyák (0–1) a 60., Györgyi (0–2) a 84. percben
Pacsi Bálint: – Alaposan kielemeztük ellenfelünk játékát, de mindezzel nem sokra mentünk. A fordulást követően kétszer is játékrendszert változtattunk, szerettünk volna kiegyenlíteni, de hiába tettünk ennek érdekében jelentős erőfeszítéseket, célunkat nem sikerült elérni.
Gálhidi György: – Megérdemelt győzelmet arattunk, csapatom a megbeszéltek szerint játszott, érvényesültek az elképzeléseink. A szünet után sok helyzetet teremtettünk, és fölényünk gólokban is megmutatkozott. Győzelmünket Huszák Gézának ajánljuk, aki korábban sokat tett a kazincbarcikai labdarúgás fellendítése érdekében.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOROKSÁR SC 3–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilágyi Sándor (Punyi Gyula, Kis Zoltán)
CSÁKVÁR: Markek – Major G., Csató (Albert I., 62.), Vaskó, Kocsis B. – Posztobányi (Nándori, 73.), Mészáros D. – Sejben (Baracskai, 62.), Madarász, Mim (Murka, 62.) – Vörös (Baranyai, 69.). Vezetőedző: Visinka Ede
SOROKSÁR: Abu – Gárdos, Csontos, Takács Zs., Pászka – Hudák, Csernik (Kópis, 68.) – Szerető (Erdélyi, 60.), Derekas, Ramadan (Tóth D., 60.) – Magyari (Ladányi, 76.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Madarász (11-esből, 1–0) a 8., Vörös (2–0) a 42., Mim (3–0) az 54. percben
Kiállítva: Pászka (Sejben fellökéséért) a 39. percben
Visinka Ede
: –A kiállításig remekül játszott a Soroksár, nem véletlenül áll közvetlenül az élmezőny mögött. A második gólunk után megnyugodtunk, s kimondottan jól futballozva nyertünk. Nagyon fontos győzelmet arattunk.
Lipcsei Péter: –Büszke vagyok játékosaimra, mindent megtettek a jó eredmény elérése érdekében. Nem mehetek el szó nélkül a játékvezető ítélete mellett, Pászka kiállításával nagyon belenyúlt a meccsbe.

BFC Siófok–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 23 (11) ÖSSZEFOGALALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Tibor (Rózsa Dávid, Bertalan Dávid)
SIÓFOK:
Hutvágner – Tömösvári, Jagodics B., Horváth M., Kiss B. (Deutsch B., 79.) – Szakály A., Varjas (Hajnal G., 69.) – Cipf, Gaál B. (Nikházi, 76.), Balogh B. – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
SZEGED: Varga B. – Kővári, Szilvási, Pejovics, Mohl – Gajdos (Gréczi M., 66., Oláh G., 90.), Jovanovic, Simon Á., Bitó (Ódor, 90.) – Kóródi (Varga Sz., 56.), Germán. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Simon Á. (0–1) a 24., Balogh B. (1–1) a 31., Horváth M. (öngól, 1–2) a 78., Nikházi (2–2) a 83., Varga Sz. (2–3) a 89. percben
Watlner Róbert: – Sajnos futottunk az eredmény után, kétszer is hátrányba kerültünk, elkerülhető gólokat kaptunk. A lényeg és a legfontosabb, hogy néhány játékosomnak érdemes lenne jobban átérezni a helyzetünket.
Dragan Vukmir: – Kétszer is vezetést szereztünk, de az ellenfél sajnos rendre gyorsan válaszolt. Közvetlen a vége előtt lőtt gólunkra a Siófoknak már nem maradt ideje a válaszra.

1. Debreceni VSC 26 16 6 4 59–23 +36 54
2. Vasas FC 26 15 7 4 46–27 +19 52
3. Gyirmót FC Győr 26 16 2 8 36–22 +14 50
4. Pécsi MFC 26 13 9 4 35–16 +19 48
5. Budaörs 26 13 2 11 43–38 +5 41
6. Szombathelyi Haladás 26 11 7 8 37–25 +12 40
7. Soroksár SC 25 11 6 8 34–27 +7 39
8. Nyíregyháza Spartacus 26 11 6 9 24–21 +3 39