Priskin góljával verte meg az ETO a sereghajtó DEAC-ot

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.02.28. 13:50
Priskint ünneplik a társak: az ő góljával nyert az ETO, és vágott vissza az őszi debreceni vereségéért (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a játéknap előtt 11. helyezett ETO a sereghajtó Debreceni EAC-ot látta vendégül, és nem túl magas színvonalú mérkőzésen Priskin Tamás góljával győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
WKW ETO FC GYŐR–DEBRECENI EAC 10 (1–0)
Győr,
ETO Park,zárt kapuk mögött. Vezette:Dolnegó Bálint (Kiss Balázs, Ország Péter)
ETO FC GYŐR:
Gundel-Takács – Kovács K, Lipták, Temesvári, Fejes – Egerszegi (Múcska,79.), Kiss M. – Hanzli (Sipőcz,71.; Vári,91.), Berki (Vitális, a szünetben), Májer (Erdei M.,79.) – Priskin.Vezetőedző:Csató Sándor
DEAC:Tóth D. – Bényei B., Papp F., Orosz M. – Spitzmüller – Székely D., Sárosi (Nikitscher,82.), ifj. Sándor T. (Nagy K.,72.), Kundrák (Nagy Z.,82.) – Bereczki D. (Kertész, 72.), Sidibe (Kiss B., 82.).Vezetőedző:Sándor Tamás
Gólszerző:Priskin (1–0) a 22. percben
Csató Sándor:– Játékunkra rányomta bélyegét az elmúlt hetek eredménytelensége. A DEAC fegyelmezetten játszott, nehéz volt megtörni. Ezúttal a győzelem volt a fontos, a játék remélhetőleg lesz még jobb is.
Sándor Tamás:– Kiegyenlített első félidőben kaptunk egy elkerülhető gólt, ami után túl sokat áldoztunk az eredményességért. Sajnos a szünet után már nem tudtunk újítani, és a cserék sem tettek hozzá a csapat játékához.

Mindkét csapat óvatosan kezdte a mérkőzést, az első valamirevaló helyzetre a 11. percig kellett várni. A játékot inkább az ETO irányította a mérkőzés jelentős részében, a debreceniek előtt kevés lehetőség adódott. A vezetést, egyben a győzelmet jelentő gólt Priskin egy lesgyanús felívelés után szerezte meg. 10

A DEAC a 38. percben állt legközelebb a gólhoz, amikor Papp Ferenc nagy erejű szabadrúgását Gundel-Takácsnak kellett védenie.

A szünetben beálló Vitális új lendületet adott a hazai csapatnak. A második félidő felénél előbb Egerszegi, aztán Kovács K. vétette el kevéssel a kaput, majd Vitális lőtte el a labdát éles szögből a kapu mellett. A rendes játékidő utolsó percében Priskin került közel ahhoz, hogy duplázni tudjon, de Tóth D. bravúros védése miatt maradt az eredmény.

Jól szállt be a meccsbe Sipőcz is a második félidő utolsó húsz percére, egy perccel később Vitálissal pazar összjátékot mutattak be, a meccset azonban nem a pályán fejezte be, mert a hosszabbításban sérülés miatt le kellett cserélni.

Az ETO a DEAC legyőzésével megszerezte idei második győzelmét, ezzel vissza is tudott vágni az őszi debreceni 3–2-es vereségért.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc: Vári áll be a sérültnek tűnő Sipőcz helyére.

90. perc: Három perc a ráadás.

A fehérben játszó DEAC előtt nem sok lehetőség adódott a második félidőben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

89. perc: Vitális szabadrúgása után Priskin fejel, a jobb alsó felé tartó labdát bravúrral védi Tóth D.

82. perc: Hármas csere a vendégeknél: Nikitscher, Nagy Z. és Kiss B. érkezik Kundrák, Sidibe és Sárosi helyére.

A mérkőzésen inkább a mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán voltak veszélyben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

79. perc: Most az ETO cserél kettőt: Egerszegi helyére Múcska, Májer helyére pedig Erdei áll be.

77. perc: Kertész iramodik meg a jobb oldalon, a beadásába két győri védő is beleveti magát, bedobásra sikerül tisztázni.

Priskin Tamás a DEAC védői között  (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

75. perc: Vitális és Sipőcz remekül játszik össze többször is a pálya jobb oldalán, végül Vitális 13 méterrő lő, a labda a hosszú kapufa mellett elmegy.

72. perc: Kettős csere a DEAC csapatában: Sándor T. helyére Nagy K., Bereczki helyére pedig Kertész.

71. perc: Győri csere: Hanzli helyére Sipőcz áll be.

68. perc: Utólag oszt ki egy sárgát Orosz Marcellnak a játékvezető, néhány perce rúgta fel Hanzit, de akkor előnyszabályt alkalmazott Dolnegó.

A fehérben játszó DEAC vendégként még nem szerzett pontot a bajnokságban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

66. perc: Kovács K. lő éles szögből, jobbról, azonban nem talál kaput.

64. perc: Vitális szabadrúgása után Egerszegi csúsztatja a labdát kapu mellé.

60. perc: Egerszegi kap sárga lapot.

51. perc: Kiss M. jobboldali szöglete után Lipták fejel, a labda elszáll a kapu fölött.

Zöld mezben Berki István. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Vitális Milán állt be a szünetben Berki István helyére a hazai oldalon.

45. perc: Hanzli és Májer összjátéka után utóbbi éles szögből próbálkozik lövéssel, de nem találja el a kaput. Vége az első félidőnek.

38. perc: 23 méterről nagy erővel küldi kapura a szabadrúgást Papp Ferenc, Gundel-Takács kiüti a labdát, épp Sidibe elé, aki nem tud lőni. Felszabadítania nem sikerül a győri védelemnek, mert Spitzmüllerig jut csak a labda, aki 20-ról lő, Gundel-Takács ezt már magabiztosan fogja.

A fehérben játszó DEAC ősszel nyerni tudott az ETO ellen. A győriek bíznak a visszavágásban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

26. perc: Jobboldali DEAC-beadás után Székely lő 12 méterről, Lipták blokkolja a lövést.

23. perc: Priskin is kap egy sárgát, közvetlenül a kezdőrúgás után.

22. perc: A játékvezető kioszt egy sárga lapot is a gól után a reklamáló Spitzmüllernek.

Priskin Tamás gólöröme. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

22. perc: Priskin góljával vezet az ETO. Egerszegi ugratja ki Priskint, aki elsőre úgy tűnik, hogy lesen kapja a labdát, a játékvezetői csapat azonban nem így látja. Az ETO kapitánya átveszi a labdát, és egy csel után a tizenegyes pontról a kapuba lő. 1–0

17. perc: Bereczki beadásába lép bele Fejes.

11. perc: Egy nagy bedobás után Májer fordul kapura 11 méterről, a lapos és nem túl erős próbálkozást Tóth D. fogja meg.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. A vendégcsapat, a DEAC fehérben, a hazai pályán játszó ETO zöldben. A győri csapat kezdi a mérkőzést.

A kezdőkörben a két csapatkapitány, fehérben Spitzmüller István, a DEAC, zöldben Priskin Tamás, az ETO színeiben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire jut az előző három bajnokiján nyeretlen ETO a tavaszi első győzelmét az előző körben megszerző DEAC ellen.