Budafokon botlott a Vasas, elmozdult az utolsó helyről a Tiszakécske

CS. B., P. Gy., R. Z.CS. B., P. Gy., R. Z.
2022.02.13. 16:50
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 23. fordulójában. A kora délutáni programban a Haladás döntetlent ért el Békéscsabán, akárcsak a Budaörs Győrben. A kiesési helyosztón a Tiszakécske idegenben győzött a III. Kerületi TVE ellen, a Soroksár pedig hiába vezetett két góllal is, a Pécs a hosszabbításban kiharcolta a döntetlent. A Szolnok 13 nyeretlen forduló után diadalmaskodott újra: a meccset tíz emberrel befejező Ajkát múlta felül. Az esti mérkőzéseken a Vasas meglepetésre csak gól nélküli döntetlent ért el Budafokon, a Szeged pedig hátrányból verte meg hazai pályán a Dorogot.
Mintha a Vasas tizenegyest hibázó csatára, Feczesin Róbert azt mutatná: nemcsak rajtam múlt... (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–VASAS SC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
BMTE Sporttelep, 700
néző. Vezette: Takács Tamás (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)
BUDAFOK: Oroszi – Margitics, Horgosi, Vaszicsku, Fótyik, Kotula – Beke (Kovács D., 77.), Filkor, Nándori (Soltész, 61.), Farkas B. (László D., 68.) – Szabó L. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
VASAS:
Jova – Szivacski, Litauszki (Szilágyi Z., a szünetben), Iyinbor, Silye – Berecz, Hidi M. (Márkvárt, 72.), Pátkai (Sztojka, a szünetben) – Hinora (Radó, 66.), Feczesin, Ihirig-Farkas (Cipf, 72.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Csizmadia Csaba:
– A futballfilozófiámmal ellentétes, védekező taktikával léptünk pályára, de szereztünk egy nagyon fontos pontot.
Kuttor Attila: – Egy agyonnyert meccset adtunk döntetlenre. Ennyi helyzettel több mérkőzést is meg lehetne nyerni. Óriási csalódás, hogy nem tudtuk begyűjteni a három pontot.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba
, 580 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Horváth P. (Váradi, a szünetben), Sipos, Király P. (Gránicz, 75.), Varga Sz. (Paudits, 67.) – Lukács R. (Ilyés, 80.), Pantovics (Máris, 80.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
HALADÁS: Rózsa – Kállai K., Guzmics, Bosnjak, Németh M. – Kiss B., Holdampf, Szekér Á. (Horváth R., 84.), Doktorics (Devecseri, a szünetben) – Lencse, Tóth Milán (Tóth-Gábor, a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Lukács R. (1–0) a 14. percben, Lencse (1–1) az 54. percben
Kiállítva: Farkas M. (a második sárga lap után) a 82. percben
Schindler Szabolcs: – Jól felkészültünk a Haladásból. Tudtuk, hogy erősek, tele vannak NB I-es játékosokkal, teljesen más célokért küzdenek az NB II-ben, mint mi. Az első félidőben szervezetten játszottunk, szép gólt szereztünk. Szünet után kicsit mélyebben védekeztünk, de akár mi is nyerhettünk volna. Büszke vagyok a csapatomra, mert bebizonyította, hogy van tartása.
Németh Szabolcs: – Itt hagytunk két pontot, bár a mérkőzés második felében rengeteg helyzetet hibáztunk el. Egy kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, főleg úgy, hogy az ellenfélnél volt egy kiállítás, de azt nem tudtuk kihasználni.

SOROKSÁR SC–PÉCSI MFC 3–3 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Haraszti út, 250 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Belicza Bence, Rózsa Dávid)
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O., Gyömbér, Valencsik, Csontos – Haris, Hudák – Csernik (Szerető, 71.), Lőrinczy, Redzic (Korozmán, 71.) – Lovrencsics B. (Magyari, 79.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
PÉCS: Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó (Bíró B., a szünetben) – Kónya, Nikitscher, Zsemlye (Kövesdi, 58.), Hegedűs M. (Károly, 78.) – Geiger (Adamcsek, 78.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Hegedűs M. (0–1) a 40., Gyömbér (1–1) az 54., Lovrencsics B. (2–1) a 61., Csontos (3–1) a 81., Adamcsek (3–2) a 90., Adamcsek (11-esből, 3–3) a 90+3. percben
Lipcsei Péter: – Végig fölényben játszottunk, több helyzetet alakítottunk ki, mint a Pécs, csak magunknak köszönhetjük, hogy nem tudtuk itthon tartani a három pontot. Lezárhattuk volna a mérkőzést, de ziccereket hibáztunk, a hosszabbításban ez megbosszulta magát. A mutatott játékkal elégedett vagyok, nagy kár a végéért.
Vas László: – Tompán és enerváltan futballoztunk, az első félidőben sok teret engedtünk az ellenfelünknek, amely uralta a játékot, mégis mi szereztünk vezetést. A folytatásban sem sikerült stabilizálni a védelmünket, a látottak alapján nem érdemeltünk pontot, a szívünk mégis vitt minket előre a hajrában, ami a csapat mentális erejét mutatja.

ETO FC–BUDAÖRS 2–2 (2–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Király Zsolt, Baghy Csaba)
ETO FC: Fadgyas – Forgács D., Csonka, Fodor F., Vincze Á. – Toma (Kiss M., 59.), Tuboly (Múcska, 83.), Vitális, Óvári – Priskin, Farkas B. (Bacsa, 76.) Vezetőedző: Klausz László
BUDAÖRS: Slakta – Kojnok, Tányéros Á., Gyurácz, Molnár Cs. – Tóth K., Lengyel B. (Molnár T., 57.), Horváth B. (Halácsi, 71.) – Vankó, Csillag (Petneházi, 71.), Balázs Zs. (Murai, 57.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Toma (1–0) a 4., Vankó (1–1) a 21., Priskin (2–1) a 26., Halácsi (2–2) a 89. percben
Klausz László: – Fordulatos mérkőzés volt, az első félidőben agresszíven és jól játszottunk, a gólokon kívül helyzeteink is voltak. A második félidőben túlságosan tartani akartuk az eredményt, és bár fiataljaink mindent megtettek a győzelemért, egy kissé vitatott helyzet után egyenlített az ellenfél.
Toldi Gábor: – Rosszul kezdtünk, de aztán sikerült felállnunk, és a később egyenlő ellenfele voltunk a Győrnek. Nagy munkát végeztek játékosaink, és rászolgáltunk a döntetlenre.

SZOLNOKI MÁV FC–FC AJKA 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 350 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Punyi Gyula, Szabó Dániel)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Tóth B. (Lakatos Cs., 71.) – Tömösvári (Hleba, 82.), Földi M., Tisza K. – Busa (Szekszárdi, 90.), Irmes (Sipos Z., 71.), Tóth L. Megbízott edző: Horváth Csaba
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Görgényi, Tar, Csemer (Présinger, 72.) – Kenderes – Orosz M. (Vizler, 72.), Lehoczky, Sejben, Csizmadia Z. (Dragóner F., 67.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Papp Sz. (1–0) a 48. percben
Kiállítva: Lehoczky (a második sárga lap után) a 74. percben
Horváth Csaba: – Két hasonló képességű csapat mérkőzésén megérdemelt győzelmet arattunk. Végre sikerült megtörnünk a rossz sorozatunkat, sokat tettünk érte. Már az előző találkozókon is megvolt az esélyünk a győzelemre, de most élni is tudtunk vele.
Kis Károly: – Több meghatározó játékosunk is hiányzott, de így is jobb eredményben bíztunk. Sajnos az a helyzet, hogy szakmai szempontból több okból is teljesen értékelhetetlen volt ez a találkozó.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SZENTLŐRINC 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Ducsai József (Márkus Tamás, Ifj. Varga Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szabó B., Papucsek, Gengeliczki, Debreceni Z. – Márkus, Sigér Á. – Vass P. (Godwords, 88.), Zamostny (Pataki B., 90+3.) Hamed (Pócsik, 82.) – Novák Cs. (Banyoi, 82.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B. (Farkas M., 89.), Hesz, Tamás L., Németh Márk – Biben, Török L. – Drljo, Jancsó (Törőcsik, 70.), Harsányi I. (Nagy B., 70.) – Grumics (Bányai, 85.) Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Vass P. (1–0) az 55. percben
Kiállítva: Hesz (taposásért) a 80. percben
Feczkó Tamás: – Az első félidőben nagyon jól játszottak a vendégek, dinamikusan futballoztak. A szünetben rendeztük a sorokat és jó volt látni, hogy a folytatásban azt játszotta a csapat, amit megbeszéltünk, hiszen a gól mellett további lehetőségeink is voltak. Hamarabb le kellett volna zárni a mérkőzést, de így is örülünk a győzelemnek.
Marián Sluka: – Sajnálom, hogy pont nélkül maradtunk, hiszen ez volt az egyik legjobb teljesítményünk a szezonban. A meccs elején kihagyott büntető sem vetette vissza a csapatot, utána is voltak lehetőségeink, sajnos kimaradtak. Egy rosszul levédekezett szituáció után vezetést szerzett az ellenfél, ez kicsit megzavarta a csapatot, de rendeztük a sorokat és a kiállítás ellenére is megvolt az esélyünk arra, hogy egyenlítsünk.

BFC SIÓFOK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Görög Márió (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Varga B., Deutsch B. (Varjas Z., a szünetben) – Krausz (Szakály A., a szünetben), Eördögh – Horváth P., Nikházi (Medgyesi M., 81.), Kiss B. (György N., 89.) – Elek B. (Balogh B., 65.). Vezetőedző: Domján Attila
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Vaskó, Dulló, Körmendi – Mészáros D. (Derekas, 58.), Ominger – Torvund (Kalmár, 86.), Mim, Molnár R. (Makrai, 58.) – Kártik (Baracskai, 74.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Jagodics B. (1–0) a 76., Kiss B. (2–0) a 85. percben
Domján Attila: – Közel sem játszottunk olyan ritmusban, mint a múlt héten, de a második félidőben sikerült váltanunk, akkor már végig mezőnyfölényben futballoztunk, és a végén megérdemelten nyertünk.
Mónos Tamás: – Amiről beszéltünk, az első félidőben meg is valósítottuk. A második játékrészben a megszerzett labdákból pontatlanok voltunk, és várható volt, hogy amelyik csapat gólt szerez, meg is nyeri a mérkőzést.

III. KERÜLETI TVE–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest
, III. Ker. TVE Sporttelep. 400 néző.Vezette: Derdák Marcell (Ország P., Nagy V.)
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Erdei, Opavszky, Bekker (Horváth O., 80.) – Nyári P. (Daróczi, 57.), Kleisz (Köböl, 61.), Rabatin – Barczi (Birtalan, 57., Sili (Schuszter, 57.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
TISZAKÉCSKE: Holczer – Máté Zs., Kiprich D. (Csáki, a szünetben). Végső, Farkas N. (Uzoma, 78.) – Kosznovszky (Farkas A., 83.), Balázs B., Erdei, Kovács B. – Marsa (Gyurján, 64.), Beliczky (Pongrácz, 64.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Kiprich D. (11-esből, 0–1) a 12., Gyurján B. (0–2) a 73., Borvető (1–2) a 82. percben
Kiállítva: Csáki (a második sárga lap után) a 81. percben
Kemenes Szabolcs: – Nem a kapuson múlt, az ilyen hiba időnként benne van a futballban. Az a szomorú, hogy egyáltalán beszélnünk kell a szituációról, ennek pedig az az oka, hogy közel sem domináltunk. Nem tudom, mitől volt ennyire ideges a játékunk. Szeretnék haragudni a játékvezetőre, de nem tudom hibáztatni a befújt tizenegyesért sem.
Visinka Ede: – Szünetben arról beszéltünk, hogy kell a második gól, ha nyerni akarunk. Megszereztük, és később kiderült, hogy kellett is. A III. Kerület a végén beszorított minket, de nagyot küzdöttünk a három pontért, s ezzel nagyot léptünk a bennmaradás felé.

SZEGED-CSANÁD GA–DOROGI FC 2–1 (1–1)ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 700 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 25.), Kovács M. – Dobos Á. (Gréczi, 70.), Horváth K., Gajdos (Kóródi, 70.) – Haruna (Germán, 86.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
DOROG: Mursits – Kárász (Nyíri, 73.), Dlusztus A., Izing, Papp M. – Szerencsi (Rácz, 80.), Tóth B. (Lőrincz, 80.), Barna G. (Hajdú R., 62.) – Oldal, Girsik (Vígh, 80.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László.
Gólszerző: Girsik (0–1) a 8. percben, Horváth K. (1–1) a 32. percben, Gajdos (2–1) a 69. percben
Dragan Vukmir: – Nyolc nap alatt ez volt a harmadik meccsünk, így tompán kezdtünk. Ezt az ellenfél meg is büntette, de türelmesek voltunk, felvettük a ritmust, és a második félidőben talán frissebbek is voltunk. Nagy dolog, hogy fordítottunk a masszív Dorog ellen.
Fenyvesi László: – Szép góllal szereztünk vezetést, amelyre a Szeged hasonlóan széppel válaszolt. Utána volt még egy-két veszélyes lehetőségünk, de a hazai kapus védett. A második játékrészben talán csak egy vagy két hazai helyzet volt, amelyek egyikéből gól született. Az egy pontra rászolgáltunk volna, akartunk, küzdöttünk, de sajnos kikaptunk.