Halácsi bombagóljának köszönhetően ponttal távozhat Győrből a Budaörs

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.02.13. 13:50
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a játéknap előtt 9. helyezett ETO FC a 16. helyezett Budaörsöt fogadta. A hazaiaknál játszó Priskin Tamás és a budaörsi csapatban szereplő testvére, Vankó Imre is betalált. Toma remek szóló után lőtt gólt, a végeredményt pedig egy cserejátékos, Halácsi bombagólja állította be (2–2).

Négy gólt is hozott a Budaörs győri vendégjátéka (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

ETO FC–BUDAÖRS 2–2 (2–1)
Győr,
ETO Park, 400 néző.Vezette: Sipos Tamás (Király Zsolt, Baghy Csaba)
ETO FC: Fadgyas – Forgács, Csonka, Fodor, Vincze Á. –Toma (Kiss M., 59.), Tuboly (Múcska, 83.), Vitális, Óvári – Priskin, Farkas B. (Bacsa, 76.). Vezetőedző: Klausz László
Budaörs: Slakta – Kojnok, Tányéros, Gyurácz, Molnár Cs. – Tóth K., Lengyel (Molnár T., 57.), Horváth B. (Halácsi, 71.) –Vankó, Csillag (Petneházi, 71.), Balázs Zs. (Murai, 57.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző
: Toma (4.), Priskin (26.), ill. Vankó (21.), Halácsi (88.)
Klausz László: – Fordulatos mérkőzés volt, az első félidőben agresszíven és jól játszottunk, a gólokon kívül helyzeteink is voltak. A második félidőben túlságosan tartani akartuk az eredményt, és bár fiataljaink mindent megtettek a győzelem kiharcolása érdekében, kissé vitatott helyzet után egyenlített az ellenfél.
Toldi Gábor: – Rosszul kezdtünk, de aztán sikerült felállnunk, és később egyenlő rangú ellenfele voltunk a Győrnek. Játékosaink nagy munkát végeztek, és rászolgáltunk a döntetlenre.

A győri szurkolók igencsak ki vannak éhezve már a hazai sikerre. A bajnokságban eddig mindössze 12 pontot gyűjtött Győrben az ETO, nyerni az első fordulóban a Tiszakécske, a 9. fordulóban a Vasas, és a 14. fordulóban, a Budafok ellen sikerült – utóbbi meccs is régen volt már, október 31-én. Ősszel Budaörsön biztosan nyert az ETO – így várták a csapatok a vasárnapi mérkőzést.

Nagyon gyorsan vezetést szerzett a győri együttes, labdaszerzés után Toma György lőtte ki a bal alsót: nagyszerű egyéni villanás volt (1–0). A Budaörsnek az első félidő felénél összejött az egyenlítés, bal oldali akció végén Vankó Imre érkezett középen a legjobbkor (1–1). Egy védelmi megingás miatt azonban sokáig nem örülhettek a vendégek, Vitális és Priskin (no meg Slakta kapus) hozta össze a második győri gólt (2–1). Ezután már jobban odafigyelt a hazai együttes a védekezésre, így a félidő végéig nem is esett újabb gól, sőt helyzetbe se nagyon kerültek a budaörsiek, leszámítva egy lesen megcsúsztatott labdát.

A második félidőben sokáig úgy nézett ki, hogy marad az eredmény. A 62. percben a vendégek, majd három perccel később a hazaiak is a kapufát találták el szöglet után. Aztán elég volt egyetlen bizonytalankodás a győri védelemtől, és máris büntetett a Budaörs. A határozatlan hátvédek között a csereként, percekkel korábban beálló Halácsi jutott lövéshez, és nagy góllal egyenlített a 88. percben, 2–2.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a kiesés ellen küzdő Budaörs egy ponttal távozott. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: GÓÓÓL!!! Újra egyenlő az állás: Halácsi egy pattanás után 25 méterről hatalmas gólt lő a kapu bal oldalába, 2–2.

83. perc: Tuboly Máté helyére Múcska Viktor áll be a hazai csapatban.

81. perc: A reklamáló Molnár Cs. kap sárgát.

80. perc: Kaproncai áll be Kojnok helyére a Budaörsben.

Priskin Tamás a budaörsi védők gyűrűjében (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

76. perc: Győri csere: Farkas B. helyett Bacsa a pályán.

71. perc: Csillag és Horváth B. hagyja el a pályán, Petneházi és Halácsi érkezik a helyükre.

65. perc: Szöglet utáni kapufa a másik oldalon is: a baloldali szögletet Csonka csúsztatja a hosszú kapufára.

6

2. perc: Jobbról végez el szögletet a Budaörs, a labda a hosszún érkező Molnár Tibort találja meg, aki másfél méterről a kapufára fejel.

A zöldben játszó ETO a 88. percig állt csak nyerésre (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

59. perc: Az ETO is cserél, Toma Györgyöt Kiss Máté váltja.

57. perc: Cserék a vendégeknél: Murai érkezik Balázs helyére, Lengyel helyére pedig Molnár T. áll be.

A küzdelem ma egy döntetlenre volt elég (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

56. perc: Toma ívelését a kapu torkából fejelik ki a védők.

51. perc: Csillag baloldali beadása hosszúnak bizonyul. Pedig Vankó elég tisztán érkezett középen.

46. perc: Nem akármilyen az ünnepélyes kezdőrúgás a második félidő elején: idősebb Vankó Imre végzi el, tőle két fia, Vankó Imre és Priskin Tamás kapja től a labdát. Aztán élesben is elkezdődik a második félidő.

Gyors góllal szerzett vezetést az ETO a mérkőzés elején (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Vincze próbálkozik távolról, Slakta védi a kísérletet.

40. perc: Kojnok beívelését sikerül középen továbbcsúsztatnia Balázsnak, a hosszún érkező Horváth B. elől pedig tisztáz Óvári. Mivel Balázs lesen volt, nem szöglettel, hanem közvetett szabadrúgással folytatódik a játék.

(Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

30. perc: Farkas B. kap sárga lapot, miután a felezővonalnál követett el kemény szabálytalanságot.

26. perc: Slakta kap sárgát.

26. perc: Újra előny az ETO-nál! Vitális harcossága és Priskin szemfülessége gólt ér! Egy hazaadás után Vitális támadja meg a vendégek kapusát, Slaktát, aki elhúzza a győri játékos lábát, a labda azonban Priskin elé kerül, ő pedig négy méterről az üres kapuba lő.2–1.

A második győri gólt megelőző pillanatok. (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

21. perc: GÓÓÓL!!! Egyenlít a Budaörs! Az egykori győri játékos, Vankó Imre passzolja a labdát 6 méterről a kapuba egy bal oldali beadás után, 1–1.

19. perc: Balázs Zs. lő kapura 15 méterről, a lapos lövés középre tart, így nem okoz gondot Fadgyasnak.

14. perc: Csonka gyorsan elvégzett szabadrúgása után Farkas B. kerül helyzetbe a tizenhatoson belül, de nem lövi el egyből a labdát, így a védők blokkolni tudják.

11. perc: Vitális baloldali szöglete után a Toma lövi a labdát 16 méterről kapu mellé.

4. perc: GÓÓÓL!!! Máris vezet az ETO! A vendégek térfelén labdát szerezToma,megindul vele a bal szögletzászló felé, majd 8 méterről a kapu bal alsó sarkába lő, 1–0.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. Fehérben a vendégek, zöldben a hazaiak. A meccset az ETO kezdi.

A zöldmezes ETO hazai pályán bizonyítani szeretne: eddig csak háromször sikerült saját közönsége előtt nyerni. Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld

Mindkét csapat kikapott a legutóbbi fordulóban. Ősszel Budaörson 4–1-re az ETO nyert. (Fotó: Csapó Baláz /Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a kupában negyeddöntőbe jutó, 9. helyezett Győr és a 16. helyezett Budaörs.