Megszakadt a rossz sorozat: 13 meccs után újra nyert a Szolnok

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.02.13. 13:50
Nagy küzdelem jellemezte a Szolnok (kékben) és az Ajka meccsét (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a Szolnoki MÁV megszakította 13 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát, miután a Tiszaligeti Stadionban 1–0-ra legyőzte az Ajkát. A hazaiak még tizenegyest is hibáztak a találkozót emberhátrányban befejező vendégekkel szemben.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–FC AJKA 1–0 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 350 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Punyi Gyula, Szabó Dániel)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Tóth B. (Lakatos Cs., 71.) – Tömösvári (Hleba, 82.), Földi M., Tisza K. – Busa (Szekszárdi, 90.), Irmes (Sipos Z., 71.), Tóth L. Megbízott edző: Horváth Csaba
AJKA: Horváth D. –Szűcs K., Görgényi, Tar, Csemer (Présinger, 72.) – Kenderes – Orosz M. (Vizler, 72.), Lehoczky, Sejben, Csizmadia Z. (Dragóner, 67.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Papp Sz. (48.)
Kiállítva: Lehoczky (74.)
Horváth Csaba: – Két hasonló képességű csapat mérkőzésén megérdemelt győzelmet arattunk. Végre sikerült megtörnünk a rossz sorozatunkat, sokat tettünk érte. Már az előző találkozókon is megvolt az esélyünk a győzelemre, de most élni is tudtunk vele.
Kis Károly: – Több meghatározó játékosunk is hiányzott, de így is jobb eredményben bíztunk. Sajnos az a helyzet, hogy szakmai szempontból több okból is teljesen értékelhetetlen volt ez a találkozó.

Tizenhárom és hét – ennyi meccs óta volt nyeretlen a találkozó előtt a Szolnok, illetve az Ajka. Ráadásul idén még egyik fél sem szerzett pontot, így az edzők is különösen fontosnak tartották ezt az összecsapást. Kevés helyzetet hozott az első félidő, egy-egy komolyabb lehetőség adódott mindkét csapat előtt, de összességében elmondható volt, hogy ennél jobb mérkőzést várt a publikum.

A szünet után gyorsan betalált a Szolnok, Papp Szilárd fejelt a hálóba (1–0), ami eléggé megfogta az Ajkát. A vendégcsapat nem is tudott sok veszélyt okozni a második félidőben. A hazaiak irányították a mérkőzést, a bakonyiak pedig az utolsó negyedóra előtt emberhátrányba kerültek, mivel Lehoczky Roland megkapta a második sárga lapját. A hajrában a kék-fehérek lezárhatták volna a találkozót, ám Tóth László kihagyta a saját maga által kiharcolt tizenegyest. A MÁV azonban így is megnyerte a mérkőzést, megszakítva rossz sorozatát, ráadásul a Tisza-partiak kikerültek a kiesőzónából is.

13 mérkőzés után örülhetett győzelemnek a Szolnoki MÁV (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szolnok szakította meg nyeretlenségi sorozatát! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Kenderes tartotta fel Tiszát az oldalvonal mellett, amiért ő is sárgát kapott.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás.

90. perc: Még egy csere, Busa Bencét váltja Szekszárdi Tamás.

90. perc: Tóth László nem engedte, hogy a kapus elvégezze a kirúgást, ezért sárgát kapott.

88. perc: Valaki sárgát kap a vendégkispadon. Nem látni, kire mutat a játékvezető, talán Kis Károly vezetőedzőre.

85. perc: KIMARAD A BÜNTETŐ! A sértett, Tóth László állt oda a labda mögé, de a középre, enyhén jobbra tartó félmagas lövését kiütötte Horváth Dániel!

84. perc: TIZENEGYES! Tóth László kényszerítőzött Busával, majd előbbit Görgényi buktatta a büntetőterületen belül! A játékvezető habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott.

82. perc: Tömösvári Bálint helyett Hleba Tamás a pályán.

79. perc: Dragóner végezhetett el szabadrúgást 17 méterről, de jó egy méterrel mellé lőtt. Többet ígért ez a helyzet.

74. perc: PIROS LAP! Lehoczky buktatta Tiszát a felezőnél, amiért megkapta a második sárgáját, így a játékvezető kiállította. Emberhátrányban folytatja az Ajka!

72. perc: Az Ajka is kettőt cserél, beállt Vizler László és Présinger Ádám, lejött Orosz Márk és Csemer Gyula.

71. perc: Kettős csere a Szolnoknál, Sipos Zoltán és Lakatos Csaba érkezik Irmes Dávid és Tóth Bence helyére.

Fejpárbaj az ajkai tizenhatos előterében (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

70. perc:
Csemer beívelésére Szarka érkezett, de 8 nyolc méterről fölé fejelt, nem tudta igazán irányítani a labdát.

67. perc:A vendégeknél Dragóner Filip váltja Csizmadia Zoltánt.

65. perc: Szűcs Kristóf jobb oldali beadását Szarka fejelte 7 méterről Hegedűs kezébe.

61. perc: Az eset miatt Szarka reklamált, amit a játékvezető sárga lappal „jutalmazott”.

60. perc: Tar csapott vissza Busának, így sárgát kapott.

57. perc: Tisza vágta fölé a labdát 16 méterről.

53. perc: Földi talpalta le Tart, amiért sárga lapot kapott.

48. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Tóth László adott be egy szabadrúgást a jobb oldali szögletzászló közeléből, középen Papp Szilárd robbant be, és 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelt! 1–0

Egyik fél sem változtatott a szünetben.

46. perc: Folytatódik a találkozó!

Egy érdekes mozzanat a találkozóról (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

Kevés helyzetet hozott az első félidő, egy-egy komolyabb lehetőség adódott mindkét csapat előtt. A kezdeti szolnoki lendület után átvezette a kezdeményezést az Ajka, amely így többször is került oda a másik kapu elé. Összességében egy jobb második félidőben reménykedünk, hiszen gól nem esett 45 perc alatt.

45. perc: Vége az első játékrésznek!

44. perc: Lehoczky kapott jó labdát, betört a tizenhatoson belülre, de erőtlen lövését biztosan védte Hegedűs.

37. perc: Az első nagy szolnoki lehetőség! Szabó Alex lőtt 15 méterről, a labda pedig a lécet súrolva suhant el a kapu fölött!

34. perc: Orosz tűzte rá a szabadrúgást 30 méterről, de jócskán fölé durrantott.

29. perc: Orosz lőtte be a szabadrúgást balról, középen Szarka érkezett, aki a kapu bal oldalába fejelt, de a játékvezető les miatt nem adta meg!

27. perc: Egy jobb oldali beadás után Szarkafejelt 6 méterről, Hegedűsnek a léc alól kellett kitolnia a labdát!

Megközelítőleg 350 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.

19. perc: Lehoczky rúgott oda Tiszának, amiért megkapta a meccs első sárgáját.

Az első negyedóra nem hozott helyzetet, de mindkét fél küzd-hajt becsülettel.

A Szolnok tiszta kék, míg az Ajka fehér szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Szolnoki bemelegítés a mérkőzés előtt (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Az Ajkalegutóbbtíz mezőnyjátékost és három kapust tudott nevezni a KTE elleni meccskeretbe, mivel többek koronavírustesztje is pozitív lett. Ezúttal már hét cserejátékossal rendelkeznek a zöld-fehérek, bár ebből is ketten kapusok.

Egyik csapat sem szerzett még pontot a 2022-es esztendőben, a Szolnok a Budaörstől 1–0-ra, míg a Soroksártól 3–2-re kapott ki, míg az Ajka Siófokon 2–1-es, majd a Kecskeméttel szemben 3–1-es vereséget szenvedett. Összességében a MÁV 13, míg a zöld-fehérek 7 mérkőzés óta nyeretlenek.

Az ajkai csapat számára is fontos volt ez az összecsapás (Fotó: Mészáros János/Új Néplap)

„Az előző héthez képest valamivel jobb helyzetben vagyunk, több játékosunk is vissza tud térni, akik átestek a koronavíruson. A keret még nem teljes, de a hétvégén már nagyobb merítési lehetőséggel tudunk elutazni a mérkőzésre” – nyilatkozta klubjahonlapjánakaz ajkai gárda trénere, Kis Károly, aki korábban a Szolnoki MÁV vezetőedzője is volt.

Romanek János, a szolnoki csapat szakvezetője az Új Néplapnak beszélt arról, hogy nem könnyű felmérni így az ellenfél játékerejét.

„Nehéz megmondani, milyen kerettel érkezik az Ajka, de úgy készülünk, hogy majd a legjobbjaikkal állnak fel. Természetesen tudjuk, hogy rendkívül fontos lenne nyernünk, s nemcsak a pontok szempontjából, hanem hogy az önbizalom is visszajöjjön. Annak örülök, hogy legutóbb már tudtunk két gólt rúgni, ráadásul idegenben, amiből lehet erőt meríteni, de a védekezésre jobban oda kell figyelni. Úgy érzem, ha vasárnap nem kapunk gólt, akkor győzni fogunk, de ehhez tényleg stabilnak kell lenni hátul. Ajátékosok biztosan csúsznak-másznak majd, remélem, most már meglesz az eredménye is” – közölte az 55 éves szakember.

Ősszel 1–1-et játszott egymással a két csapat Ajkán: Szekszárdi Tamás szerzett vezetést a Szolnoknak, melyre Gaál Bálint válaszolt tizenegyesből.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a szeptember óta nyeretlen és utolsó előtti, vagyis 19. helyen álló Szolnok a hét mérkőzés óta győzni képtelen, 12. helyezett Ajka ellen.