Pontokat veszített a Haladás Békéscsabán

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.02.13. 13:50
Ellentétes félidők után egy ponttal be kellett érni a Haladásnak Békéscsabán (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Három pontért érkezett Békéscsabára a Haladás, de csak egy lett belőle. A második félidőben gyorsan kiegyenlített a vasi gárda, majd nagy nyomás alá helyezte a hazaiak kapuját, de a végén a tíz emberre fogyatkozó lila-fehérek kihúzták újabb kapott gólt nélkül – 1–1.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 580
néző. Vezette: Radványi Ádám (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Horváth P. (Váradi, a szünetben), Sipos, Király P. (Gránicz, 75.), Varga Sz. (Paudits, 67.) – Lukács R. (Ilyés, 80.), Pantovics (Máris, 80.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
HALADÁS: Rózsa – Kállai K., Guzmics, Bosnjak, Németh M. – Kiss B., Holdampf, Szekér Á. (Horváth R., 84.), Doktorics (Devecseri, a szünetben) – Lencse, Tóth Milán (Tóth-Gábor, a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző:
Lukács R. (14.), ill. Lencse (54.)
Kiállítva:
Farkas M. (82.)

Schindler Szabolcs: – Jól felkészültünk a Haladásból. Tudtuk, hogy erősek, tele vannak NB I-es játékosokkal, teljesen más célokért küzdenek az NB II-ben, mint mi. Az első félidőben szervezetten játszottunk, szép gólt szereztünk. Szünet után kicsit mélyebben védekeztünk, de akár nyerhettünk volna. Büszke vagyok a csapatomra, mert bebizonyította, hogy van tartása.
Németh Szabolcs: – Itt hagytunk két pontot, bár a mérkőzés második felében rengeteg helyzetet hibáztunk el. Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, főleg úgy, hogy az ellenfélnél volt egy kiállítás, de azt nem tudtuk kihasználni.

Az ismerkedés percei után korán, a Békéscsaba szerzett vezetést a 14. percben Lukács Raymond szemfüles megoldása, szép fejese után. A Haladás ugyan többet birtokolta labdát, de ez sokat nem jelentett, mert a lila-fehérek jól védték az állásaikat. Az első félidő nem volt mentes a keménykedésektől, Radványi Ádám játékvezető a hazaiaknak három, a vendégeknek két sárga kártyát is kiosztott.

A szünet után hátránya tudatában még harapósabb Szombathely érkezett a pályára, rögtön ostrom alá is vette a Békéscsaba kapuját, ami az 54. percben Lencse révén gólt eredményezett. A vasiak nem titkoltan a három pont reményében vállalták fel a Békéscsabáig vezető mintegy 400 kilométeres utat, s céljuk érdekében mindent meg is tettek. A második 45 percet óriási szombathelyi mezőnyfölény jellemezte, idő kérdése volt csupán, mikor érkezik az újabb találat. Az utolsó percekre tíz főre olvadt a csabai csapat, ám a zöld-fehérek nem tudták kihasználni a fórt, és meg kellett elégedniük a döntetlennel. 1–1

90+3. perc: Véget ért a találkozó, a Haladás egy pontot elvitt Csabáról. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Lencse lőhetett volna, de luftot rúgott, Horváth Rajmund ismételhetett, de gyakorlatilag felszabadította a csabaiak kapuját.

90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

86. perc: Máris Dominik kapott sárga lapot színészkedésért.

84. perc: Szekér helyett Horváth Rajmund Gábor folytatja a Haladásnál.

82. perc: Farkas Márk szabálytalankodott Bosnjakkal, s mivel már volt egy sárgája, Radványi játékvezető zsebéből előkerült a piros is.

Tóth-Gábor Kristóf (labdával) jó cserének bizonyult, hasznosan játszott a szombathelyi csapatban (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

80. perc: Kettős csere a lila-fehéreknél: Pantovicsot Máris Dominik, Lukácsot Ilyés Tamás váltotta.

77. perc: Pantovics veszített labdát a a saját 16-osának előterében,Kállai Kevin rácsapott, majd Tóth-Gáborhoz játszott, ő pedig középre Lencséhez, aki elől a kapu torkában Puskás mentett.

Horváth Péter és Doktorics Áron párharca a labdáért  (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

75. perc: Király Patrikot Gránicz Patrik váltotta a békéscsabaiaknál.

72. perc: Holdampf tálalt Tóth-Gábor elé, aki a 16-os vonaláról jobbal lőtt, a labda a bal kapufa tövéről vágódott vissza a mezőnybe.

67. perc: Varga Szabolcs helyén Paudits Patrik játszik a hazaiaknál.

67. perc: Sipos kapott jó labdát, lövését azonban hatástalanította a szombathelyi kapus.

64. perc: Devecseri buktatta Sipost, sárga lapot érdemlően.

63. perc: Bora akasztotta finom mozdulattal Tóth-Gábort, amiért neki is kijárt a sárga lap.

58. perc: Varga Szabolcs maradt a földön, a Kállaival való találkozás után. Letámogatták a pályáról, de rövidesen visszatért.

55. perc: Pantovics iramodott meg a bal oldalon, középre lőtt, Lukács azonban elesett Devecseri mellett.

Lukács Raymond (lilában) a Haladás ellen is megtette a magáét, pontot érő gólt lőtt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

54. perc: GÓÓÓL!!! Guzmics passzolt a 16-oson belül jól helyezkedő Lencséhez, aki 5 m-ről, jobbal a jobb alsó sarokba, lőtt,1–1.

Bora György (55) nagy szerepet vállalt abban, hogy a Békéscsaba megúszta egy kapott góllal (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

47. perc: Kiss Bence próbálkozott lövéssel, de jobblábas bombája a léc fölött hagyta el a játékteret.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Változtattak a szombathelyiek két helyen is: Tóth Milán helyén Tóth-Gábor Kristóf, Doktorics Áron helyén Devecseri Szilárd játszik. Csabai oldalon is frissítettek: Horváth Pétert Váradi Ádám váltotta.

45. perc:A játékvezető véget vetett az első félidőnek.

39. perc: Lukácsot kell ápolni, mert Szekér sárgát érően csúnyán felvágta,.

37. perc: Lencse kapott sárgát reklamálásért.

Puskás Gábor igyekszik feltartóztatni szombathelyi ellenfelét (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

A hivatalos nézőszám: 580

29. perc: Tóth Milán kevergetett a csabai 16-oson belül, már lőtt volna, de Bora kirúgta előle a labdát.

Sipos Gábor (jobbra) és Doktorics Áron párharca a labdáért (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

26. perc: Király Patrik előtt is villant a sárga, aki megrúgta Holdampfot.

25. perc: Kállai Kevin végezte el a szabadrúgást, de 25 m-es lövése kapu fölé szállt.

24. perc: Farkas Márk sárgult be, mert visszahúzta Tóth Milánt.

21. perc: Lukács lőtt kapásból csúnyán fölé.

20. perc: Doktorics lőtt mintegy 16 méterről, ám a labda elkerülte a jobb sarkot.

A gólszerző Lukács Raymondnak mondanak köszönetet a társak (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

14. perc: GÓÓÓL!!! Pantovics végzett el a bal oldalról szögletet, és az érkező Lukács Raymond négy lépésről bal alsó sarokba bólintott,1–0.

13. perc: Bor Dávid kapott sárgát, mert akasztotta Kiss Bencét.

12. perc: Lukács passzolt Varga Szabolcshoz, aki cselezgetett a 16-oson belül, ám végül szerelték.

5. perc: Kiss Bence gyorsított fel a bal oldalon, Bora díszkíséretében, lőtt, de a labda fölé ment.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A csabaiak szeretnék feledtetni a Tiszakécske elleni vereségüket (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

ELŐZMÉNYEK

A negyedik helyezett Haladás Békéscsabán is a győzelem reményében lép pályára.

A több mint 400 kilométerre fekvő Békéscsaba a célállomás, a szombathelyiek pedig mindenképpen nyernének, hiszen nem akarnak leszakadni a feljutásra hajtó csapatoktól. Az Előre otthonában azonban nem könnyű győzni,Schindler Szabolcs tanítványai ugyanis szerdán a Magyar Kupában az NB I-es Gyirmót legyőzésével bizonyították, az egy osztállyal feljebb szereplő csapatok sem lehetnek biztonságban a Kórház utcában.

Megszokhattuk már, hogy egyetlen csapat ellen sem mehetünk biztosra a második vonalban – nyilatkozta Németh Szabolcs, a Haladás mestere az utazás előtti percekben a Nemzeti Sportnak. – Mi most mégis abban a reményben készülünk, hogy megnyerjük a mérkőzést. Nagy a bizonyítási vágy a labdarúgókban, bántja őket, hogy legutóbb tévés mérkőzésen, hazai pályán nem sikerült nyerni a Nyíregyháza ellen. Persze tudjuk az Előréről, hogy fegyelmezett csapat, a védekezésre nagy hangsúlyt fektet, ráadásul életveszélyesek a kontrái, hiszen Lukács Raymond és Paudits Patrik a két leggyorsabb csatár az NB II-ben.”
(Vajda György interjúja a vasárnapi Nemzeti Sportban.)

A szombathelyiek önbizalmát növelheti, hogy az ősszel kitűnő játékkal 3–1- re megverték a Békéscsabát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 13. helyen álló Békéscsaba a negyedik Szombathelyi Haladás ellen. Mindkét együttes egy győzelemmel és egy vereséggel áll ebben az évben.