A hajrában bukott két pontot a Vasas, a DVTK simán legyőzte az Ajkát

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.11.28. 16:51
Kilenc mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó NB II 18. fordulójában. Kora délután a Szeged két góllal győzött az ETO otthonában, a Nyíregyháza megverte a III. Kerületet, míg a Szolnok nem bírt a Tiszakécskével, amely így újabb értékes pontot szerzett. Kora este az éllovas Vasas hazai pályán csak döntetlenre volt képes a Budaörs ellen, a második helyen álló Diósgyőr két góllal legyőzte a vendég Ajkát. A Dorog meglepetésre nyerni tudott Pécsen, a Csákvár hétgólos meccsen verte meg a Soroksárt. A Siófok egygólos találkozón győzött a Szentlőrinc ellen, a Békéscsaba a hajrában emberhátrányban játszva ikszelt otthon a Budafokkal.

A tabellát vezető Feczesinéknek (piros-kékben) ezúttal nem jött össze a győzelem a Budaörs ellen (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

VASAS–BUDAÖRSI SC 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, 805néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Bede Tamás)
VASAS: Uram J. – Szivacski, Terbe, Szilágyi Z., Silye – Hinora, Berecz Zs., Pátkai (Márkvárt, 62.) – Kapornai (Szilágyi Sz., a szünetben), Feczesin, Radó (Pekár, 62.).Vezetőedző: Kuttor Attila
BUDAÖRS: Slakta B. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Pintér D. (Kapronczai, 64.) – Lengyel B. (Zsidai, 80.), Petneházi, Sajbán Miklós (Vankó I., 64.), – Winkler A., Halácsi (Gula, a szünetben), Halmai Á. (Balázs Zs., 80.).Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző:Pátkai (1–0) a 7., Gyurácz (1–1) a 80. percben
Kuttor Attila: – Nem könnyű beszélni egy ilyen mérkőzés után, mert úgy érzem, gyakorlatilag egy agyonnyert mérkőzés volt, rengeteg helyzettel. Ahogy ilyenkor lenni szokott, egy pontrúgásból egyenlít az ellenfél. Ez történt most is. Nem tudom mire fogni és nem is akarom, abban az egyben bízom, hogy az ilyen helyzeteket a jövőben kihasználjuk.
Gabala Krisztián: – Nagyszerű találkozót játszottunk, az első tizenöt perc szörnyű volt a részünkről, akkor a Vasas egyértelműen eldönthette volna a találkozót. Ezt követően átszerveztem a csapatot, és onnantól egyenlő ellenfelei voltunk a hazaiaknak. Nálunk is volt két kapufa, és összességében, ha kis szerencsével is, de megérdemelten vittük haza az egy pontot. A mi helyzetünkben ez nagyon nagy fegyvertény.

DIÓSGYŐRI VTK–FC AJKA 20 (20) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 1190 néző. Vezette: Káprály Mihály (Horváth Róbert, Kovács Gábor)
DVTK: Póser – Eperjesi, Hegedűs J., Szatmári Cs. – Kispál (Kocsis D., 68.), Zsolnai (Németh Márió, 88.), Oláh B., Molnár G., Bokros (Bárdos, 68.) – Horváth Z. (Hornyák, 88.), Könyves (Bertus, 70.).Vezetőedző: Kondás Elemér
AJKA: Horváth D. – Szűcs Kristóf (Murka, a szünetben), Heffler T., Tar, Présinger – Tajthy (Kenderes, 86.) – Csizmadia Z. (Csemer, 66.), Lehoczky, Tóth G., Görgényi (Sejben, a szünetben) – Gaál B. (Dragóner, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Horváth Z. (1–0) a 6., Könyves (2–0) a 31. percben
Kondás Elemér:
– Az első félidőben kombinatívan futballoztunk, sok helyzetet dolgoztunk ki és szép gólokat szereztünk. A második játékrészben is igyekeztünk, szerettünk volna újabb gólokat elérni, de sok lett a pontatlanság a végjátékban, ezért ezek elmaradtak. Fontos, hogy ezúttal sem kaptunk gólt.
Kis Károly: – Megérdemelt a hazaiak győzelme. Több lehetőséget dolgoztak ki, akár már negyvenöt perc után is több góllal vezethettek volna, mindenben felülmúltak bennünket. A második félidőre frissítettünk, de akkor is a hazaiaknak adódott három-négy lehetőségük, mi sajnos nem jutottunk el a helyzetekig.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAFOKI MTE 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 460
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Máyer Gábor)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Fazekas L., 66.), Farkas M., Bora, Horváth P. (Puskás G., 76.) – Hodonicki, Király P., Sipos, Szabó P. (Zvara, 84.) – Lukács R. (Paudits, 76.), Pantovics (Gránicz, 74.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BUDAFOK: Horváth A. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula (Kalmár O., a szünetben) – Filkor (Ihrig-Farkas, a szünetben), Soltész I., László D. (Szabó M., 66.), Adorján, Papp M. (Zuigeber, 56.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:
Lukács R. (1–0) a 37., Soltész I. (1–1) a 72. percben
Kiállítva: Király P. (79.)
Schindler Szabolcs: – Csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült ma győznünk, de ha az elmúlt nyolc napot nézzük, akkor jól teljesítettünk, hiszen kétszer nyertünk, most pedig döntetleneztünk. Ma is volt győzelmi esélyünk, de sajnos ezúttal nem sikerült.
Csizmadia Csaba: – Az első félidő miatt nagyon dühös vagyok, mert lassan és körülményesen játszottunk, ha jobban koncentrál a Békéscsaba, már akkor eldönthette volna a mérkőzést. A szünet után teljesen más focit játszottunk, jött az egyenlítés, onnantól kezdve pedig, ahogy megtörtént a kiállítás, végig nyomást gyakoroltunk az ellenfélre. Megnyerhettük volna a mérkőzést, de ha a teljes képet nézzük, akkor igazságos a döntetlen.

PÉCSI MFC–DOROGI FC 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,
PMFC Stadion, 250 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence Péter, Baghy Csaba)
PÉCS: Helesfay – Svedjuk, Dávid Z., Preklet, Marquez-Airosa (Molnár Cs., 79.) – Tölgyesi, Adamcsek – Kónya D., Tihanyi, Kövesdi (Károly, 61.) – Bíró B. (Szabó Z., 74.).Vezetőedző: Vas László
DOROG: Mursits – Kárász, Dlusztus, Izing, Papp M. – Lőrincz A. – Oldal (Barna G., 87.), Szerencsi (Girsik, 76.), Hajdú R. (Pohner, 68.), Szedlár (Zabari, 87.) – Szabó L. (Nagyházi, 76.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Szabó L. (0–1) a 23., Oldal (0–2) a 70., Károly (1–2) a 89. percben
Vas László:
– A hozzáállásunkra nem lehetett panaszom, de gyakorlatilag egy teljes kezdőcsapatot nélkülözök, és ezek a srácok egy héten belül már a harmadik meccsüket játszották. Ez a Dorog ellen csak ennyire volt elég.
Fenyvesi László: – Nagyon mély talajon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Nehezen jöttünk bele a találkozóba, de az első gólunk után is voltak lehetőségeink. A szépítés után meleg pillanatokat éltünk át.

BFC SIÓFOK–SZENTLŐRINC 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Horváth Tibor (Király Zsolt, Ország Péter)
SIÓFOK:
Szmola – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Varga B. – Kiss B. (Balogh B., 70.), Szakály A. (Krausz, 70.) – Eördögh, Szakály D. (Nikházi, 77.), Cipf (Elek B., 77.) – Horváth P. (Deutsch B., 89.). Vezetőedző: Domján Attila
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Erdélyi B., Tamás L., Keresztes B., Németh Márk (Szinanovics, 77.) – Havas (Török L., a szünetben), Újvárosi (Törőcsik, 77.) – Harsányi I., Jancsó (Biben, a szünetben), Kiss-Szemán – Bányai (Vintonji, 86.). Megbízott edző: Pichler Gábor
Gólszerző: Horváth P. (1–0) a 28. percben
Domján Attila:
– Nagyon szervezett ellenfél ellen sikerült annak ellenére megnyernünk a mérkőzést, hogy a játék minősége elmaradt a szerdaitól. Több nagy lehetőségünk volt, amelyből egyet sikerült is kihasználnunk.
Pichler Gábor: – Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek. A párharcokban sajnos alulmaradtunk, a lepattanó második labdákat rendre az ellenfél szedte össze, és ebből alakítottak ki helyzeteket. A második félidőre változtattunk a cserékkel és taktikailag egyaránt, úgy érzem, átvettük a kezdeményezést, de a támadózónában hibás döntéseket hoztunk, a végjátékban pedig pontatlanok voltunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOROKSÁR SC 4–3 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont,200néző.Vezette:Kovács Imre (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR: Zelizi – Hosszú, Vaskó, Dulló, Körmendi – Torvund, Bakos (Koval, 70.), Magyar Zs. (Ominger, 90+3.), Molnár R. (Major G., 58.) – Takács T., Murai (Kalmár B., 70.). Vezetőedző:Mónos Tamás
SOROKSÁR:Varga Á. – Ternován, Csontos, Gyömbér (Valencsik, 86.), Pászka – Hudák, Csernik (Haris, 62.) – Lőrinczy, Katona M. (Kovác A., 62.), Korozmán – Magyari (Szerető, 62.). Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző: Torvund (1–0)a 20., Vaskó (2–0) a 26., Csernik (2–1) a 36., Magyar Zs.(3–1) az 50., Takács T. (4–1)a 60., Korozmán (4–2) a 67., Korozmán (4–3) a 80. percben
Mónos Tamás: – A bajnokság során most először találkoztunk olyan csapattal, amelyik felvállalta a bátor támadójátékot, amibe mi beleálltunk, így élvezetes, nyílt sisakos mérkőzést láthatott a közönség. Háromgólos előnyben ráültünk az eredményre, két védekezési hibánkat kihasználta ellenfelünk, a végén pedig szerencsénk is volt, de megdolgoztunk érte.
Lipcsei Péter: – Fájó vereséget szenvedtünk, három lőtt góllal meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Fölényben futballoztunk, uraltuk a mérkőzést, de ajándékba adtuk a gólokat a Csákvárnak, így a jó játék ezúttal nem párosult eredményességgel. A látottak alapján a döntetlen reálisabb lett volna, közel is jártunk a pontszerzéshez, de a hosszabbításban ziccert hibáztunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–III. KERÜLETI TVE 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 300 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol, Jánvári, Papucsek, Nemes – Paku, Márkus A. (Sigér Á., 64.) – Vass P. (Pócsik, 64.), Zamostny, Csörgő (Sztankó, 61.) – Novák Cs. (Banyoi, 74.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
III. KERÜLET: Balázs J. – Opavszky, Szalai V., Fejes A., Bekker (Horváth O., 85.) – Egerszegi, Köböl (Rajczi, 85.) – Remili (Sili, 65.), Barczi, Rabatin – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Zamostny (11-esből, 1–0) a 39. percben
Feczkó Tamás
: – Egy futballozni akaró csapat ellen az első félidőben ötletesen és jól támadtunk, az előny birtokában azonban inkább az eredményt őriztük, ennek ellenére eldönthettük volna hamarabb a három pont sorsát. Az ilyen nyögvenyelős játékkal aratott győzelmek a legszebbek.
Kemenes Szabolcs: – Pontot érdemeltünk volna, a játékunk sokat javult a négy nappal ezelőtti, ETO elleni meccshez képest. Sajnálom, hogy nem szereztünk gólt, akadtak lehetőségeink, de a helyzetkihasználásunk a Nyíregyháza ellen sem volt jó.

SZOLNOKI MÁV FC–TISZAKÉCSKEI LC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok,
Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZOLNOK: Kovács P. – Szekszárdi, Kovács O., Szabó A., Tóth B. – Tisza K., Földi M. (Gohér, 85.) – Rokszin, Sipos Z. (Lakatos I., 78.), Tömösvári (Kurdics, a szünetben) – Irmes (Tóth L., 60.). Vezetőedző: Csábi József
TISZAKÉCSKE: Holczer – Gyurján B. (Pongrácz, 63.), Vachtler, Végső, Farkas A., Uzoma – Kovács B. (Szalay Sz., 63.), Csősz, Erdei C. (Pál A., 76.) – Zádori, Heffler N. (Gréczi G., 83.). Vezetőedző: Visinka Ede
Csábi József:
– Minden mérkőzés valahol az előző meccsnek is a következménye. Szerdán láttam igencsak biztató jeleket, amelynek most megvolt a hozadéka. Régen volt bajnoki találkozón ennyi helyzetünk, így az eredménnyel nem lehetek elégedett, de a mutatott játékkal igen.
Visinka Ede: – Nagyon harcos és küzdelmes mérkőzést játszottunk. A Szolnok mindent megtett a győzelemért, mi pedig azért, hogy ne kapjunk ki. Több meleg pillanatot is átéltünk a kapunk előtt, de hősiesen védekeztünk. Ez az egy pont óriási érték, amiből tovább tudunk építkezni.

ETO FC GYŐR–SZEGED–CSANÁD GA 0–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO-park, 320 néző. Vezette: Pillók Ádám (Kulman Tamás, Szilágyi Norbert)
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Fodor F., Forgács D. – Berki (Vernes, a szünetben), Kiss M., Bagi, Vitális (Erdei M., 87.) – Bacsa (Priskin, 56.), Óvári (Szimcso, 80.). Vezetőedző: Klausz László
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Kovács M., Simon Á., Farkas A., Gréczi (Gajdos, 67.) – Dobos (Kóródi, 67.), Horváth K. (Dobronoky, 90.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Horváth K. (0–1) a 68., Kóródi (0–2) a 78. percben
Klausz László:
– A Szeged minden tekintetben, így akaratban és mentálisan is felülmúlt bennünket. A mieink erejéből ezúttal ennyire futotta.
Dragan Vukmir: – Elismerésre méltó munkát végeztek a játékosok. Védekezésben jól zárták le a területeket, a támadójátékban pedig a gólok mellett helyzeteket dolgoztak ki. Rászolgáltunk a győzelemre.