Döntetlen a Békéscsaba és a Budafok mérkőzésén

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.11.28. 16:50
Sipos Gábor (23) a helyzet magaslatán (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
A 72. percig úgy tűnt, hogy a Békéscsaba sorozatban a harmadik győzelmét is megszerzi, de Lukács Raymond fejes góljára volt válasza a Budafoknak. Továbbra is nyeretlen maradt azonban a fővárosi csapathoz ősszel visszatérő korábbi sikeredző, Csizmadia Csaba.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAFOKI MTE 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 460
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Máyer Gábor)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Fazekas L., 66.), Farkas M., Bora, Horváth P. (Puskás G., 76.) – Hodonicki, Király P., Sipos, Szabó P. (Zvara, 84.) – Lukács R. (Paudits, 76.), Pantovics (Gránicz, 74.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BUDAFOK: Horváth A. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula (Kalmár O., a szünetben) – Filkor (Ihrig-Farkas, a szünetben), Soltész I., László D. (Szabó M., 66.), Adorján, Papp M. (Zuigeber, 56.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:
Lukács R. (37.), ill. Soltész (72.)
Kiállítva: Király P. (79.)
Schindler Szabolcs: – Csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült ma győznünk, de ha az elmúlt nyolc napot nézzük, akkor jól teljesítettünk, hiszen kétszer nyertünk, most pedig döntetleneztünk. Ma is volt győzelmi esélyünk, de sajnos ezúttal nem sikerült.
Csizmadia Csaba: – Az első félidő miatt nagyon dühös vagyok, mert lassan és körülményesen játszottunk, ha jobban koncentrál a Békéscsaba, már akkor eldönthette volna a mérkőzést. A szünet után teljesen más focit játszottunk, jött az egyenlítés, onnantól kezdve pedig, ahogy megtörtént a kiállítás, végig nyomást gyakoroltunk az ellenfélre. Megnyerhettük volna a mérkőzést, de ha a teljes képet nézzük, akkor igazságos a döntetlen.

Kiegyenlített küzdelem jellemezte az első negyedórát, egy nagy helyzetet jegyezhettünk fel, amikor Pantovics lövését nagy bravúrral védte Horváth András. Igen sok volt a hiba mindkét oldalon, a már szerdán is eredményes Lukács Raymond azonban nem hibázott a félidő hajrájában.

A szünet után – ahogyan várható volt – egy nagyon felpaprikázott Budafok lépett pályára, ennek előbb helyzetek, majd a hajrá kezdetén gól lett az eredménye. A békéscsabaiak ezután igyekeztek visszavenni az előnyüket, ám Király Patrik felesleges szabálytalansága után tíz főre olvadt a hazai csapat, innentől kezdve a hazaiak számára már az volt a leglényegesebb, hogy ne tudjon újabb gólt lőni a Budafok. Nem lőtt, így maradt a döntetlen.

20. Tiszakécske18331217–36–1912

45+2. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

45. perc: 2 percet hosszabbít a játékvezető.

84. perc: Újabb csere a hazaiaknál. Szabó Péter Zvara Levente váltotta.

79. perc: Tíz főre fogyatkozott a Békéscsaba: Király Patrik a felező vonalnál terítette le Szabó Mátét, a játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel neki.

74. perc: Újabb cserék: Pantovics helyett Gránicz, Lukács helyett Paudits, Horváth Péter helyett Puskás a pályán.

Horváth Péter nagyokat csatázott a budafoki védőkkel (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

72. perc: GÓÓÓL! Adorján bal oldali szöglete után a labda a hosszú oldalon érkező Soltész elé került, aki a 16-os jobb sarkának közeléből, jobb lábbal kapásból a jobb felső sarokba zúdította a labdát,1–1.

66. perc: Csere itt is, ott is: a hazaiaknál Nagy Sándor helyett Fazekas Lóránt, a Budafoknál László Dávid helyett Szabó Máté lépett pályára.

56. perc: Váltottak a vendégek: Zuigéber Ákos játszik Papp Marcell helyett.

55. perc: Kovács Dávidvégzett el szabadrúgást a 16-os jobb oldaláról, veszélyesen csapódó labdája a bal kapufa mellett zúgott el.

Horváth Péter és László Dávid fejpárbaja (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

52. perc: Bora szabálytalankodott, amiért neki is kijárt a sárga.

50. perc:Nem először próbálkozott Horváth Péter nagy bedobása után Bora csúsztatta tovább, Nagy Sándor azonban kevéssel ugyan, de a bal kapufa mellé lőtt.

48. perc: Fótyik Dominik buktatta a felezőnél Lukácsot, amiért sárga lapot kapott.

46. perc: Két poszton is változtatott a szünetben a vendégek edzője: Kotula helyén Kalmár Olivér, Filkor helyén Ihrig-Farkas játszik.

46. perc:Megkezdődött a második 45 perc.

45. perc:Vége az első félidőnek.

40. perc. Hodoniczki bal oldali beadását követően Szabó Péter elől szögletre mentettek a védők.

Hodonicki Márk (lilában) és Adorján Krisztián versenyfutása a labdáért (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

39. perc: Kisszöglet után Adorjánbeadása után utánCzinanómár megszerezte a labdát, ám majdnem kiejtette, Jagodics megzavarta, szabadrúgás kifelé.

Lukács Raymond fejese után a labda a budadoki hálóban (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

37. perc: Szabó Péter tette be jobbról nagyszerűen középre a labdát, és a jól helyezkedő Lukács, középről a kapu bal oldalába fejelt, 1–0.

36. perc: Szalai Dániel beívelését követően Kovács Dávid elől tisztázott az utolsó pillanatban Czinanó.

Az iramra nem lehet panasz, de nagyon sok a hiba mindkét oldalon.

Joggal foghatják a fejüket a hazaiak a kihagyott ziccer után (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

30. perc: Pantovics szöglete után Szabó rúgott luftot, oda helyzet.

24. perc: Szabó Péter maradt lent a zöld gyepen, Kovács Dáviddal való találkozása után, rövid ápolást követően azonban folytatta a játékot.

A hivatalos nézőszám: 460.

11. perc: Pantovics kapott jó labdát, a 16-os felé cselezte magát, középre adott, de a kifutó Horváth mentett.

10. perc: Szalai futott el a jobbszélen, majd a túloldalra, Papphoz ívelt, a szélső 10 méteres fejese azonban nem volt erős, Czinanó hárított.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a Budafok indította útjára a labdát.

Bora Györgyék bíztak az újabb békéscsabai sikerben (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

ELŐZMÉNYEK

Békéscsabán négy döntetlen és két győzelem után arra készülnek, hogy egymás után harmadik mérkőzését is hozza a gárda, hogy a tizenhatodik helyről még feljebb léphessen. A tavaly még NB I-ben szereplő Budafok a korábbi sikeredző, Csizmadia Csaba irányításával még nyeretlen, négy döntetlen mellett Győrben vereséget szenvedett a csapat.
A budafoki együttesből ismerős lehet a viharsarki szurkolók számára Ihrig-Farkas Sebestyén és Szalai Dániel neve, mindketten szerepeltek ugyanis korábban békéscsabai színekben.
A két csapatot két hely és egy pont választja el egymástól, így igazi alsóházi rangadóra kerül sor a Kórház utcában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy az eddigi három győzelméből kettőt a legutóbbi két fordulóban arató Békéscsaba a Csizmadia Csaba irányításával továbbra is még nyeretlen Budafok ellen.