Legyőzte a Nyíregyháza a III. Kerületet

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.11.28. 12:50
Hiába igyekezett a Kerület, nem tudott egyenlíteni (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Nyíregyháza a III. Kerületi TVE-t látta vendégül ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban. Az első játékrész végén Zamostny büntetője után vezetést szerzett a hosszú idő óta gólképtelen Nyíregyháza. Mivel a második félidőben nem született találat, ez azt jelentette, hogy négy mérkőzés után ismét győztesen hagyta el a pályát a Szpari.
LABDARÚGÓ NB II

18. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–III. KER. TVE 1–0 (1–0)
Balmazújváros,
Városi Stadion, 300 néző.Vezette: Dolnegó Bálint (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
Nyíregyháza: Hegedűs– Szokol, Papucsek, Jánvári, Nemes– Márkus (Sigér Á., 64.), Paku – Vass P. (Pócsik, 64.), Zamostny, Csörgő (Sztankó, 61.) – Novák Cs. (Banyoi, 74.).Vezetőedző: Feczkó Tamás
III. KERÜLET: Balázs J. – Opavszky, Szalai V., Fejes A., Bekker (Horváth O., 85.) – Egerszegi, Köböl (Rajczi, 85.) – Remili (Sili, 65.) Barczi, Rabatin – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Zamostny (39. – 11-esből)
Feczkó Tamás:
– Egy focizni akaró csapat ellen az első félidőben ötletesen és jól támadtunk, az előny birtokában azonban inkább az eredményt őriztük. Ennek ellenére eldönthettük volna hamarabb a három pont sorsát. Az ilyen nyögvenyelős játékkal aratott győzelmek a legszebbek.
Kemenes Szabolcs: – Pontot érdemeltünk volna, a játékunk sokat javult a négy nappal ezelőtti, ETO elleni meccshez képest. Sajnálom, hogy nem tudtunk gólt szerezni, voltak lehetőségeink, de a helyzetkihasználásunk ma nem volt jó.

Mindkét csapatnak volt mit javítania, hiszen a hétközi fordulóban a Nyíregyháza és a III. Kerület is kikapott szerdán.

A találkozót megelőzően hullott sok csapadék miatt mély talajú pályán vette kezdetét a mérkőzés, ez szerencsére nem volt kihatással a játék színvonalára. Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, de Egerszegi hatalmas helyzetben fölé lőtt. A Nyíregyháza szurkolói hosszú idő után gólnak örülhettek a 26. percben, de csak néhány másodpercig: Jánvári gólját les miatt nem adta meg a játékvezető. Tizenhárom perc múlva már tényleg volt miért örülni, a Bekker kezezése miatt megítélt büntetőt Zamostny értékesítette. (1–0)

A második játékrészben mélyen védekezett a Szpari, nem talált rést a III. Kerület a hazaiak védelmén. Az 56. percben megduplázhatta volna előnyét a Nyíregyháza, de Csörgő nagy helyzetben a kapusba lőtt. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, kisebb lehetőségeik is voltak ugyan, de nem tudták bevenni Hegedűs kapuját.

Négy mérkőzés után ismét győzni tudott a Nyíregyháza, a vendégeket pedig a mezőnyben mutatott játék vigasztalhatja valamelyest, ha jobban sáfárkodik a helyzeteivel a III. Kerület, akár ponttal is távozhatott volna Balmazújvárosból.

20. Tiszakécske18331217–36–1912

Versenyfutás a pályán (Fotó: Trifonov Éva)

90+4. perc: Véget ért a találkozó, 1–0-ra nyert a Nyíregyháza! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

86. perc: Horváth Olivér rögtön gólt lőhetett volna, de Papucsek utolérte, így a lövését könnyedén fogta Hegedűs. A másik oldalon Szokol 23 méteres lövése szállt éppen kapu fölé.

85. perc: Kettőt cserél Kemenes Szabolcs, elhagyja a pályát Köböl és Bekker, pályán Horváth Olivér és Rajczi Péter.

77. perc: Mezőnyfölényen játszanak a vendégek, de nem tudnak komoly helyzetet kialakítani.

74. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Szpari, Novák Csanádot Banyoi váltja.

Novák Csanádot nehezen tartották a III. Kerület védői (Fotó: Trifonov Éva)

65. perc: Kemenes Szabolcs is cserél, Remilit váltja Sili a vendégeknél

64. perc: Ismét változtat Feczkó Tamás, ezúttal kettőt. Pályán Sigér Ákos és Pócsik, lemegy Márkus, illetve Vass Patrik.

61. perc: Cserél a Nyíregyháza, Sztankó váltja Csörgőt.

56. perc: Hatalmas nyíregyházi helyzet maradt ki! Vass Patrik előtt volt nagy terület, létszámfölényben mehetett a Szpari. A hazaiak középpályása remekül játszotta meg Csörgőt, aki 6 méterről Balázs Józsefbe rúgta a labdát.

55. perc: Köböl szöglete után Fejes András fejesét hatalmas bravúrral védte Hegedűs.

52. Rabatin rúgott oda Zamostnynak a félpályánál, sárga lap.

49. perc: Barczi 24 méteres lövését Hegedűs tolta szögletre.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, egyik edző sem változtatott a szünetben.

Nagy volt a küzdelem a pályán (Fotó: Trifonov Éva)

45. perc: Véget ért az első játékrész, hosszú idő után újra gólt lőtt és vezet a Szpari!

45. perc: Egerszegi beadása után Borvető fejelt kapu fölé nehéz helyzetben.

Feczkó Tamás csapata szerezte a találkozó egyetlen gólját (Fotó: Trifonov Éva)

39. perc: GÓÓL! A büntetőt Zamostny gurította higgadtan a kapu közepébe. 1–0

38. perc: Nemes beadása után Bekker ütötte el a labdát a fejelni igyekvő Zamostny elől, és mivel ő a III. kerület balhátvédje, és nem a kapusa, tizenegyest ítélt a játékvezető.

37. perc: Érdekes jeleneteknek lehettünk szemtanúi, Barczi kapott sárga lapot a játék késleltetéséért, Kemenes Szabolcs szerint azért, mert Feczkó Tamás presszionálta a játékvezetőt. A következő szituációnál a vendégek edzője is megpróbált nyomást gyakorolni a bíróra, ezzel azt érte el, hogy ő is kapott egy lapot.

34. perc: Remili 24 méterről elvégzett szabadrúgása pattant meg a sorfalon, a labda a bal oldali kapufa mellett csorgott el, Hegedűs már elindult az ellenkező irányba.

26. perc: Hosszú idő után gólnak örülhettek a Nyíregyháza szurkolói, igaz csak néhány másodpercig. Paku szabadrúgását Papucsek fejelte Jánvárihoz, aki 5 méterről a kapuba lőtt, a partjelző lest jelzett, a visszajátszásból úgy tűnik, hogy tévesen.

22. perc: Csörgő szerzett labdát a félpályánál, majd egyéni akcióba kezdett, a lövésre azonban már nem maradt ereje, 20 méteres próbálkozása jócskán kapu mellé ment.

A találkozót megközelítőleg 300 néző tekinti meg.

12. perc: Paku próbálkozott kissé kiszorított helyzetből egy lövéssel, a labda a bal oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.

7. perc: Hatalmas lehetőséget puskáztak el a vendégek! Borvető készített vissza lövésre egy labdát Egerszeginek, aki senkitől sem zavartatva, 7 méterről lőhetett, de csúnyán fölé lőtt.

5. perc: Csörgő adott be veszélyesen a bal oldalról az alapvonalról, de egyik hazai támadó sem érte el a labdát.

Mély talajú pályán játszanak a csapatok, hiszen tegnap sok csapadék hullott Balmazújvárosban.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Nyíregyháza piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy az előző négy fordulóban mindössze egy pontot gyűjtő Nyíregyháza a legutóbbi idegenbeli meccsén, Pécsen meglepetésre győzni képes újoncIII. Ker. TVE ellen.