Döntetlen Dorogon, a mérkőzésnyi emberelőny sem volt elég a Csákvár ellen

KUN ATTILAKUN ATTILA
2022.10.09. 14:50
Remek góllal egyenlített a Csákvár (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)<br />
A labdarúgó NB II 11. fordulójában az utolsó helyezett Dorog a 12. Csákvárt látta vendégül. A Fejér megyeiek már a 2. percben emberhátrányba kerültek Mészáros Dávid kiállítása miatt, szívós játékkal mégis döntetlent harcoltak ki, a Dorog hiába támadta végig szinte az egész mérkőzést (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

DOROGI FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–1)
Dorog, 400 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Baghy Csaba, Nagy Viktor)
Dorog: Molnár Zs. – Tóth B. (Sztojka, 66.), Keresztes, Gyurácz, Lakatos Cs. (Papp M., a szünetben) – Lénárth – Magyari, Lustyik (Oldal, 66.), Szerencsi, Szedlár (Rácz F., 83.) – Vígh (Paudits, a szünetben). Megbízott edző: Bene Ferenc
Csákvár: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs (Janyickij, 78.), László N. – Gazdag, Mészáros D., Körmendi – Tamás N. (Koval, 59.), Fejős (Torvund, 40.), Hornyák (Baracskai, 40.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Magyari (33.), ill. Fejős (36.)
Kiállítva: Mészáros D. (2.)
Bene Ferenc: – Többgólos győzelmet szalasztottunk el, pedig a játékosaim extra motivációval léptek pályára. Ma hiányzott a kvalitás elölről, de a játék képe bizakodásra adhat okot a jövőre nézve.
Tóth Balázs: – Meglepően kezdtük a mérkőzést, de ez benne van a játékban. Büszke vagyok a csapatomra, mert megmutatta, hogy van tartása, a csereként beállók is tudtak segíteni. Ezt az utat kell követnünk, mert ennek a fiatal csapatnak meg kell tanulnia, hogy lesz még ilyen mérkőzése.

Fontos pontot szerzett Tóth Balázs együttese (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Óriási esélyt kapott a sereghajtó Dorog az utóbbi időben remek formában játszó Csákvár ellen a mérkőzés elején, hiszen már a második percben emberelőnybe került. Ahogyan az várható volt, hamar fölénybe került az elsősorban a széleken próbálkozó házigazda, bár a 21. percben egy csákvári ellentámadásnál a szerencse (illetve a kapufa) mentette meg a hazaiakat a góltól. A játék képe alapján nem volt meglepő, hogy a 33. percben végül megszerezte a vezetést a Dorog, az már annál inkább, hogy három perccel később egy védelmi hibát kihasználva egyenlített a Csákvár. A második félidőben egyre nagyobbá vált a hazai csapat fölénye, de a piros-feketék meddő próbálkozásait rendre hatástalanította a vendégvédelem. Miután a Dorog támadójátékában nem volt meg a kellő minőség, a Csákvár a ráadásokkal együtt összesen 93 percet emberhátrányban játszva kihúzta döntetlennel.

20. Dorogi FC111469–21–127

Lendül a csákvári láb (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Itt a vége, kihúzta a Csákvár, maradt az 11. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc:
Körmendi Kevin kap sárgát labdaelrúgásért.

90+1. perc:
Auerbach húz le magabiztosan egy bal oldalról érkező szögletet.

Letelt a rendes játékidő, 3 perc lesz a ráadás.

89. perc:
Auerbach nagyot véd Szerencsi életerős lövése után.

88. perc:
Lénárth lő, Auerbach véd.

87. perc:
a csákvári kapus, Auerbach Martin kap sárga lapot időhúzásért.

84. perc:
nyom a Dorog, ezúttal Papp lő mellé 25-ről.

83. perc:
az utolsó hazai csere: Szedlár Zoltánt Rácz Ferenc váltja.

78. perc:
újabb csákvári csere: Karacs Dániel helyére Kirilo Janyickij állt.

Nem voltak elég pontosak a dorogiak (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A Dorog nem tud mit kezdeni a betömörülő Csákvárral, a hazaiak támadójátékában nincs meg a kellő minőség ahhoz, hogy feltörjék a vendégvédelmet.

73. perc: Szerencsi próbálkozik 23 méterről, de csúnyán mellé és fölé lő.

68. perc: Szerencsi Miklós lő mellé.

66. perc: kettős csere a hazaiaknál: Lustyik Levente és Tóth Balázs lemegy, helyükön Oldal Tibor és Sztojka Dominik folytatja.

62. perc:
Baracskai buktatja Lustyikot, megússza a lapot.

61. perc:
Papp durrant fölé 20 méterről.

Hatalmas a dorogi fölény. Vajon kibírja a nyomást a Csákvár?

59. perc:
cserél a Csákvár, Tamás Nándor helyére Koval Viktor áll.

59. perc:
Papp bal oldali beadásáról éppen csak lemarad a túloldalon érkező Szedlár.

54. perc:
Szedlár lő balról, éles szögből, Auerbach véd.

Nagyon nyom a Dorog, de nem tud helyzetet kialakítani a hazai csapat.

A Dorog kettőt is cserélt a szünetben: Lakatos Csaba helyére Papp Máté, Vígh Ádám helyére Paudits Patrik állt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Nagyot küzdött a Csákvár (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Vége az első félidőnek. Fölényben a Dorog, de van veszély a csákvári kontrákban. A korai kiállítás természetesen erőteljesen befolyásolta a játék képét, bár a Dorog eddig nem tudott előnyt kovácsolni belőle. Illetve mindössze 3 percre...

2 perc lesz a ráadás.

44. perc:
Lustyik lő fölé 17 méterről.

40. perc:
sérülések miatt kettős csere a Csákvárnál: Fejős Áron helyére Torvund Alexander, Hornyák Marcellére Baracskai Roland áll.

40. perc:
Magyari Szilárd előbb nem tud átvenni egy labdát ígéretes szituációban, aztán egy sárgáért felrúgja Lászlót.

36. perc: 1–1! Egy balról érkező labdára csap le az üresen hagyott Fejős és 12 méterről átemelte a kifutó Molnáron a labdát. Aztán fejbe is találta, ápolás. A hazai szurkolók folyamatosan veszélyes játékot reklamálnak.

33. perc: 1–0, vezet a Dorog! Szerencsi a legjobb ütemben ugratta ki a jobb oldalon Magyarit, aki 11 méterről a kapu jobb oldalába lő.

29. perc: Szerencsi 20 méteres lövése kerüli el a kaput.

Ennél többen bízott a Dorog (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

22. perc: a folyamatosan reklamáló csákvári edző, Tóth Balázs kap sárga lapot.

21. perc:
Magyari lövését védi Auerbach, az ellentámadás végén Fejős lő éles szögből kapura, de a kapufa megmenti a Dorogot. Óriási lehetőség volt!

18. perc:
Magyari kerül helyzetbe, de 10 méterről a jobb kapufa mellé gurítja a labdát. Ez komoly lehetőség volt!

Ahogy az várható volt, fölényben játszik az elsősorban a széleken próbálkozó Dorog, a Csákvár visszaállt.

2. perc:
a kilépő Szedlárt buktatja 20 méterre a kaputól Mészáros Dávid, amiért a játékvezető kiállítja! Máris 10 emberrel a Csákvár!

1. perc: a Dorog kezdte a játékot.

Bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az edzőváltás ellenére egy 95. percben esett góllal szerdán Diósgyőrben is alulmaradó, sereghajtó Dorog a legutóbbi két fordulóban hibátlan és többek között az MTK-t idegenben fölényesen elkalapáló Csákvár ellen.