Gólgazdag mérkőzésen veszítette el hazai veretlenségét a Barcika

F. E.F. E.
2022.10.09. 16:50
Majorék (fehérben) elvették a Barcika hazai veretlenségét (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a forduló előtt hatodik helyen álló Kazincbarcika, a forduló előtt 15. helyezett Siófokot fogadta. A gólgazdag mérkőzés végén a vendégek örülhettek, akik az utolsó 10 percben szerezték meg a győztest gólt, megszakítva ezzel a Barcika otthoni veretlenségét.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BFC SIÓFOK 2–3 (2–2)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 550 néző. Vezette: Lovas László (Szert Balázs, Csatári Tibor)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri II G. – Székely K. (Szemere B., 83.), Ur, Lippai T., Süttő – Kállai Z. (Dvorschák, 83.), Heil (Nagy J., 83.), Csatári, Ádám F. (Benkő, 73.) – Pálinkás, Laczkó (Puska, 73.) Vezetőedző: Varga Attila
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi G., Varjas Z., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A. (Nagy-Kolozsvári, 89.), Krausz – Forgács (Eördögh, a szünetben), Major (Girsik, 76.), Nyári (Balogh B., 61.) – Farkas B. (Horváth P., 61.) Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerzők: Laczkó (36.), Lippai (40.), ill. Debreceni (26.), Szakály A. (42.), Krausz (81.)
Varga Attila: – A vendégek minőségi futballt mutattak be, a második félidő egyértelműen az övék volt. A szünet utáni produkciónk visszaesett az NB III-as szintre, hiányzott a felelősségvállalás, márpedig ilyen módon még itthon sem lehet mérkőzést nyerni. Nem marad más hátra, változtatni kell.
Domján Attila: – Örülök a győzelemnek, sok csapat szenved majd meg Kazincbarcikán. Külön készültünk a hazaiak szabad- és szögletrúgásaikra, ezért bosszant, hogy mégis így kaptunk gólt. Összességében azonban kontroll alatt tartottuk a találkozót, rászolgáltunk a győzelemre.

Csatári (kék-sárgában) gólpasszt adott, de a győzelemhez ez ma nem volt elég (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

A Kazincbarcika célja már a kezdő csapatot látva kiderült: a hazai veretlenség megőrzése. A mérkőzés elején elsősorban mezőnyben folyt a játék, nagyobb helyzet egyik csapat előtt sem adódott. Aztán felélénkült a Siófok játéka, melynek köszönhetően Debreceni révén a vezetést is sikerült megszerezniük, melyhez kellett a hazaiak védelmi hibája is. Az egyenlítésre nem kellett sokat várni a hazai szurkolóknak, Laczkó a 36. percben fejjel volt eredményes. A gólt követően veszélyesebbé vált a Barcika, és az első félidő hajrájában a vezetést is sikerült megszereznie,Lippai is fejjel vette be a siófoki kaput. A hazai öröm azonban nem tartott sokáig, hiszen még a szünet előtt egalizáltak a vendégek: Szakály A. emelte át a labdát a hazaiak kapusa felett.

A fordulást követően mindkét vezetőedző cserékkel igyekezett frissíteni csapatát. Sokáig úgy tűnt, marad a döntetlen, de a 81. percben a korábban a borsodiaknál is megfordult Krausz távolról lőtt Megyeri II kapujába, beállítva ezzel a végeredményt. A gólt követően már nem sikerült helyzetet kidolgozni a Kazincbarcikának, így a Siófok ellen szakadt meg a hazaiak veretlensége.

20. Dorogi FC111469–21–127

A gólokban gazdag mérkőzés végén ezúttal nem Ádám Ferencék (kék-sárgában) örülhettek a végén (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2.perc: Szép egyéni akciót követően Girsik lő kapura, Megyeri II öklözi ki.

90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

89. perc: Domján Attila is változtat: Szakályt Nagy-Kolozsvári váltja.

88. perc: Hazai szögletet követően Dvorschák fejelhet tisztán, kapu mellé.

86. perc: Hazai szabadrúgás elvégzését Balogh akadályozza meg, amiért sárga lapot kap.

83. perc: Három ponton változtat a hazaiak vezetőedzője: Heil, Székely, és Kállai helyett érkezik Nagy, Szemere és Dvorschák.

Krausz (fehérben, jobbra) gólja döntött a találkozón (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

81. perc: Eördög passzol Girsikhez, aki visszagurít a tizenhatoson kívül tartózkodó Krauszhoz. A távoli lövésre vetődik Megyeri II, de hárítani nem sikerül.KAZINCBARCIKA–SIÓFOK 2–3

79. perc: Benkőt szabálytalanul állítja meg Eördögh, amiért sárga lapot kap.

77. perc: Szakály távolról lő a hazaiak kapujára, Megyeri II véd.

76. perc: Újabb változtatás a vendégeknél: MajortGirsik váltja.

73. perc: Varga Attila is kettőt cserél: Ádám helyett érkezik Benkő, Laczkót pedig Puska váltja.

68. perc:Heil kap sárga lapos figyelmeztetést.

66. perc: Süttő remekül veszi észre, hogy a vendég kapus kintebb áll, megpróbálja átemelni a labdát, de Hutvágnernek sikerül szögletre tolni.

61. perc: Kettős vendégcsere: Farkas helyett Horváth a folytatásban, még Nyárit Balogh váltja.

54. perc: Kiválóan ugratják ki társai Eördöghöt, a hazai kapus ezúttal jó ütemben érkezik ki kapujából.

46. perc: A szünetben cserélt a Siófok csapata: Forgács helyett Eördögh lépett pályára.

46. perc: Kezdetét vette a második félidő.

Hiába a két hazai fejes gól az első félidőben, a Siófok három ponttal távozott Barcikáról (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

45. perc: Az első félidő véget ért.

42. perc: Nem tart sokáig a hazai vezetés, előbb Nyári lő a hazaiak kapujára, amit még hárít Megyeri II, de a kipattanót Szakály emeli a kapuba. KAZINCBARCIKA–SIÓFOK 2–2

Lippai fejesével fordított a Kazincbarcika (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

40. perc: Egy Süttő által elvégzett sarokrúgást követően felszabadul a vendégek tizenhatosa, de a Barcika visszaszerzi a labdát. Ádám passzol Lippaihoz, aki magabiztosan fejel a siófoki kapuba. KAZINCBARCIKA–SIÓFOK 2–1

Laczkó (hátul kék-sárgában) góllal hálálta meg a bizalmat (Fotó:Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

36. perc: Csatári adja be a labdát, középen Laczkó kapja, aki a vendégek kapujába fejel. KAZINCBARCIKA–SIÓFOK 1–1

27. perc: Heilt buktatja Szakály, melyért a játékvezető felmutatja neki a sárga lapot.

26. perc: Siófoki szögletet követően a barcikai védők figyelmetlensége után Debreceni szerez vezetést a vendégeknek. KAZINCBARCIKA–SIÓFOK 0–1

22. perc: Vendég szabadrúgást követően bár a Barcika megszerzi a labdát, de el is adja, Megyeri II is rosszul jön ki a kapujából, de gólt nem sikerül szereznie a Siófoknak.

20. perc: Debreceni kap sárga lapos figyelmeztetést Kállai visszarántásáért.

17. perc: Krausz ugratja ki Majort, a lövés a hazai kapu fölé megy.

15. perc: Süttő szabadrúgása után Heil fejel a labdába, mely még ott pattog a vendégek tizenhatosán belül, de helyzet nem alakul ki.

10. perc: Ádám passzát követően előbb Laczkó lő kapura, melybe belelépnek a védők. A labda Kállai elé kerül, akinek lövését védi Hutvágner, az ismétlés pedig elmegy a kapu előtt.

7. perc: Farkas adott remek passzt sarokkal Szakálynak, akinek lövését Megyeri II védte. A sarokrúgást követően Polényi ollózott, azonban helyzetet nem sikerül kialakítani a Siófoknak.

1. perc: Kezdetét vette a találkozó, melyen a hazaiak kék-sárgában, a vendég Siófok játékosai tiszta fehérben léptek pályára. A mérkőzésen a vendégek indították útjára a labdát.

Kállaiék (kék-sárgában) célja a hazai veretlenség megőrzése (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai pályán még veretlen, újonc Kazincbarcika a 15. helyezett Siófok ellen.