A Haladás hátrányból nyert Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.10.09. 14:50
A gyirmótiak (sárgában) előnyből buktak el a Haladással szemben (Fotó: gyirmotfc.hu)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a harmadik helyen tanyázó Gyirmót a 14. Szombathelyi Haladást fogadta. A korábban sokáig nyeretlen vasiak a Kazincbarcika után most a Gyirmótot is legyőzték idegenben.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (1–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion. 954néző. Vezette: Molnár Attila (Punyi Gyula, Márkus Péter)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák–Szegi, Polgár, Hajdú, Nahirnij – Vass Á. (Kovács D., 72.) – Herjeczki (Soltész, 60.), Kovács M., Nagy P. (Berki, 72.), Medgyes Z. – Pethő B. (Simon A., 60.)Vezetőedző: Csertői Aurél
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak (Lencse, a szünetben) – Csilus, Derekas, Rácz B. (Hursán, 84.), Doktorics – Csernik, Borvető (Alban, 64.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző
: Pethő B. (26.), ill. Szegi (55. – öngól), Alban (71.)
Csertői Aurél:
    – Az első félidőben uraltuk a mérkőzést, ám ismét ajándékoztunk egy gólt ellenfelünknek, ezután görcsössé vált a játékunk.
 Michal Hipp:      – A hazai csapat gyors ellentámadás végén megérdemelten szerzett vezetést. A szünetben megbeszéltük, hol kell pontosítani a játékunkon, és a jól beszálló cseréinknek köszönhetően fordítottunk.

A szerdai fordulóban mindkét csapat nyerni tudott idegenben, a Gyirmót az ETO Parkból, a Haladás Kazincbarcikáról távozott három ponttal. A szombathelyiek a mostani forduló előtt a 14., a gyirmótiak a 3. helyen álltak. Noha a meccs elején a vendégek előtt is adódtak helyzetek, az első bravúrt Pethő fejesét követően Verpecznek kellett bemutatnia. A félidő közepénél aztán újabb és újabb gyirmóti helyzetek következtek, a 26. percben pedig meg is szerezte a vezetést a hazai csapat Pethő Bence fejesével. A gól után a Haladás hiába próbálkozott az egyenlítéssel, jól zárt a hazai védelem.

A második félidőben előbb Nagy Patrik előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a lövése célt tévesztett. Az 55. percben aztán váratlanul egyenlített a Haladás: Szegi Vince fejéről a saját kapujába pattant a labda. Két gyirmóti cserejátékos összjátéka majdnem újra előnyhöz juttatta a sárga mezeseket, ám Verpecz bravúrja megmentette a góltól Hipp csapatát. A 71. percben a másik oldalon a csereként nem sokkal korábban beállt Alban viszont betalált. A hazai együttesnek nem jött össze az egyenlítés, sőt a mérkőzés végén a Haladásnak voltak újabb helyzetei. A ráadásban még büntetőt is lőhetett a szombathelyi együttes, azonban Hursán gyenge lövése Rusák kezében landolt.

20. Dorogi FC111469–21–127

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+4. perc: KIMARAD!Hursán lövi a büntetőt, épp a középen maradó Rusák kezébe!

90+3. perc: TIZENEGYES!Rusák előbb bravúrral védi Lencse lövését, majd vetődve oldalra üti a labdát, utána pedig ráesik Lencse lábára! A játékvezető büntetőt ítél, és a reklamáló gyirmóti kapusnak felmutatja a sárga lapot.

90+1. perc: Három perc a ráadás a meccs végén.

90. perc: A kitámadó gyirmóti védelemmel szemben kontrát vezet a Haladás, Derekas azonban nemcsak a kimozduló Rusák, hanem a kapu mellett is ellövi a labdát tíz méterről.

84. perc: Szombathelyi csere: Hursán György érkezik Rácz B. helyére.

79. perc: Kovács Milán kap sárga lapot, Doktoricsot rúgta fel.

77. perc: Berki hét méterről bombázza kapu fölé a labdát.

75. perc: Derekas kap sárga lapot.

72. perc: Újabb kettős gyirmóti csere: a gól előtt megsérült Vass Ádám helyére Kovács Dominik, Nagy Patrik helyére pedig Berki István áll be.

71. perc: GÓÓÓÓL! Egy bal oldali akció végén a csereként beállt Alban kap, három gyirmóti védő mellettegy visszahúzós csel után a jobb felsőbe lő 12 méterről. 12.

64. perc: Cserél a Haladás: Borvetőt Alban Taipi váltja.

63. perc: Soltész passzolja vissza a labdát balról, majdnem az alapvonalról, Simon nyolc méterről a bal alsó felé lő, Verpecz bravúrral véd.

60. perc: Kettős gyirmóti csere: Pethő Bencét Simon András váltja, Soltész Dominik pedig Herjeczki helyére érkezik.

59. perc: Herjeczki éles szögből lövi a labdát kapu fölé.

55. perc: GÓÓÓÓL! Öngóllal egyenlít a Haladás. Csernik jobb oldali beadásába Borvető nem ér bele, a mögötte álló Szegi viszont igen, akinek a fejéről pattan a labda bal alsóba. 11

49. perc: Nagy Patrik nagy erővel lövi 17 méterről a labdát kapu mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Bosnjak helyett Lencse játszik a folytatásban a vasi együttesben.

45. perc: Medgyes öt méterről lövi a labdát Verpecz kezébe. Másodperccel később véget ér az első félidő.

39. perc: Csilus rúgja fel Nagy Patrikot, ez is sárga lapot ér.

37. perc: Reklamálásért kap sárga lapot Medgyes Z.

33. perc: Simut lövi a labdát 17 méterről kapu mellé.

32. perc: A vendégek közül többen is lövőhelyzetbe kerülhetnének a tizenhatoson belül, ám vagy nem a lövést választják, vagy a jól záró gyirmóti védelemmel találják szemben magukat. Végül les miatt jár kifelé a szabadrúgás.

26. perc: GÓÓÓÓL! Pethő Bence öt méterről tisztán fejeli a kapuba a labdát Nahirnij bal oldali beadása után.1–0.

23. perc: Szegi küldi kapura 21 méterről a szabadrúgást, és alig téveszt célt.

22. perc: Csató Martin kap sárga lapot Nagy Patrik buktatásáért.

21. perc: Húsz méterről veszi célba Medgyes Z. a jobb alsót, az erős, lapos lövést Verpecz védi.

14. perc: Herjeczki egy bravúros csellel jut túl a védőjén, aztán elesik a tizenhatoson belül. Sárga lapot kap az utóbbiért, mert nem bántotta senki.

13. perc: Bosjnak próbálkozhat balról, 15 méterről, de eltöri a labdát, és az a labdafogó hálón is átpattanva a klubház ablakpárkányán landol.

10. perc: A bal oldali szögletet Pethő csúsztatja kapura, Verpecznek bravúrra van szüksége, hogy védeni tudjon.

9. perc: Derekas lapos lövését védi Rusák.

4. perc: Simut kerül lövőhelyzetbe a kaputól 11 méterre, de rosszul találja el a labdát, ami így kapu mellé pattog.

1. perc: Sárgában a gyirmótiak, ők kezdik a meccset. A vendégek zöld mezben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a szerdán a győri városi rangadót nyerő Gyirmót a legutóbb a Kazincbarcika ellen Michal Hipp irányításával első győzelmét begyűjtő Haladás ellen. A két csapat tavalyi kupameccsén, valamint az előző három bajnokiján egyaránt a Rába-partiak diadalmaskodtak.