Potya gól döntött Szegeden, ezzel győzött az Óvár

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.10.09. 14:50
Temesvári Attila (kék-feketében) újra szerepet kapott a szegedi védelemben (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyar)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Szeged a Mosonmagyaróvárt látta vendégül. A találkozót meglepetésre a vendégek nyerték meg 1–0-ra egy kapushiba miatt.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–1)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1000 néző.Vezette: Sipos Tamás (Rózsa Tamás, Ring Kevin)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Temesvári, Vári (Kővári, 5.) Tóth B. – Sipos Sz. (Rédling, 57.), Farkas A. – Dobos Á. (Bitó, 80.), Gajdos (Szakály, 57.), Kundrák – Bíró B. (Haruna, 80.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák I. – Gáncs (Buglyó, 66.), Végh B., Sajbán Miklós (Tóth L., 66.), Horváth K. (Szabó R., 78.) – Jasarevic (Monori, 73.), Nagy Z. (Boros, 78.), Szalka.Megbízott edző: Horváth Csaba
Gólszerző: Szalka (45+2.)

ALEKSZANDAR SZTEVANOVICS:
– Az ellenfél jó taktikát választott. Szomorú vagyok, mert remek sorozat van mögöttünk, kiváló formában vártuk a meccset, ám sajnos kihagytuk a helyzeteket az első félidőben. Fontos pillanatokban elkövettünk néhány nagy hibát, és hiába adtunk ki mindent magunkból, ma ez erre volt elég.
HORVÁTH CSABA:
– Nagyon küzdelmes mérkőzésen egy pici szerencsével szereztük meg a három pontot. Amit legutóbb elvett a sors, azt most visszakaptuk.

Hamar jöhetett volna a szegedi vezetés, de Kundrák Norbert bal oldali beadása után Heinrich Márk maga elé ejtett labdáját Bíró B. közelről fölé lőtte. Jött ismét Kundrák, aki balról befelé törve tüzelt fölé, ezután Molnár-Farkas Tamásnak kellett lábbal védenie, majd megint Kundrák lövése után Heinrich tolta oldalra a labdát. A kétperces hosszabbítás végén Szalka Dominik 35 méteres lövése után Molnár-Farkas Tamás nappal szemben beejtette a labdát a saját kapujába, 0–1.

A Szegednek mennie kellett az eredmény után, míg a vendégeknek minden eltöltött perc hasznosnak bizonyult. A hazaiak támadójátéka ezen a napon nagyon nem működött, illetve a mosonmagyaróváriak remekül tömörültek.

A Szegednek ezzel véget ért a hétmeccses veretlenségi sorozata.

20. Dorogi FC111469–21–127

A látszat csal, nem esett el az Óvár (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyar)

90+4. perc: vége a mérkőzésnek.

90+2. perc: Temesvári sárgát kapott.

90. perc: négy perc a ráadás.

87. perc: Kővári lövése akadt el Debreceni A. lábai között.

85. perc: Heinrich kapott sárgát.

80. perc: Bíró B. helyére Haruna, Dobos Á. helyére Bitó érkezett.

80. perc:Szabó R. kapott sárgát.

78. perc: Nagy Z. helyére Boros, Horváth K. helyére Szabó R. érkezett.

73. perc: Jasarevic helyére Monori érkezik.

66. perc: Gáncs helyére Buglyó, Sajbán Miklós helyére Tóth L. érkezik.

63. perc: Rédling iramodott meg a jobb oldalon, lapos beadásáról éppen csak lemaradt Bíró B.

58. perc: az egyedül kilépő Nagy Z. lövését blokkolta Tóth B.

Ma nem sokat ért a szegediek gyorsasága (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyar)

57. perc: Gajdos helyett Szakály, Sipos Sz. helyett Rédling érkezett.

55. perc: Szalka lövése kerülte el a bal alsó sarkot.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45.+2. perc: GÓÓÓÓL! Szalka Dominik 35 méteres lövése után Molnár-Farkas Tamás nappal szemben beejtette a labdát a saját kapujába, 0–1

45. perc: két perc a ráadás.

45. perc:Kundrák lapos lövése után Heinrich tolta oldalra a labdát.

44. perc: Horváth K. kapott sárgát.

40. perc: Végh B. kapott sárgát.

27. perc:Horváth K. került lövőhelyzetbe a bal oldali ötöshöz közel, labdáját Molnár F. lábbal védte.

11. perc: Kundrák balról befelé törve fölélőtt.

Fontos három pontot szerzett az Óvár (Fotó: Gémes Sándor/Délmagyar)

9. perc: Heinrich ejtette le maga elé a labdát Kundrák beadása után, Bíró B. ott termett, de közelről fölélőtt dropliból.

5. perc: eddig állt a játék, Vári helyett Kővári Róbert érkezett.

2. perc:Vári Barnabás bokája aláfordult, őt ápolják. Korai csere lesz, nem is bír ráállni a bal lábára.

1. perc: a szegediek hagyományos kék-fekete szerelésükben, míg a vendégek fehérben.

A szegedi csapatban újra kezdő volt az U21-es válogatott Temesvári Attila, valamint visszakerült Tóth Bence a bal oldali védő pozíciójába. Szatmári Lóránd és Simon Ádám kisebb sérülés miatt nem volt kerettag hazai részről, a Mosonmagyaróvárban pedig Deák István két szezonon át tartozott a Tisza-parti csapathoz.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét forduló óta veretlen, az éllovas Pécstől mindössze két ponttal kevesebbet gyűjtő Szeged-Csanád Grosics Akadémia az előző nyolc bajnokijából csak egyet – a Békéscsaba ellenit – megnyerő és így kiesésre álló, újonc Mosonmagyaróvár ellen.