A szünet után felpörögtek a csapatok Ajkán, de maradt a döntetlen

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.10.09. 16:50
Gaál Bálint (balra) és társai a szünet után feljavultak, de nyerniük nem sikerült (Fotó: Pesthy Márton/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában az Ajka és a Tiszakécske találkozott egymással. Egy rendkívül gyenge első félidőt követően felszívták magukat a csapatok, a szünet után esett két gólon pedig megosztoztak, így 1–1-gyel ért véget a mérkőzés.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

FC AJKA–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (0–0)
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 1200 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Tar, Jagodics B., Szűcs K. – Görgényi, Csizmadia Z., Kenderes (Sejben, 63.), Tóth G. (Zsolnai R., a szünetben), Doncsecz (Berzsenyi, 63.) – Gaál B. (Dragóner F., 82.). Vezetőedző: Kis Károly
TISZAKÉCSKE: Halasi – Vachtler (Oláh M., 74.), Máté Zs. (Végső, 23.), Farkas A.,Farkas N. – Gyurján (Horváth Z., 61.), Kiss N., Szekér, Erdei C., Winkler A. (Geiger, 74.) – Zamostny. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Csizmadia Z. (64.), ill. Oláh M. (77.)
Kis Károly: – Csalódott vagyok, mert megnyerhettük volna a találkozót, bár sokáig kiegyenlített játék folyt a pályán, mi dolgoztunk ki nagyobb lehetőségeket. Viszont ajtó-ablak helyzetekben hibáztunk, és ez megbosszulta magát, sajnos nem döntöttük el a mérkőzést.
Visinka Ede: – Abszolút elégedett vagyok a döntetlennel. Az első félidőben talán mi domináltunk, nálunk volt többet a labda, de igazi helyzetekig nem jutottunk el, míg a szünet után az Ajka ritmust váltott, és ránk erőltette az akaratát. A hazai vezetés után mindent feltettünk egy lapra, megdolgoztunk a döntetlenért.

Álmoskásan kezdték a csapatok a mérkőzést, de a nagyobb gond az volt, hogy az első félidő folytatásában is lagymatag maradt a meccs. Az Ajka szinte semmi veszélyt nem jelentett a vendégek kapujára, a beíveléseik pontatlanok voltak, kreatív megoldásokat pedig nem lehetett látni. A Tiszakécskéről sem lehetett azt mondani, hogy folyton az ellenfél kapuja előtt tanyázik, inkább távoli lövésekkel próbálkoztak, egyszer meg is tornáztatták a hazaiak kapusát.

Az öltözőben Kis Károly vezetőedző láthatóan rendet tett a fejekben, mert a második félidőre egészen más mentalistában ment ki a csapata. Már az első percekben komoly helyzetekig jutott a zöld-fehér együttes, de ekkor még cél tévesztettek a támadók. A félidő felénél aztán megszerezte a vezetést az Ajka, Csizmadia Zoltán bólintott a kapuba (1–0). A hazai nyomás ekkor alábbhagyott, de a vendégek nem tudtak mit kezdeni a lehetőséggel. Majd Berzsenyi Kevin lezárhatta volna a meccset, de nagy helyzetben mellé lőtt, ez pedig megbosszulta magát, a Tiszakécske szinte a semmiből egyenlített: a három perccel azelőtt beállt Oláh Máté remek egyéni megoldása révén talált a hálóba (1–1).

A hajrára nem sikerült váltania az ajkai együttesnek, a Tisza-partiaknak pedig jó volt az iksz, így az eredmény már nem változott. Az egy pontnak inkább a vendégek örülhetnek.

20. Dorogi FC111469–21–127

Erdei Carlo (balra) és a Tiszakécske megmentett egy pontot (Fotó: Pesthy Márton/Veszprémi Napló)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel zárul az Ajka és a Tiszakécske összecsapása! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+1. perc: Görgényi kap sárgát reklamálásért.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

82. perc: Ajkai csere, Gaál Bálint lejön, beáll Dragóner Filip.

77. perc: GÓL! EGYENLÍT A TISZAKÉCSKE!15 méterre a kaputól a levegőből lehulló labdát Oláh Máté rúgta meg kapásból, és ballal a kapuba jobb oldalába bombázott! 1–1

74. perc: Berzsenyi tiszta lövőhelyzetben, de 15 méterről mellé vágja!

74. perc: Kettős kécskei csere, Vachtler Csabát Oláh Máté, Winkler Andrást Geiger Norbert váltja.

69. perc: Winkler szintén elkésett a becsúszással, ő is besárgul.

68. perc: Berzsenyi rossz becsúszása miatt kap sárgát.

64. perc: GÓL! VEZET AZ AJKA!Gaál ívelt be a bal oldalról, Csizmadia Zoltán emelkedett a legmagasabbra, és 6 méterről a léc alá fejelt! 1–0

63. perc: Az Ajka kettőt cserél, jön Berzsenyi Kevin és Sejben Viktor Doncsecz Levente és Kenderes Zoltán helyett.

61. perc: Vendégcsere, Gyurján Bence helyén Horváth Zoltán.

60. perc: Micsoda hiba! Halasi rúgta volna ki a labdát, de belerúgta Görgényibe, róla pedig majdnem a kapuba pattant a labda, ám végül a háló tetején kötött ki!

59. perc: Zsolnai kapott sárgát visszahúzásért.

53. perc: Zamostny lőtt balról, a tizenhatos oldalsó vonaláról félmagasan, Horváth Dániel viszont ujjheggyel hozzáért, és szögletre tolta!

51. perc: Ez pedig ziccer!Vachtler csúszott el az oldalvonal mellett, Doncsecz lecsapott a labdára, a kapusra vezethette, de 10 méterről fölé bombázza!

49. perc: Végre valami izgalom! Egy rossz beadást fejel vissza Kenderes a tizenhatoson belülre, ahol a kaputól 5 méterre Gaál félfordulatból kapura pöcizte a labdát, de mellé!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Ajkai csere a szünetben, Tóth Gergelyt váltja Zsolnai Richárd.

Beívelések akadtak, de a kapuk nem igazán forognak veszélyben az első félidőben (Fotó: Pesthy Márton/Veszprémi Napló)

Rendkívül unalmas első félidőt játszott az Ajka és Tiszakécske. A hazaiak szinte teljesen veszélytelenek voltak az ellenfél kapujára, de a Tisza-partiak is csak egy-két távoli lövést tudnak felmutatni, igaz, legalább egy picit megdolgoztatták Horváth Dánielt. Remélhetőleg a felek többet mutatnak a folytatásban.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

33. perc: Vachtler lőtt 30 méterről, de a labda középre ment, a kapus könnyedén fogta.

32. perc: Kiss Norbert lőtt 25 méterről, Horváth Dánielnek résen kellett lennie, de kitenyerelte a bal alsóból a labdát.

26. perc: Gaál lőtt 15 méterről, de Farkas András belevetődött, a blokkról pedig a vendégekhez került a labda.

Leginkább csak küzdelemről lehetett beszélni, öldöklő iramról nem a meccs elején (Fotó: Pesthy Márton/Veszprémi Napló)

23. perc: Máté Zsolt megsérült – talán rosszul lépett, nem igazán lehetett látni, mi történt –, a helyén Végső Előd folytatja.

23. perc: Az első helyzetecske, Gaál került be a tizenhatoson belülre, majd az alapvonalról középre emelt, de nem talált társat.

17. perc: Doncsecz rúgta fejbe Vachtlert, amiért sárga lapot kapott. Úgy tűnik, a tiszakécskei védő folytatnia tudja az ápolás után.

Nagyjából 1200 néző látogatott ki a mérkőzésre.

Az első 10 perc nem hozott helyzetet.

Az Ajka fehér, a Tiszakécske sötét kék szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Az előző szezonban nagy különbségű hazai győzelmek születtek. Az Ajka 5–1-re, a Tiszakécske 4–1-re nyert saját pályáján.

Egy fokkal jobb formában van ellenfelénél a Tiszakécske, mivel az előző öt mérkőzésén hét pontot szerzett, bár ugyanúgy vereséggel „készült” erre az összecsapásra, mint az Ajka, mivel 1–0-ra kikapott otthon a Szegedtől. Az semmiképp sem a vendégek mellett szól, hogy idegenben még nyeretlenek, csupán két döntetlenre futotta erejükből két vereség mellett.

Kis Károly csapata az előző körben 2–0-ra kikapott Soroksáron. Az elmúlt öt meccséből pedig csak egyet tudott megnyerni az Ajka – emellett kétszer ikszelt, kétszer kikapott –, igaz, azt épp hazai pályán a Siófok ellen. A zöld-fehéreknek egyébként nem megy rosszul otthon, öt találkozón négy győzelmet és egy vereséget számlálnak.

„Nagyon gyorsan össze kell szedni magunkat, mert itt van a nyakunkon az ajkai mérkőzés. Bízom benne, hogy vasárnap stabil teljesítményt tudunk nyújtani. Megnézzük, hogy ki egészséges, és megpróbálunk meglepetést okozni. Nincs verhetetlen csapat, összeállunk, felkészülünk arra a találkozóra, és abban bízom, hogy egy vereség után jön majd egy pozitív eredmény” – nyilatkozta Visinka Ede, a Tiszakécske vezetőedzője abaon.hu-nak.

„A következő fordulóban a Tiszakécske látogat hozzánk, akik az előző fordulóban épp a Soroksárt verték meg – nyilatkozta klubjahonlapjánaka mérkőzést megelőzően Kis Károly, az Ajka vezetőedzője. – Remélem, hogy hazai pályán tovább tudjuk folytatni a jó szereplést! Rendkívül fontos számunkra, hogy ezt a három pontot begyűjtsük!”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy kilencedik helyen álló Ajka a 11. helyezett Tiszakécske ellen.