Későn jött a csabaiak szépítő találata, egy góllal nyert a Diósgyőr

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.10.09. 16:50
Tömegjelenet a békéscsabai kapu előtt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
A 2–0-ás hátrányba került Békéscsaba a hajrában szerzett szépítő találata után beszorította ugyan diósgyőri vendégét, de újabb gólt már nem ért el, így az esélyesebb borsodi csapat diadalmaskodott a labdarúgó NB II 11. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (0–0)
Békéscsaba, 1228
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Bukrán (Krnács, 36.) – Puskás G., Fazekas L., Albert I.,Szalai D. – Zvara, Kitl M., Mikló (Máris, 67.) – Lukács R. (Hamed, 67.), Czékus, Horváth P. Vezetőedző: Brlázs Gábor
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros (Farkas F., 83.) – Bertus, Holdampf, Bényei Á. – Lukács D. (Jurek, 83.), Cseke, Eppel (Szőke, 58.)Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző:
Czékus (86.), ill.Fazekas L. (61. – öngól), Holdampf (75.)
Brlázs Gábor:
– Ma nem tehetek szemrehányást a srácoknak, mert mindent kiadtak magukból. Úgy néz ki, hogy ilyen passzban vagyunk. Két rossz labdaérintésből kétgólos hátrányba kerültünk, de talán még onnan is vissza tudtunk volna jönni. Pechünk volt ma.
Ifj. Kuznyecov Szergej:
– Fontos győzelem volt a mai, sokat tettünk érte. Nyilván jobban örülnék, ha a végére nem hagytunk volna egy kis lehetőséget sem a hazai csapatnak, amely az utolsó pillanat harcolt.

Nem hozott gólt az első játékrész, viszont azt még véletlenül sem lehet mondani, hogy eseménytelenül teltek volna a percek. Helyzet itt, helyzet ott, de minden esetben hiányzott a pontos befejezés. A 36. percben kényszerű cserére került sor a csabai kapuban: a fejsérülést szenvedett Bukrán helyét Krnács Richárd foglalta el, akit rögtön be is melegítettek a vendég támadók. Az ápolás miatt extra hosszúságúra (hét percet hosszabbított a játékvezető) nyúlt az első félidő.

Szünet után fokozta a tempót a Diósgyőr, érett a gól, amit nem egy piros-fehér mezes játékos, hanem egy csabai, Fazekas szerzett, amikor kétségbeesetten menteni igyekezett. A 61. percben egy újabb vendégakció végén Holdampf látványos góljával már eldőlni látszott a találkozó, ám a csabaiak nem törődtek bele a vereségbe és egy szép fejes után szépítettek. Az utolsó percekben nagy nyomás alá helyezték a borsodiak kapuját, de már nem született újabb hazai találat. Végül nem borult a papírforma Békéscsabán: mindhárom pontot elvitte a Diósgyőr.

20. Dorogi FC111469–21–127

90+3. perc: A játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

86. perc: GÓÓÓL! Horváth Péter jobb oldali szöglete után Máris 12 méterről bólintott bele a labdába, a kaputól 6 méterre álló Czékus beletette a fejét, ami így védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba, 1–2.

83. perc: Két poszton is vált a vendégek edzője: Lukács helyén Jurek Gábor, Bokros helyén Farkas Dániel játszik.

A csabai Czékus Ádám nagyot harcolt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

82. perc: Bárdos indította Holdampfot, de Krnács tisztázott előle.

80. perc: Bényei lövését védte Krnács.

79. perc: Csekétől kapott jó labdát Szőke, aki lőtt de Krnács a mezőpnybe öklözte a labdát.

76. perc: Bertus helyén Papp Marcell a pályán a diósgyőrieknél.

75. perc: GÓÓÓL! Szőke tettre középre a labdát, Krnács kiöklözte Bényei elé, előle egy védő kivágta a labdát, de éppen Holdampf elé, aki kapásból, 25 méterről jobbal a kapu közepébe bombázott,0–2.

Czékus Ádám gólt fejelt, ám túl későn, újabb találatot ugyanis már nem tudott elérni a Békéscsaba (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

70. perc: Csekét buktatta Zvara, ezért villant a sárga.

67. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Lukácsot Hamed, Miklót Máris váltotta.

66. perc: Czékus játszotta magát tisztára és kissé jobbról, 10 méterről lőtt, de a kapus kitenyerelte labdát,

61. perc:GÓÓÓL! Szőke Adrián játszotta be középre a labdát, a Lukács Dániel elől menteni igyekvő Fazekas beleért a labdába, amely róla a kapu közepében kötött ki,0–1.

58. perc: Csere a vendégeknél: Eppel helyén Szőke Adrián a pályán.

53. perc: Puskás jobb oldali beadása után Mikló látványos mozdulattal 5 méterről lőtt, a labda centikkel a léc fölött zúgott el.

Fazekas Lóránt (21) jól védekezett, de egy ízben nagyot hibázott, és gól lett belőle (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

49. perc: Mikló ívelte kapu elé a labdát, Puskás csak a feje búbjával érte el, ami a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+7. perc: Vége az első játékrésznek.

45+4. perc: Bertus szöglete után Eppel csúsztatta tovább a labdát, Cseke rosszul találta el, viszont Szatmárinak éppen jó volt, de közeli fejesénélKrnács résen volt.

45+3. perc: Lukács Raymond iramodott meg a félpályától, 20 méterről célba vette a kaput, ám a labdája fölé szállt.

45+2. perc: Czékus kapott sárgát, mert nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

45. perc: Az ápolások miatt 7 percet hosszabbít a játékvezető.

41. perc: Bárdos tért ölelő átadása után Bertus került ígéretes helyzetbe, de a védők kitessékelték előle a labdát.

39. perc: Szalai tartotta fel a félpályánál Csirmazt, amiért járt a sárga kártya.

37. perc: Cseke gyorsan le is tesztelte az újonnan beállt kapust, aki a 12 méteres fejes után magához ölelte a labdát.

Fontos pillanat a mérkőzésen: a sérül Bukrán Erik, a csabaiak hálóőre megsérült, le kellett cserélni (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

36. perc: Csere a csabai kapuban, a sérült Bukránt Krnács Richárd váltja.

30. perc: Bukránt kell hosszasan ápolni, mert egy beadás után az érkező Eppel ráesett. Kapott egy kötést a fejére, ám a kapus láthatóan nincs jól, cserét mutatnak.

29. perc: Czékus lőtt estéből mintegy 18 méterről, de Danilovics kapus figyelt és hárított.

28. perc: Bokros vállalkozott lövésre mintegy 20 méterről, a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret.

26. perc: Horváth jobb oldali beadása után veszélyesen csavarodott középre a labda, Danilovics beletette a kezét, ami az alapvonalon túlra hullott.

21. perc: Albert lőtte három méterről fejbe Csirmazt, aki ápolni kell. Egy perc után visszatérhetett a pályára.

18. perc: Egy jobb oldali diósgyőri bedobás után mindenkin átpattant a labda, a társ Bertus centikkel maradt le róla.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma 1228 fő.

7. perc: Czékus fejelt 8 méterről, ám labdája nem talált kaput.

4. perc: Bertus célozta meg jó 20 méterről a csabai kaput, ám a labdája fölé szállt.

3. perc: Bukrán hárított egy veszélyes diósgyőri fejest, a kipattanó labdára többen is rástartoltak, de lest mutatott a partjelző.

Mintegy száz főnyi diósgyőri szurkoló foglalta el helyét a vendégeknek kijelölt szektorban.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak lila-fehér csíkos, a diósgyőriek tiszta piros szerelésben a pályán.

A mérkőzés előtt néhány perccel derült ki, hogy a kezdőbe jelölt Koman Vladimir nem játszik, helyett Bertus Lajos lépett pályára.

Nagy a készülődés a békéscsabaiaknál, hét nyeretlen bajnoki után kiéheztek a győzelemre (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tabellán egyre hátrébb csúszó és már csak 18. Békéscsaba, a feljutásra hajtó, negyedik helyen álló Diósgyőr ellen.