Öngól, kiállítás - a Puskás Akadémia meglepte a Fradit

2013.09.28. 15:55
A labdarúgó NB I 9. fordulójában izgalmas, érdekes mérkőzésen a Puskás Akadémia 3–1-re legyőzte Székesfehérváron a Ferencvárost. A fővárosiak Muhamed Besic kiállítása miatt emberhátrányban fejezték be a gólhelyzetekben bővelkedő mérkőzést, amelynek során Julian Jenner a lécet és a kapufát is eltalálta, de a pályaválasztó felcsútiak is elképesztő ziccereket puskáztak el.

Böde küzdött a PAFC védőivel, ám nem sok sikerrel járt (Fotó: Czerkl Gábor)

A MÉRKŐZÉSRŐL SZÓLÓ ONLINE TUDÓSÍTÁSUNKAT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

1. FÉLIDŐ

A szokásos zöld-fehér szerelésében pályára lépő Ferencváros kezdett jobban, a vendégek birtokolták többet a labdát az első percekben, ám helyzetig nem jutottak, az utolsó passzokba mindkét oldalon hiba csúszott. Elkezdett éledezni a felcsúti csapat is, ám a ferencvárosiak jól védekeztek.

Az FTC-játékosok Akeem Adamsért szorítanak

ÓRIÁSI HIBA! A 10. percben volt az első igazán nagy helyzet a mérkőzésen: Vaszicsku Gergő lyukat rúgott az ötösön belül, Holman Dávid lecsapott a gazdátlan labdára, és az ötös bal sarkáról a rövid felső mellé lőtt. Sokba kerülhetett volna ez a hiba a Puskás Akadémiának.

MEGSZEREZTE A VEZETÉST A PUSKÁS AKADÉMIA! A jobb oldalon vezettek támadást a felcsútiak, Lencse László gurított vissza az érkező Czvitkovics Péterhez, aki állítgatás nélkül 18 méterről a felső sarokba bombázott, Jova Levente nem érte el a léc alá tartó labdát. 1–0

A gól után két perccel Lencse iramodott meg a ferencvárosi védőket faképnél hagyva, ám Jova jól mozdult ki a kapujából és tisztázni tudott. A túloldalon is akadt helyzet, a 22. percben Lubos Hajdúch húzta le a labdát a jobb oldali beadás után, Böde Dániel fejelt volna, ha nem jön a kapus. A 33. percben Julian Jenner vette célba Hajdúch kapuját 14 méterről, középről, ám a jobb alsó mellett elsuhant a labda.

A 36. percben kis híján egyenlített a Fradi: a rosszul kifejelt labdát Philipp Bönig lőtte el kapásból a bal oldalról, 14 méterről, a Papucseken megpattanó labdát Hajdúch bravúros mozdulattal tolta a jobb oldali kapufára. A félidő hajrájára feljavult a Ferencváros, a zöld-fehérek percekig saját térfelükre szorították a felcsútiakat, ám védelmüket nem igazán tudták feltörni.

AKEEM ADAMS
A Ferencváros trinidadi légiósa, Akeem Adams szerda este szívinfarktust kapott. A 22 éves védő állapota továbbra is kritikus, a részletekről itt olvashatnak.

MICSODA HELYZET! A 43. percben Haraszti remek indításával Francesco Gallardo lépett ki a vendégek védelme mögött – Bönig lemaradt középen –, ám a spanyol légiós nem tudta átemelni 13 méterről a kapujából kirohanó Jovát, mellé lőtt, méterekkel…

A szünetben így 1–0-ra vezetett a Puskás Akadémia Czvitkovics góljával.

2. FÉLIDŐ

Akeem Adams arcképével ellátott pólóban melegítettek a ferencvárosiak

Cserélt a szünetben Ricardo Moniz. Ulysse Diallót Somália váltotta. A PAFC-nál nem volt változtatás. Jobban kezdte a második játékrészt a Ferencváros, Hajdúchnak előbb Jenner beadását kellett lehúznia,majd egy távoli lövést kellett lábbal védenie. Az 55. percben Somália adott be a jobb oldalról, az ötös bal sarkánál érkező Jenner fejelte le a labdát a földre, amit Hajdúch tolt a keresztlécre. NAGY BRAVÚR VOLT!

NÖVELTE ELŐNYÉT A PUSKÁS AKADÉMIA! Czvitkovics emelte középre a labdát bokából, Mateos határozatlanul próbálta kifejelni, a lecsorgót Lencse harcosan begyűjtötte, lekezelte és jobbról, hét méterről a kapu közepébe bombázott, Jovának esélye sem volt. 2–0

Eldőlt a mérkőzés?

Ehhez azért lesz még egy-két szava a Fradinak is, Moniz a második kapott gólra kettős cserével reagált, Jack Tuijp és Andrei Ionescu is pályára lépett, a vendégek háromvédős hadrendre váltottak.

HATALMAS ZICCER MARADT KI! Rég láttunk ekkora kimaradt helyzetet az NB I-ben: a 68. percben Gallardo passzolt remekül Harasztihoz, akinek csupán az üres kapuba kellett volna passzolnia az ötösről, ám csinált egy cselt befelé, de hosszan tolta meg a labdát, így lövésébe a visszaérő Jova belevetődött…

KIÁLLÍTÁS, EMBERHÁTRÁNYBAN FRADI! Na innen nagyon nehéz dolga lesz a Ferencvárosnak: Besic előbb megrángatta Tischler Patrikot, amit lefújt a játékvezető, majd a bosnyák légiós dühében földhöz vágta a labdát, a jelenetet követően Besic sárga lapot kapott, amiből már volt neki egy, így villant a piros!

ELDŐLT A MECCS! A kiállítás után jött az újabb pofon a Ferencvárosnak: Haraszti emelt középre a bal oldalról, Jova tovább paskolta a labdát, ami így épp Lencséhez került, aki állítgatás nélkül négy méterről az üres kapuba lőtt. 3–0

SZÉPÍTETT A FRADI! Felpörögtek az események a hajrára, a 10 emberrel küzdő FTC szépíteni tudott: Jenner adott be a bal oldalról, a menteni igyekvő Vaszicsku Gergő mindenkit megelőzött, és az ötös rövid sarkáról a hosszú alsóba csúsztatott. 3–1

A 83. percben közelebb zárkózhatott volna a Fradi, Jenner Bödével való összjátéka után estében a jobb oldali kapufát trafálta telibe. Ugyanebben a percben Tuijp csúsztatott a bal alsó mellé – semmi sem akart összejönni a vendégeknek. Lencse triplázhatott volna a találkozón, a 86. percben elhúzta a labdát Jova mellett, ám kisodródott helyzetből az oldalhálóba bombázott.

A találkozón gól már nem született, így a Puskás Akadémia megszerezte második győzelmét az NB I-ben, míg a Ferencváros harmadik vereségét szenvedte el a jelenlegi szezonban.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Ferencváros 31 (Czvitkovics 16., Lencse 58., 76., ill. Vaszicsku 78. – öngól)

ELŐZMÉNYEK

A tabellán második Ferencváros a nyolc forduló alatt négy pontot gyűjtő Puskás Akadémiához látogat. A zöld-fehérek a két napja szívinfarktust kapó Akeem Adams miatt is meg akarják nyerni a találkozót, akinek állapotáról Ricardo Moniz vezetőedző nyilatkozott a meccs előtt.

A holland tréner elmondta: a 22 éves trinidadi védő túlélési esélyei már jóval nagyobbak (30 százalék), mint a csütörtöki műtétek után voltak. Állapota továbbra is aggasztó, de mindent elkövetnek azért, hogy meggyógyulhasson.