Honvéd: két büntető, három pont, megúszott kiállítások

2013.09.28. 18:00
A Honvéd megküzdött szezonbeli harmadik győzelméért (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Budapest Honvéd Ayub Daud tizenegyesből szerzett két góljával 2–1-re legyőzte a hajrában Radó András révén szépítő Haladást.

Óvatosan kezdték a csapatok a találkozót, talán túlzottan is, mert gyakorlatilag az első fél órában semmiféle futballra emlékeztető esemény nem történt. Viszont rengeteg volt az eladott labda és a rossz passz. Mintha a hazaiak a rossz sorozatuk megszakítására – legutóbbi két meccsüket elvesztették –, a vendégek pedig a veretlenségi sorozatuk megőrzésére – hét találkozó óta nem kaptak ki – koncentráltak volna elsősorban.

A 33. percben láthattuk az első igazi helyzetet: jobb oldali hazai beadás után a röviden érkező Daud pörgette el a labdát Rózsa Dániel mellett, de a kapus szerencséjére a visszafutó Schimmer Szabolcs tisztázni tudott a gólvonalról.

Mintegy varázsütésre, a hazaiak ettől kezdve magukra találtak, s ugyan Alcibiade még a kapu fölé lőtt, míg Daud a sorfalba bombázott egy szabadrúgást, a 44. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Egy előre ívelt labdára Drissa Diarra startolt rá, s Rózsa fölött a keresztlécre bólintott, ám a kapus eközben legázolta őt, amiért Solymosi játékvezető büntetőt ítélt. Az ítélet-végrehajtó Daud volt, aki a bal alsó sarokba bombázott (1–0).

A második játékrész elején Radó szabadrúgása után a vendégek kerültek helyzetbe, újabb gólt azonban nem ők, hanem a hazaiak szereztek: Devecseri teljesen felesleges szabálytalansága után ismét büntetőt kaptak a kispestiek, Daud ezúttal a bal felsőbe bombázott (2–0).

A hazaiak Vécsei révén ismét bevették a kaput, de ezt már les előzte meg, Alcibiade helyzeténél pedig a labda valahogy keresztben elszállt a kapu előtt, így nem növelték tovább előnyüket a kispestiek.

Sőt, a kockáztató vendégek Gyurján szép szólója után Radó góljával szépítettek, így nyílttá tették az utolsó húsz percet (2–1).

A 75. és a 80. perc között egészen elképesztő sorozatot produkáltak a kispestiek: előbb Job nem akarta elhagyni a pályát, miközben lecserélték, ezért sárgát kapott, majd a helyére beálló Vernes pillanatokkal később beleszállt Schimmerbe, így ő is besárgult. Ezeket Lovric pillanatai követték, előbb felugrás közben úgy eltalálta Halmosi orrát, hogy utóbbinak igencsak eleredt az orra vére, majd nem sokkal később méterekről csúszott emberre, de előbbinél még a síp sem szólalt meg, utóbbinál pedig megúszta sárgával.

Ezt követően szerencsére ismét a játékkal kezdtek foglalkozni a hazaiak, és egyből kétszer is növelhették volna előnyüket, de Daud és Ikenne-King próbálkozását is hárította Rózsa, a túloldalon pedig Andorka nem tudott a léc alá lőni, így a Honvéd végül 2–1-re megnyerte a találkozót.