Nikházi-duplával győzött a DVTK Kaposváron

2013.09.28. 16:06
A vendégek a kezdés után gyors góllal sokkolták a rossz passzban lévő házigazdákat (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a sereghajtó Kaposvári Rákóczi a negyedik helyen álló Diósgyőrt fogadta. A vendégek már a 3. percben megszerezték a vezetést Nikházi Márk találatával. A hazaiak ugyan mindent megtettek az egyenlítésért, de a 71. percben Nikházi újra betalált, ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést.

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a vendégek voltak a mérkőzés esélyesei, s már a 3. percben sikerült érvényesíteniük a papírformát, miután egy rosszul kifejelt labdára Nikházi Márk csapott le, s 14 méterről a kifutó Posza Zsolt fölött a kapu közepébe emelt (0–1).

A 10. perben megint Poszának volt dolga, de ezúttal hárítani tudta Gohér Gergő szabadrúgását. A hazaiak a félidő közepén kezdtek éledezni, amikor előbb Drazsen Okuka fejesét Ivan Rados, majd Lucasét a gólvonalon álló Eperjesi Gábor hárította.

Nem sokkal később Khaly Iyane Thian lövését, majd megint Lucas fejesét kellett védenie Radosnak, míg a túloldalon Tisza szabadrúgását Posza mentette szögletre. Barczi lövése után Bőle mentett a gólvonalról, majd Futács Márkó pillanatai következtek, aki előbb a kapu fölé lőtt, majd nagy helyzetben Poszába. Újabb gól azonban már nem született az első félidőben.

A második félidőben sem csökkent az iram: előbb Markus fejesét fogta Rados, majd Futács lövését Posza, míg Vadász Viktor bólintása az oldalhálóban kötött ki. Aztán megint Futács és megint Posza, de végül a 71. percben újra kapitulált a hazaiak kapusa, miután Kosticot nem tudták szerelni a védők a tizenhatoson belül, aki Nikházihoz passzolt, ő pedig 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0–2).

Ez volt a kegyelemdöfés a hazaiak számára, akik ezt követően már hit nélkül futballoztak, s bár Markusnak volt még egy távoli lövési kísérlete, ezen kívül a kaposváriaknak esélyük sem volt a szépítésre. Így ők továbbra is az utolsó helyen állnak, míg a DVTK megelőzte az egy meccsel kevesebbet játszó Debrecent, s pontban beérte a második helyen álló, de a Puskás AFC-től vereséget szenvedő Ferencvárost.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
Kaposvár–Diósgyőr 0–2
(Nikházi 3., 71.)

Prukner László:
– Gratulálok a Diósgyőrnek, mi győzelmi kényszer alatt vagyunk folyamatosan. A Honvéd ellen ugyanez volt a forgatókönyv, gyorsan gólt kaptunk, utána kényelmesen tudott játszani a vendégcsapat, amely amúgy is jobb erőkből áll. A helyzeteinket kihagytuk – ami nem azt jelenti, hogy a DVTK előtt nem adódtak volna lehetőségek –, a második félidőben próbáltam kombinatívabb játékost behozni, de abban a pillanatban gólt kaptunk, onnantól kezdve eldőlt a mérkőzés, hiszen néhányan feladták. Bízom benne, hogy a talpon maradó, mentálisan erős játékosok ki fogják húzni a csapatot a szakadékból.

Tomiszlav Szivics: – Egy gyors gólt kértem, mert tudtam, hogy ez lélektanilag sokat segít. Sikerült is, és utána már a biztos, szigorú játékra koncentráltunk, kontrolláltuk a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak, de még mindig hiányolom a sokpasszos játékot, és azt, hogy nem használtuk ki a csapatok közt kétségtelenül meglévő különbséget. Külön örülök a fiatal Eperjesi Gábor NB I-es debütálásának. Jó úton járunk, dolgozunk tovább, hogy még jobbak legyünk.
Forrás: dvtk.eu