Simon ismét betalált, de a Mezőkövesd pontot csent Paksról

2013.09.27. 18:55
Szántai Levente kiállítása ellenére a Mezőkövesd pontot rabolt a Paks otthonából (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I kilencedik fordulójának nyitó mérkőzésén a Paks hazai pályán annak ellenére is csak 1–1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel, hogy a 14. perctől emberelőnyben játszott. A tolnai együttesben Simon Attila kilencedszer volt eredményes a bajnokságban.

1. FÉLIDŐ

A kezdeti tapogatózás, és két mezőkövesdi lehetőség után már a 14. percben volt minek örülnie a paksi drukkereknek. Noha kedvenceik nem szerezték meg a vezetést, de emberelőnybe kerültek, mert Kecskés Tamás kiugratása után Délczeg Gergelyt a tizenhatoson kívül elgázolta a vendégek kapusa, Szántai Levente, akit Kassai játékvezetőkiállított. A kapus azért is bánhatja a megmozdulást, mert a paksi csatár nagyon magas ívben emelte őt át, így a védőknek lett volna idejük visszaérni.

A folytatásban nagyjából az történt, amire számítani lehetett: a hazaiak többet támadtak, sőt komoly helyzeteket is kidolgoztak, míg a vendégek alárendelt szerepet játszottak.

A 32. percben azonban nagy meglepetésre a Mezőkövesd szerezte meg a vezetést. Harsányi Zoltán kapott labdát a paksi tizenhatoson belül Kiss Mátétól, de középen nem érkezett csapattárs, így éles szögből lövésre szánta el magát, nem is tette rosszul, hiszen a labda Molnár Péter „szemei között” a léc alatt kötött ki. 0–1

A paksiak lendületét nem törte meg a kapott gól, támadásban maradtak, és ennek a 39. percben meg is lett az eredménye. Simon Attilát buktatta a gólszerző Harsányi a tizenhatoson belül, teljesen ártalmatlan szitucióban, így Kassai Viktor tizenegyest ítélt.

A labda mögé Simon állt, és a jobb alsó sarokba lőtt. Bár Horváth Tamás beleért a labdába, hárítani nem tudott. A hazaiak 9-ese kilencedszer volt eredményes a bajnokságban. 1–1

A második félidőben jóformán végig a vendégek térfelén folyt a játék, Véber György csapata ugyanakkor veszélyes kontratámadásokat vezetett.

Az 52. percben Délczeg Gergely fejesét hárította a remek napot kifogó Horváth Tamás, míg a lecsorgó labdát Szalai Vilmos vágta ki a gólvonalról, majd négy percre rá már a másik oldalon adódott hatalmas lehetőség: Harsányi lépett ki a védők között, a lövésébe Éger László beletette a labdát, amely majdnem így jutott a kapuba, de az idejében eszmélő Molnár Péter a gólvonalon utolérte a lelassult labdát.

A folytatásban is rengeteg lehetőséget dolgozott ki a Paks, Bartha László mintegy 30 méterről a kapufát is eltalálta, míg a 34. születésnapját ünneplő Kiss Tamás ordító helyzetben rontott, de a győztes gólt nem sikerült begyötörnie a hazaiaknak. Sem a kontrákat vezető vendégeknek.

A Mezőkövesd története során először játszott döntetlent az első osztályban, a Paks továbbra is veretlen otthon.

A MÉRKŐZÉST KÖVETŐ EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK:
Horváth Ferenc (az MVM Paks vezetőedzője): –
Nehéz erről a mérkőzésről bármit is mondani, rengeteg helyzetünk és sok beadásunk volt. A kollégám valamit jobban tud, a nőkhöz szerintem jobban ért, mert Fortuna istenasszony mellettük volt. Nem tudtunk gólt szerezni, sajnos van ilyen. Sokkal több felelősséggel kell az elöl lévőknek játszani, három csatár volt a pályán, gondoltam, hogy egyikük csak be tud találni. Erre nem tudok mit mondani, én nem tudok odamenni berúgni a helyzeteket helyettük. Nincsen semmi probléma, azt gondolom, hogy játékban most is toronymagasan az ellenfél fölé nőttünk, még akkor is, ha ők tíz emberrel játszottak. De ez sem véletlen, mert azt is ki kellett harcolni. Apró kis gólokkal kell bosszantani az ellenfelet. Ugyanolyan felelősség az, hogy egy játékos kihagy egy helyzetet, mint amilyen gólt a kapus kap. Vannak olyan dolgok, amikre oda kell figyelni, remélem, a továbbiakban ezen tudunk változtatni.

Véber György, a Mezőkövesd vezetőedzője nem nyilatkozott a mérkőzést közvetítő Duna Televíziónak, majd a meccset követő sajtótájékoztatóra sem ment el. A Nemzeti Sport helyszínen tartózkodó tudósítójának annyit mondott, hogy „én is meghülyültem, mint a Détári”.