Olyan történt a 12 csapatos NB I-ben, amilyen még soha!

2016.11.28. 18:54
A labdarúgó NB I 17. fordulóját követően is összeszedtük a hétvége érdekességeit. Összegző cikkünkben ezúttal egy olyan eseményre hívjuk fel a figyelmet, amilyen a 12 csapatos első osztályban még egyszer sem történt meg. A legérdekesebb történetek közé bekerült, hogy Király Gábor helyettesének helyettese parádézott a Szombathelyi Haladás kapujában, a Fradi középpályása nagylelkű volt, valamint hogy az M4 Sport kommentátora megnevettetett minket!

♦ ILYEN MÉG NEM VOLT!
♦ KIRÁLY HELYETTESÉNEK HELYETTESE PARÁDÉZOTT
♦ MEGNEVETTETETT MINKET AZ M4 SPORT KOMMENTÁTORA!

ILYEN MÉG EGYSZER SEM TÖRTÉNT!

Különleges volt az NB I 17. fordulója abból a szempontból, hogy egyik mérkőzés első félidejében sem esett gól, a szünetben mindegyik találkozó 0–0-ra állt. Az MLSZ 2015 nyarán csökkentette 12 csapatosra az első osztály mezőnyét, azóta minden körben csak hat mérkőzést rendeznek, ám eddig egyszer sem fordult elő, hogy egy adott forduló összecsapásain ne született volna legalább egy találat az első játékrészekben.

A negatív „rekordot” eddig az előző idény 9. fordulója tartotta, a 2015. szeptember 19-i játéknap hat meccsén összesen tíz gól esett, s csupán egy az első félidőkben: a Ferencváros–Békéscsaba (1–0) találkozó 21. percében Böde Dániel volt eredményes.

KAPUSBŐSÉG ÉS GÓL 591 PERC UTÁN A HALADÁSNÁL

Már eddig is irigylésre méltó helyzetben volt Mészöly Géza, a Szombathelyi Haladás vezetőedzője a tekintetben, hogy amikor el kell kezdenie felsorolni az aktuális összeállítását, milyen névnek kell elhagynia a száját.

Az első számú opció Király Gábor, akit nem nagyon kell bemutatnunk senkinek sem. A magyar válogatottságtól nemrégiben végleg elköszönő kapus a 8. fordulóban a Videoton ellen sérült meg, azóta Rózsa Dániel védett, ráadásul nem is akárhogy, a bajnokság első harmada után ő volt az NB I legjobb kapusa.

A 17. fordulót megelőző pénteki edzésen azonban Rózsa megsérült, így a 21. életévét három nap múlva betöltő Gyurján Mártonnak kellett beugrania, akinek ez volt az első NB I-es találkozója. Ennek ellenére nem illetődött meg, sőt, több bravúrral segítette csapatát a DVSC elleni győzelemhez, ami október 15. óta az első volt.

Szintén egy sérülés miatt volt váltás a Halinál csatárposzton, három körrel ezelőtt sérült meg David Williams, akit azóta a nyáron igazolt holland, Sjoerd Ars helyettesít, aki 591 perc után végre gólt tudott szerezni a bajnokságban. Sokat kellett várni rá, pedig az átigazolása előtt az előjelek nem voltak rosszak: a holland másodosztályban két 28 és egy 21 gólos idényt is felmutatott.

Gyurján Márton bemutatkozása parádésra sikeredett (Fotó: Szabó Miklós)

A HÉT KOMMENTÁTORI POÉNJA ÉS KAPUSHIBÁI

A listavezető Vasas a jó formában lévő Honvédhoz látogatott, és nem remekelt, egyetlen játékosa sem kapott 200-asnál jobb értéket az InStattól. A 71. percben azonban egy szerencsés találattal megszerezte a vezetést, a labda Jevhen Pavlov elé pattant, aki szemfüles találatot szerzett – vagy ahogy Tóth Bálint, az M4 Sport riportere mondta, „pavlovi reflexszel” juttatta a kapuba a labdát… Minket megnevettetett!

Marco Rossi szerint ez volt a legjobb mérkőzése a Honvédnak, mióta ő az edzője. Az Eppel Márton, Davide Lanzafame kettőssel remekelnek a kispestiek. Előbbi gólt szerzett az angyalföldiek ellen, az első találat pedig jól láthatóan gyakorolt figura volt – Prosser Dániel közvetlenül a szögletből szerzett gólt, igaz, ehhez kellett az is, hogy hibázzon Nagy Gergely.

Hosszú sorozatnak vetett véget a Honvéd, legutóbb 2012-ben győzte le a Vasast a bajnokságban, hazai pályán pedig legutóbb 2011-ben. A találkozón a bajnokság két legjobb védelme csapott össze egymással, a Vasas 15, a Honvéd 16 kapott góllal állt – a meccs végére 17-17 lett. A Honvéd sorozatban harmadik hazai sikerét aratta a bajnokságban, ezzel szemben a Vasasnak hatmérkőzéses veretlenségi sorozata szakadt meg.

Nemcsak Nagy Gergely hibázott nagyot a hétvégén, az MTK kapusa Danijel Petkovics is rontott, Danko Lazovics második gólja ugyanis nem volt védhetetlen… A Videoton és az MTK most már 14. alkalommal nem játszott döntetlent egymással.

A kék-fehérek így ráadásul a kiesőzóna közelébe kerültek, csak egy pontra vannak az utolsó előtti Pakstól. Torghelle Sándor talpsérülése ellenére is vállalta a pályára lépést, de nem igazán ment neki a játék.

Lázár Bence újra a lelátón szurkolt (Fotó: ujpestfc.hu)

A HÉT KÉRDÉSE

Félig teli vagy félig üres az újpesti pohár?

Nyolc meccs óta veretlen az NB I-ben az Újpest (aktuális ellenfele, a Mezőkövesd is hatnál jár már), legutóbb augusztus 17-én kapott ki a Videotontól. Ez a mondat jól is hangzik, ha valaki elolvassa, ugyanakkor azt érdemes hozzátenni, hogy ezekből a találkozókból csupán egyet nyert meg, a többin döntetlen született, így a hetedik helyen áll.

Volt azonban örömtelibb pillanata is a Kecskeméten megrendezett találkozónak, amelyen a helyszínen szurkolt a súlyos betegségéből felgyógyuló Lázár Bence!

A 17. FORDULÓ INSTAT-ÁLOMCSAPATA – BŐVEBBEN A LINKRE KATTINTVA!
Ivan Rados(DVTK, 270-es InStat-index) –Loic Nego(Videoton, 307),Lipták Zoltán(DVTK, 291),Leandro(FTC, 289),Szolnoki Roland(Videoton, 285) –Vladan Csukics(FTC, 274),Kiss Máté(Gyirmót, 274),Gera Zoltán(FTC, 332) –Marco Djuricin(FTC, 289),Danko Lazovics(Videoton, 372),Marko Scsepovics(Videoton, 279)

A HÉT HŐSE

Böde Dániel a 13. fordulóban bevette a Honvéd kapuját, azóta nem talált be, Marco Djuricin azonban háromszor is, így utolérte Feczesin Róbertet a góllövőlista élén. Az előzőhöz képest gyenge szezont fut a Ferencváros, de a Vasas botlása miatt már csak két pontra van a címvédő az éllovastól.

A hét hőse címet azonban nem az egyik Fradi-csatár érdemelte ki, hanem Nagy Dominik:

A Fradi számára emellett örömteli hír lehet, hogy a fiókcsapata, a másodosztályban szereplő Soroksár az élre állt. Elképzelhető, hogy a jól szereplő együttesnek lesznek olyan játékosai, akik a tavasszal már (újra) zöld-fehérben futballoznak.

A HÉT VÉDŐJE ÉS POZITÍV EMBERE

Egyaránt a DVTK-ból került ki. Lipták Zoltán nagyszerűen futballozott a Paks ellen, középhátvédként többször is veszélyeztetett, egyszer be is talált. A védő már a negyedik gólját szerezte a szezonban, ezzel ő az NB I legeredményesebb védője.

A Diósgyőr a győzelmével kikerült a kiesőzónából, Elek Ákos pedig ezzel kapcsolatban csak annyit írt az Instagram-oldalára: