Ismét nyert a DVTK, és már nem áll kieső helyen

2016.11.26. 15:15
Bacsa Patrik nem szerzett gólt, csak helyzetekig jutott (Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a DVTK 2–0-ra legyőzte a Paksot Mezőkövesden, ezzel elmozdult a kiesőzónából. A diósgyőri gólokat Lipták Zoltán és Ugrai Roland szerezték.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

DVTK–PAKS 2–0 (Lipták 59., Ugrai 92.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A diósgyőriek abban a reményben léptek pályára, hogy véget vetnek a Paks elleni negatív sorozatuknak: a két csapat legutóbbi hét bajnoki mérkőzéséből ötöt a tolnaiak nyertek meg, míg kétszer döntetlen született. A találkozót a diósgyőri stadion újjáépítése miatt Mezőkövesden rendezték.

Az első félidőben a DVTK játszott fölényben, de kevés tiszta gólhelyzetet tudott kialakítani. A paksiak szervezetten védekeztek, és kontratámadásokkal, valamint rögzített játékhelyzetekkel próbáltak zavart kelteni a diósgyőri védelemben.

A 28. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, és csak centi-, de még inkább millimétereken múlt, hogy nem került előnybe. Bertus beívelését követően Papp Kristóf nagy ívben a kapu felé fejelte a labdát, amit Ivan Rados lehúzott, de aztán a labdával együtt beesett a kapuba. Többszöri visszajátszás után is nehezen lehetett megállapítani, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt-e a gólvonalon, az alapvonali játékvezető úgy ítélte meg, hogy nem – így maradt a 0–0.

A második félidő már mozgalmasabban kezdődött, öt perc sem telt el, amikor a Diósgyőr megszerezte a vezetést. Nono bal oldali szögletét követően a rövid oldalon érkező Lipták Zoltán a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát. A hórihorgas belső védő ebben a szezonban már negyedszer volt eredményes az NB I-ben (1–0).

A játékrész közepén paprikássá vált a hangulat, egy tömegjelenet után Gévay Zsolt, Lipták, valamint a paksi játékost torkon ragadó Elek Ákos is sárga lapot kapott – utóbbi futballista esetében némi szigorral még az is kijelenthető, hogy megúszta a pirosat.

A hajrában a Paks sokat próbálkozott, de a DVTK gyors ellencsapásaiban több veszély rejtőzött. A 92. percben aztán Ugrai Roland földre vitele után tizenegyeshez jutott a Diósgyőr. A labda mögé a sértett állt, akinek félmagas, gyenge kísérletét Kemenes Szabolcs hárította, ám a kipattanót Ugrai két méterről már bepasszolta (2–0).

A DVTK győzelmével megelőzte a tabellán a Paksot, és már nem áll kieső helyen.

1. Vasas FC 17 9 4 4 27–17 +10 31
2. Ferencvárosi TC 17 8 5 4 33–24 +9 29
3. Budapest Honvéd 17 8 4 5 27–17 +10 28
4. Videoton FC 16 8 3 5 35–18 +17 27
5. Szombathelyi Haladás 17 7 4 6 20–20 0 25
6. Mezőkövesd Zsóry FC 17 6 6 5 19–21 –2 24
7. Újpest FC 17 5 8 4 27–25 +2 23
8. Debreceni VSC 17 5 5 7 20–23 –3 20