Pazar gólokkal nyert az Újpest a Puskás Akadémia ellen

2022.03.05. 16:54
Folytatta remek sorozatát az Újpest, folytatta rossz sorozatát a Puskás Akadémia a labdarúgó NB I-ben. A lila-fehérek a 23. fordulóban hazai pályán 2–1-re nyertek a felcsútiak ellen, így elkerültek a kieső helyekről, és felugrottak a nyolcadik pozícióba.
Küzdelemben nem volt hiány, de az újpestiek jobban játszottak
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Küzdelemben nem volt hiány, de az újpestiek jobban játszottak A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Újpest–Puskás Akadémia 2
–1 (Zivzivadze 32., Pauljevics 72., ill. Favorov 26.)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,2512néző.Vezette:Bognár T.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nagy visszatérés? Ezzel a gondolattal állhatott a gólvonal elé Tóth Balázs, a Puskás Akadémia tehetséges kapusa. A felcsútiak reménysége a válogatott keretbe is bekerült, de egy sérülés miatt kényszerpihenő következett, s az őt helyettesítő Markek Tamás pedig olyan jól teljesített, hogy nem is tudott visszakerülni tavaly október óta a kezdőcsapatba.

Most viszont fordult a kocka, mert Markek Tamás megbetegedett, így Tóth Balázs újra bajnoki mérkőzésen védhetett, és Lirim Kastrati azonnal tesztelte is, milyen formában van – az újpesti fedezet életerős lövését követően szép mozdulattal védett a kapus. Néhány perccel később Simon Krisztián szerezhetett volna gólt – az újpesti szélső 200. NB I-es mérkőzését játszotta lila-fehérben, és ő is úgy érezhette, ezen a meccsen bekerülhet a kezdőcsapatba, hiszen Yohann Croizet sárga lapos eltiltás, Giorgi Beridze kisebb sérülés miatt hiányzott az újpesti csapatból.

Az első percekben látszott, hogy Hornyák Zsolt három védővel és négy középpályással építette fel a taktikát, míg a két ék mögött Marius Corbu feladata volt a támadójáték megszervezése. Ebben a hadrendben a pálya közepén kapott szerepet Szolnoki Roland, aki a legtöbbször Vincent Onovóval találkozott, és alighanem azt a feladatot kapta, hogy stabilizálja a felcsútiak játékát.

Az elmúlt három mérkőzésen hét pontot szerző újpesti csapat tűnt aktívabbnak, míg az ugyanezen időszakban egyetlen pontot szerző felcsútiak várták az esélyt, és türelmesen, szervezetten védekeztek. És az esélyt meg is kapták, s azonnal éltek is vele: miközben a pályát körülölelő reklámtáblákon ukrán zászlók mellett a háború elől menekülők befogadására buzdított a szöveg, éppen egy ukrán játékos szerezte meg a vezetést. Artem Favorov végezte el a szabadrúgást, és nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba.

Artem Favorov beszédes gólöröme (Fotó: Török Attila)

A gólöröme pedig mindent elárult. Letérdelt, és karjait az égnek emelve otthon maradt rokonainak, ismerőseinek ajánlotta a találatot (mint megtudtuk, a futballista szinte óránként telefonál a családtagjainak...). Csakhogy nem vezetett sokáig a vendégegyüttes, mert Budu Zivzivadze harmadik újpesti mérkőzésén negyedik gólját szerezte – ekkor már Tóth Balázs is tehetetlen volt, a grúz támadó remek mozdulattal, nagy erővel lőtte a labdát a vendégek kapujába.

Az első félidőt az Újpest kezdte jobban, a másodikat a Puskás Akadémia, de a felcsútiak inkább a mezőnyben adogattak, a labdabirtoklási arányon javítottak, Banai Dávid kapuját nem veszélyeztették ebben az időszakban, de úgy tűnt, a hazaiak teljesítménye visszaesett a szünet előtti időszakhoz képest. Ezt sajnálhatták a nézők, mert az első játékrész színvonala átlag feletti volt, de a második félidőről ezt már nem mondhattuk el.

Aztán egy óra elteltével szokatlan jelenet játszódott le a pályán: Nikola Mitrovics, a hazaiak csapatkapitánya rövid megbeszélést folytatott Bognár Tamás játékvezetővel, majd leszaladt a pályáról, egyenesen be az öltözőbe. Úgy tűnt, nadrágot cserélt a házigazdák légiósa – az Újpest gond nélkül átvészelte a másfél perces ideiglenes emberhátrányt.

S bár a vendégcsapat tetszett aktívabbnak, az Újpest szerezte meg a vezetést, amikor Branko Pauljevics a jobb szélről befelé tört, bár szinte csak jobb lábbal szokott a labdába érni, ezúttal ballal fantasztikus gólt lőtt, remekül csavart a jobb felső sarokba.

Már ezért a találatért érdemes volt a helyszínen fagyoskodniuk a szurkolóknak, és bár mindhárom találat kimondottan látványos volt, a gólszépségversenyt Pauljevics nyerte meg – neki már a mérkőzés előtt is gratuláltak, hiszen legutóbb 200. alkalommal lépett pályára, ezért köszöntötték, de az igazi gratuláció ezért a lövésért járt neki.

A Puskás Akadémia mindent megpróbált, hogy egyenlítsen, de az Újpest már nem engedte ki kezéből a győzelmet, és egymást követő harmadik bajnokiját is megnyerte, így menekül a kiesőzóna közeléből, ugyanakkor az élmezőnyhöz tartozó felcsúti együttes elmúlt négy bajnokiján csak egy pontot szerzett. 2–1

A győztes gólt Pauljevics szerezte (Fotó: Török Attila)