Négy gólt lőve győzött odahaza a Honvéd a DVSC ellen

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.03.05. 19:20
A Budapest Honvéd 4–2-re megverte odahaza a DVSC-t a labdarúgó NB I 23. fordulójában, ezzel megelőzte ellenfelét a tabellán.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Bp. Honvéd–DVSC 4–2 (Nagy Dominik 22., Batik 43., M. Petkovics 75., Bo. Traoré 90., ill. Ugrai 56., Do. Babunszki 58.)
Budapest, Bozsik Aréna, 2624 néző. Vezette: Vad II

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Furcsa leírni, de a Honvéd és a DVSC csatája kiesési ütközet lett – a kispestiek tizennégyszeres, míg a debreceniek hétszeres bajnokként jelenleg nem dédelgethetnek éremálmokat, „csupán” az a cél, hogy a következő idényt ne az NB II-ben kezdjék...

Kérdés volt, hogy a Ferencváros elleni, keddi Mol Magyar Kupa-mérkőzésen (0–1) bokasérülést szenvedő Tamás Krisztián helyett ki játszik bal oldali védőt – nos, Nebojsa Vignjevics vezetőedző az alapvetően jobb oldali bekknek, Albi Dokának szavazott bizalmat.

Mozgalmasan indult a mérkőzés, viszont ebben a periódusban a „legizgalmasabb” jelenet a hatodik percben történt, amikor a Nenad Lukics elől menteni igyekvő Sylvian Deslandes úgy rúgta ki a labdát az oldalvonalon túlra, hogy eltalálta az asszisztens, Garai Péter kezében lévő zászlót, amely eltört, így következhetett az első (zászló)csere...

Majd kis híján az első gól is, de Hidi Patrik közeli fejese után nagyot védett Gróf Dávid – ők ketten még együtt ünnepelték a Honvéd legutóbbi, 2017-ben szerzett bajnoki aranyérmét. Néhány perccel később csak Hidi Patrik lehetett felhőtlenül boldog, hiszen a hazaiak jutottak előnyhöz, Nagy Dominik idénybeli hetedik bajnoki gólját szerezte meg – Joan Carrillo majd' felrobbant a dühtől.

Gróf Dávid – aki három éve a Honvédból a Ferencvároshoz szerződött, ezért még szombat este is kapott hideget-meleget a hazai szurkolóktól – annak sem örülhetett, hogy megszakadt 401 perce tartó kapott gól nélküli sorozata. S az új sem tartott sokáig, hiszen Batik Bence megduplázta a kispestiek előnyét, így nagy lépést tettek a győzelem megszerzése felé.

Persze az idényben semmit sem jelentett, hogy a kispestiek vezetéshez jutottak: a júliusi (1–4) és a novemberi (3–5) bajnokin is így történt, de csúfos vereséget szenvedtek. S amint leírtuk ezt a mondatot, az 56. és az 58. percben is gólt szerzett a Loki... A korábbi kispesti Ugrai Roland úgy lőtte ki a bal felső sarkot, mint a novemberi meccsen: elképesztő technikai tudásról tett újfent tanúbizonyságot az ötszörös válogatott támadó, aki elmondhatja magáról, mindhárom idénybeli Honvéd elleni bajnokiján betalált.

A három pontot azonban a fővárosiak gyűjtötték be, előbb Marko Petkovics, majd Boubacar Traoré volt eredményes, lezárva a mérkőzést. A kiesés elleni harc továbbra is éles, a Honvéd győzelmével megelőzte a Debrecent. 4–2

HIDI: BENNE VOLT A FEJEKBEN, HOGY KÉTSZER MÁR FORDÍTOTT ELLENÜNK A LOKI

(Fotó: Árvai Károly)