Ádám Martin duplázott, néggyel nyert a Paks a Mezőkövesd ellen

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.03.05. 14:18
Ádám Martin az első félidő hosszabbításában szerzett büntetőből találatot, majd a folytatásban még egyet lőtt a Mezőkövesdnek a labdarúgó NB I 23. fordulójában. A paksiak ezután még két gólt szereztek, és 4–0-ra megverték a Mezőkövesdet.
A Paks góljaira nem volt válasza a Mezőkövesdnek
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)
A Paks góljaira nem volt válasza a Mezőkövesdnek A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Paks–Mezőkövesd4–0 (1–0)
Paks,Paksi FC Stadion,1250néző. Vezette:Andó-Szabó
Gólszerző: Ádám M. (45+3., 49. – az elsőt 11-esből), Szabó B. (68.), Szabó J. (84.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Története során először bejutott a Mol Magyar Kupa elődöntőjébe a Paksi FC (Kazincbarcikán győzött Szabó János találatával 1–0-ra), s mivel az előző fordulóban 0–2-ről fordítva megverte a Fehérvár együttesét is, játékosai önbizalommal telve várhatták a Mezőkövesd-Zsóry elleni összecsapást.

Mondjuk, az nem a házigazda mellett szólt, hogy a riválisa ellen a legutóbbi öt bajnokijából egy döntetlen mellett négyet is elveszített, de hát a sorozatok (legyen az jó vagy rossz) azért vannak, hogy megszakadjanak. A Paks az utolsó három bajnokiján egyaránt kétgólos hátrányból próbált visszakapaszkodni: a Gyirmót FC Győr ellen nem járt sikerrel (2–3), Kisvárdán pontot tudott szerezni (3–3), a Mol Fehérvár ellen ugyanakkor összejött a fordítás (3–2).

A paksiak vezetőedzője, Bognár György kényszerpályára került, hiszen Kazincbarcikán Tamás Olivér, Kinyik Ákos és Szélpál Norbert is megsérült, így aztán Gévay Zsoltnak adott lehetőséget a hátsó alakzat tengelyében, aki már a klub NB III-as keretéhez tartozik, és ezt megelőzően csaknem egy esztendeje, tavaly március 24-én a Ferencváros ellen futballozott az élvonalban.

A hazai együttes alakította ki az első nagyobb lehetőséget: Papp Kristóf lőtt passza után Ádám Martin „beleszúrt” a labdába, de az Tordai Örs kezében kötött ki. Negyedórája sem tartott a találkozó, amikor egy beadást követően Cseke Benjamin eltalálta a labdával Papp Kristófot, ráadásul szerencsétlenül, s a hazaiak alapemberét le kellett cserélni. A 20. percben Haraszti Zsolt olyan megoldást választott, mint az előző héten a Fehérvár ellen, lövése után azonban a labda nem a bal felső sarokban kötött ki, hanem kevéssel elkerülte a kövesdiek kapujának bal oldalát.

A játékrész felénél jött az első igazi vendéghelyzet: Dino Besirovic szöglete után a rövid saroknál megcsúsztatták a labdát, Aljakszandr Karnyicki három méterről fejelhetett, ám nem találta el a paksiak kapuját. Nem sokkal a szünet előtt a paksiak is veszélyeztettek sarokrúgást követően, de Haraszti Zsolt beívelésére hiába emelkedett jó ütemben Gévay Zsolt, a fejese után Tordai Örs magabiztosan hárított.

Már-már úgy tűnt, gól nélkül zárul a mérkőzés első félideje, ám a játékidő ráadásában Medgyes Sinan a bal oldalon beadott, és középen a menteni akaró Cseke Benjamin Ádám lábát találta el. A játékvezető tizenegyest ítélt (amit a VAR vizsgálat helyben hagyott), és bár a góllövőlistát vezető Ádám Martin nem a legjobban végezte el a büntetőt, a labda a hálóban kötött ki. A paksiak támadója ezzel a tizenegyedik élvonalbeli klubot is kipipálta, ebben az idényben ugyanis csak a Mezőkövesd ellen nem volt még eredményes.

Tizenkilenc másodperce tartott a második félidő, amikor Haraszti Zsolt lövése után a labda centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot, és ezt még ugyan megúszta a Mezőkövesd, nem sokkal később jött a második hazai találat. Medgyes a bal oldalon szerzett labdát, Harasztival kényszerítőzött, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ádám Martint. Supka Attila hármas cserével próbált életet lehelni csapatába, de továbbra is a Paks irányított, a levegőben lógott a harmadik gól.

Amikor Marin Jurina Lenzsér Bence mellett elesett a büntetőterületen belül, a vendégek tizenegyest reklamáltak, azonban sem a játékvezető, sem a VAR nem nekik adott igazat. A játékrész közepén Szabó Bálint lövése nyomán Tordai szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába paskolta a labdát, ezzel minden érdemi kérdés eldőlt, Szabó János találata a hajrában csak a hazai sikert tette fölényesebbé. 4–0

Papp Kristófot hordágyon vitték le a pályáról (Fotó: Szabó Miklós)