A Paks visszajött a semmiből, de az Újpest hétgólos meccsen behúzta a győzelmet

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2021.12.12. 13:19
Az Újpest rendkívül fordulatos mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Paksot a labdarúgó NB I 16. fordulójában.
Az Újpest őrült meccset nyert meg a Paks ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Az Újpest őrült meccset nyert meg a Paks ellen (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Újpest FC–Paksi FC 4–3 (Beridze 7., 43., Csongvai 9., Croizet 47., ill. Ádám M. 4. – 11-esből, Böde 60., Papp K. 83.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1161 néző. Vezette: Pintér Cs.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

NÉHÁNY ÚJPEST-SZURKOLÓ SÜRGETHETTE a feleségét vasárnap reggel, gyorsabban készüljön a húsleves, rántott hús, krumplipüré hármas, fél kettőkor ugyanis már kezdődött is a Paks elleni bajnoki... Viszont sokan inkább a szoba melegét választották, foghíjas volt a lelátó – de mindenképpen pozitívum, hogy a hazai ultrák helyén már felszerelték az új székeket, és a rengeteg, tornyokban álló doboz arra volt bizonyíték, a munkát még közel sem fejezték be.

A futballisták viszont felvették a melót, mert aki késett, három gólról is lemaradt: a kilencedik percben már 2–1-re vezettek a hazaiak, miután sikerült fordítaniuk.

Sőt még két gólt szereztek, az újpestiek könnyen átjátszották a paksi védelmet. De aki azt hitte, vége a meccsnek, tévedett... A vendégek felálltak a padlóról, Böde Dániel és Papp Kristóf is betalált, a 87. percben pedig Ádám Martin rontott nagy ziccerben, vagy úgy is írhatjuk, Banai Dávid védett óriásit. A lefújás után Bognár György és pályaedző fia, ifjabb Bognár György az egyik biztonsági emberrel összetűzésbe keveredett, szerencsére nem fajult el a szituáció – tényleg elképesztő mérkőzést láthattunk!

„Nem mindennapi meccset játszottunk, szerencsére a végén mi örülhettünk – mondta lapunknak a lefújás után Csongvai Áron, az újpestiek középpályása. – Rosszul kezdtünk, de létfontosságúnak bizonyult, hogy hamar fordítottunk – óriási önbizalmat ad, hogy az én gólommal szereztük meg a vezetést. Nem gondoltam volna, hogy négy egyes vezetésünk után még izgulnunk kell, nehogy elveszítsünk két pontot... De sajnos ez történt, és ebből tanulnunk kell, hamarabb le kell zárnunk a meccset. Fontos, hogy a Fehérvár és a Debrecen elleni után sorozatban immár harmadik hazai bajnokinkat is behúztuk. De még nincs vége az idénynek, a hét végén utazunk Zalaegerszegre, ott sem lehet más célunk, mint három pontot szerezni.”

Érthetően csalódottan nyilatkozott Ádám Martin, aki megszerezte a vezetést a paksiaknak.

„Jól kezdtünk, de elképesztő, hogy még tíz perc sem telt el, s már az Újpestnél volt az előny – mondta szomorúan a Nemzeti Sportnak a 27 éves csatár. – Nem vigasztal a gólom, ez most semmit sem jelent, a csapat sikere a legfontosabb – az utóbbi kilenc bajnokin csak egyszer nyertünk, valahogyan ki kell lábalnunk a gödörből. A hazaiak teljesen megérdemelten győztek, hamarabb is lezárhatták volna a meccset. Az más kérdés, hogy miután Böde Dániellel ketten támadtunk, sokkal veszélyesebbé váltunk, sikerült is felzárkóznunk, sőt egyenlíthettünk is volna. Adódott két nagy lehetőségünk, sajnos az egyiket elrontottam, mentségemre, Banai Dávid már nagyon közel volt hozzám, megpróbáltam erőből megoldani a lehetőséget, sajnos védett az újpesti. Az pedig tényleg nem érdekel, hogy vezetem a góllövőlistát...” 4–3

Beridze második gólját sokáig vizsgálták, de végül szabályosnak találták a szépségdíjas mozdulattal befejezett akciót (Fotó: Szabó Miklós)

1. Kisvárda 16 10 3 3 30–16 +14 33
2. Ferencvárosi TC 15 10 2 3 31–12 +19 32
3. Puskás Akadémia 15 9 3 3 24–17 +7 30
4. Mol Fehérvár 16 7 5 4 22–18 +4 26
5. Mezőkövesd 16 6 4 6 19–26 –7 22
6. Budapest Honvéd 16 6 2 8 30–31 –1 20
7. Zalaegerszegi TE 16 5 5 6 23–33 –10 20
8. Paksi FC 16 5 3 8 38–35 +3 18