Nincs megállás: a Kisvárda nyerte a keleti rangadót

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.12.12. 18:35
Eseménytelen első félidő után a folytatásban két gólt rúgott a Kisvárda a Mezőkövesd otthonában az NB I 16. fordulójában, Supka Attila csapatának pedig nem volt válasza a szabolcsiak góljaira: a vendégek 2–0-ra megnyerték a vasárnap esti mérkőzést.
Munkában a kisvárdai védelem (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Munkában a kisvárdai védelem (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry FC–Kisvárda Master Good 0–2 (0–0)
Mezőkövesd,Városi Stadion,500néző. Vezette:Farkas Á.
Gólszerző: Prenga (67.), Mesanovic (76.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Régen örültek úgy Kisvárdán a Debreceni VSC győzelmének, mint vasárnap délután, amikor a Loki megverte a tabella élén álló Ferencvárost. Az eredmény tudatában előzésre készültek a várdaiak Mezőkövesden, noha tudták, nem lesz könnyű dolguk a korábban a csapatukban is vezérnek számító Cseri Tamás csapatkapitány által irányított együttes ellen.

Úgy tűnt, a hazaiak alaposan felkészültek a Kisvárdából – később, persze kiderült, hogy annyira azért mégsem... A mérkőzés nagy részében lezárták a széleket, főleg a jobb oldalon futballozó egyre jobb formába kerülő Jasin Asanira figyeltek oly módon, hogy a belső és a bal oldali középpályás is kisegítette Luka Lakvekhelianit, így az első félidőben egyszer sem villant meg a szélső. Habár a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben, ettől még gyors és élvezetes játékot láthattak a lelátókon fagyoskodók. Gól nem született az első félidőben, ám az látszott, hogy a vendégcsapat nem véletlenül ostromolta egész ősszel a tabella első helyét. A csapategységet Ionut-Andrei Peteleu korai kiválása sem rendítette meg – a védő húzódásra panaszkodott, ám vállalta a játékot, de csak a 15. percig bírta –, Hej Viktor gond nélkül helyettesítette.

Ugyancsak kényszerűségből Supka Attila vezetőedzőnek is át kellett szerveznie csapatát a szünet után: a bal oldali védő, Lakvekheliani megsérült, őt Szépe János váltotta, ám nem a bal oldalra került, hanem helyet cserélt Vadnai Dániellel. Zavart nem okozott a változás, sőt valamivel magasabb lett az amúgy sem alacsony védelem. Nem is a levegőben verte meg végül a hazaiakat a Kisvárda: a jobb oldalról félmagasan középre lőtt, majd a kapus által kiütött labdára Herdi Prenga reagált a leggyorsabban, és máris vezettek a vendégek. Beindult a várdai gépezet, s a vezetés tudatában nyugodtan, pontosan, láthatóan nagy kedvvel futballoztak a vendégek, míg a Mezőkövesd futballja türelmetlenné, kapkodóvá vált, s ez magával hozta a pontatlanságot, mi több, az újabb vendéggólt: parádés akció végén Jasmin Mesanovic növelte az előnyt, s még a VAR-szoba sem tudta „megmenteni” a hazaiakat a góltól.

A Mezőkövesd képtelen volt útját állni a remek formában futballozó Kisvárdának, úgyhogy a csapat a tabella élére állt a győzelemmel. A várdai futballistákat felkészítő Erős Gábor példája bizonyítja, van tehetség a magyar szakemberekben: a 41 éves korábbi futballista az UEFA A-licences tanfolyam hallgatója, és miután Joao Janeiro Dunaszerdahelyre szerződött, megbízott edzőként negyedik meccsen ülhetett a várdaiak kispadján. Nos, eddig parádés a mérlege, hiszen három győzelem mellett egy döntetlenje van – a kisvárdai futball pedig egyre látványosabb és eredményesebb. 0–2

1. Kisvárda 16 10 3 3 30–16 +14 33
2. Ferencvárosi TC 15 10 2 3 31–12 +19 32
3. Puskás Akadémia 15 9 3 3 24–17 +7 30
4. Mol Fehérvár 16 7 5 4 22–18 +4 26
5. Mezőkövesd 16 6 4 6 19–26 –7 22
6. Budapest Honvéd 16 6 2 8 30–31 –1 20
7. Zalaegerszegi TE 16 5 5 6 23–33 –10 20
8. Paksi FC 16 5 3 8 38–35 +3 18