Megint elszórakozott egy győzelmet otthon a Honvéd, a ZTE hazavitt egy pontot

2021.12.11. 17:00
A Budapest Honvéd kétgólos előnyről 2–2-re végzett a vendég Zalaegerszeggel a labdarúgó NB I 16. fordulójában. A kispestiek hazai pályán először játszottak döntetlent ebben a bajnokságban.
Amikor még a Honvédnak állt a zászló: kispesti öröm Zsótér gólja után
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)
Amikor még a Honvédnak állt a zászló: kispesti öröm Zsótér gólja után A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Zalaegerszegi TE FC 2–2 (Lukics 5., Zsótér 45+1., ill. Koszta 63 , Lesjak 73.)
Budapest, Bozsik Aréna, 2082 néző. Vezette: Erdős

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Ha van recept és minden hozzávaló, akkor van miből főzni. S ha egyszer finomra sikerült valami, akkor abból érdemes repetázni.

Így gondolhatta ezt Horváth Ferenc, a Budapest Honvéd vezetőedzője is, aki a bajnokság ötödik fordulójában, augusztus végén csapatát 3–1-es sikerre vezette idegenben a ZTE FC ellen, és az akkori mérkőzés utáni nyilatkozatában már felfedte a lapjait, s elmondta, a felkészülést segítő elemzések rámutattak, hogy nyomás alatt az ellenfél nem tudja magabiztosan kihozni a labdát, könnyen megzavarható, és erre játszottak. Ennek eredményeként tizenhárom perc alatt két gólt is szereztek.

Úgy tűnik, Waltner Róberték már nem emlékeztek erre a nyilatkozatra és meccsre, mert a labdakihozatal újfent a gyengeségüknek bizonyult: így szerzett gólt ezúttal már az ötödik percben a kispesti együttes, ugyanúgy Nenad Lukics révén, mint augusztusban. A hátul adogatást ügyesen megzavarta Nono, labdát szerzett, s végül jött a mesteri befejezés

A gól után is a Honvéd maradt lendületben, a 19. percben, amikor Zsótér Donát szemben állt a vendégek kapusával, és lőtt, Demjén Patrik már a harmadik nagy védését mutatta be a találkozón – eközben a hazai kapu egyáltalán nem forgott veszélyben. Nagy ritkán tudott csak egy-egy veszélytelen kontraakciót vezetni a Zalaegerszeg, a játék lényegében a vendégek térfelén zajlott. Ennek ellenére a meccs addigi legnagyobb helyzetét a látogatók hagyták ki a 41. percben, amikor gyors egymásutánban előbb Koszta Márk, majd a közelről próbálkozó Zimonyi Dávid lövését kellett védenie (utóbbi volt nagyobb bravúr) a korábbi egerszegi kapusnak, Szappanos Péternek.

Miután ez a lehetőség kimaradt, a Honvéd még a szünet előtt büntetett Zsótér Donát révén, így a hazaiak magabiztos előnnyel vonulhattak az öltözőbe melegedni.

Waltner Róbert eleve nagy hangsúlyt fektetett a középpályára, hiszen 4–5–1-es rendszerben játszatta csapatát, és a szünetben is ebben a csapatrészben cserélt kettőt. A második félidő elején a Honvéd eléggé átengedte a területet ellenfelének, hiszen megtehette, és bár jóval többet birtokolta ekkor a labdát a ZTE, eltelt negyedóra úgy, hogy nem forgott veszélyben a hazaiak kétgólos előnye.

A hazaiak hátvédje, Lovric (piros-feketében) ezúttal sem úszta meg sárga lap nélkül. Itt éppen az első zalai gól szerzőjét, Kosztát buktatta (Fotó: Dömötör Csaba)

Rögvest nyílttá vált a mérkőzés, amikor a 63. percben Koszta Márk gyönyörű góljával zárkózni kezdett a Zalaegerszeg.

Nem lovagolta meg azonnal az öröm hullámait a zalai együttes, a gólt követő percekben ugyanis a kispestiek alakítottak ki több helyzetet is, hogy újra magabiztossá tegyék az előnyüket, ám Demjén Patrik védéseivel életben tartotta csapata reményeit, majd a 73. percben egyenlíteni tudott a ZTE! Zoran Lesjak gólját követően pedig olyan volt, mintha emberelőnyben futballoztak volna a kék-fehérek, óriásit változott a játék képe, ők rohamoztak a győzelemért. Remek meccs kerekedett, amelyen végül megosztoztak a pontokon a felek, és az utolsó negyedórában látottak alapján ennek a Honvédnál örülhettek jobban.

1. Kisvárda 16 10 3 3 30–16 +14 33
2. Ferencvárosi TC 15 10 2 3 31–12 +19 32
3. Puskás Akadémia 15 9 3 3 24–17 +7 30
4. Mol Fehérvár 16 7 5 4 22–18 +4 26
5. Mezőkövesd 16 6 4 6 19–26 –7 22
6. Budapest Honvéd 16 6 2 8 30–31 –1 20
7. Zalaegerszegi TE 16 5 5 6 23–33 –10 20
8. Paksi FC 16 5 3 8 38–35 +3 18