Debreceni győzelem a tompa Ferencváros ellen

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.12.12. 16:19
A Debrecen jól küzdve kétgólos győzelmet aratott a listavezető Ferencváros felett a labdarúgó NB I 16. fordulójában, ezzel elmozdult a kiesőzónából.
Debreceni gólöröm (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Debreceni gólöröm (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

MI EZ, ha nem országos kettes?! A kiesés ellen harcoló, az előző fordulóban Zalaegerszegről pont nélkül hazatérő DVSC fogadta a bajnoki címvédő, listavezető, az Európa-liga-szereplését csütörtökön a Bayer Leverkusen ellen győzelemmel befejező Ferencvárost. Az összeállítást böngészve semmi sem utalt arra, hogy a Fradi nem veszi komolyan a debreceni túrát, a zöld-fehérek kezdő tizenegyében heten voltak ott a Bundesliga-élcsapat ellen pályára lépők közül.

Joan Carrillo, a Loki katalán mestere bent hagyta a kezdőcsapatban a Zalaegerszegen Bévárdi Zsombor eltiltása miatt jobbhátvédet játszó Baranyai Nimródot, a visszatérő Bévárdi ezúttal a 18 éves tehetség előtt játszott egy sorral. Hazai oldalon az egyik legrutinosabb játékos, Varga József kimaradt a kezdőből, míg a csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs ezúttal Tischler Patrik ékpárjaként kapott szerepet, s ott volt a középpályássorban az északmacedón David Babunszki, akinek eddig jobbára epizódszerep jutott a Lokiban.

A kezdés után fölényben játszott a Ferencváros, de néhány perc elteltével megváltozott a mérkőzés képe. Bátran, okosan futballozott a DVSC, s bár Olekszandr Zubkov szögleténél elbambult a hazai védelem, ez volt az egyetlen nagy gólszerzési lehetőségük a vendégeknek. A Debrecen előtt viszont több is adódott, Babunszki helyzeténél közel állt a gólszerzéshez a Loki, s Ugrai Roland remek kiugratása után Bévárdi is megszerezhette volna a vezetést, de rossz döntést hozott.

Az első félidő eseményei sem rázták fel a meglehetősen tompán futballozó ferencvárosi labdarúgókat, a folytatásban pedig jött a hideg zuhany. Ugrai Roland balról érkező szöglete után nagyot hibázott a pályafutása 300. NB I-es meccsén védő Dibusz Dénes, Bévárdi Zsombor pedig köszönte szépen a lehetőséget, megszerezte a vezetést csapatának. Tombolt a lelátó hazai része, a Fradit elkísérő hétszáz szurkoló pedig döbbenten vette tudomásul, hogy vezet a Loki.

Próbált nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni a bajnoki címvédő, beszorult a Debrecen, de a hazaiak védelme állta a sarat. Ahogy teltek a percek, egyre frusztráltabbak lettek a zöld-fehérek játékosai, különösen Ryan Mmaee lelkében hagyott nyomot a debreceni vezetés, no meg az, hogy Bogár Gergő játékvezető büntető helyett sárga lapot adott neki műesésért. A vendégek ezután még nehezebb helyzetbe kerültek, hiszen Tischler Patrik kétgólosra növelte a DVSC előnyét.

Ment előre a Ferencváros, de Myrto Uzuni kapufáján kívül nagyobb lehetősége nem akadt. A hajrában még növelhette volna előnyét az eksztázisban futballozó DVSC, de Dzsudzsák Balázs lövését védte Dibusz Dénes. Ezúttal azonban ez sem érdekelte a debreceni szurkolókat, akik úgy ünnepelték kedvenceiket, mint nem is olyan régen, amikor a DVSC–Ferencváros rangadók a bajnoki cím sorsáról döntöttek. Első meccsét nyerte meg a Debrecen Joan Carrillo irányításával, ezzel elmozdult a kiesését jelentő 11. helyről. A vendégek hívei annál feszültebben vették tudomásul a váratlan vereséget, hiszen a Fradi az előző a hat idegenbeli meccsét egyaránt megnyerte a bajnokságban. 2–0