Fontos három pontot szerzett a Paks – fontos meccset bukott a Mol Fehérvár

2023.03.11. 16:50
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Paks 2–1-re megverte odahaza a Mol Fehérvárt. A Paks zsinórban harmadik bajnokiját is megnyerte, ugyanakkor a Mol Fehérvár FC a múlt heti győzelme után ismét pont nélkül maradt.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ
Paksi FC–Mol Fehérvár FC 2–1 (Varga B. 29., 56. – a másodikat 11-esből, ill. Schön 45+1.)
Paks, Fehérvári úti Stadion, 1785 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sokan emlékezhetnek, a bajnoki rajton a Paks ebben a párosításban 2–0-ra legyőzte a Mol Fehérvárt, a hazai együttest akkor még Waltner Róbert, a vendégeket Michael Boris irányította. Nagyot fordult azóta a világ, mindkét szakembertől elköszöntek, a paksi kispadon Bognár György a visszatérése óta a negyedik bajnokijára készült, Székesfehérváron a Toldi Gábor, Huszti Szabolcs edzőkettős tavaly október 22-én éppen a Paks elleni hazai 1–1-gyel mutatkozott be. Emlékezetes meccs volt az, hiszen sokáig úgy tűnt, a Mol Aréna Sóstóban hazai győzelem születik, Szélpál Norbert azonban a 93. percben egyenlített – nem érdemtelenül.

Pakson egyébként arra a párharcra is jó szívvel gondolhattak vissza a szurkolók, amelyre még az előző idényben került sor hasonló szereposztásban. Jó egy évvel ezelőtt, 2022. február 25-én a Mol Fehérvár a 13. percben már 2–0-ra vezetett, és még a 83. percben is előnyben volt, ám Ádám Martin előbb egyenlített, majd a 94. percben Lenzsér Bence a győztes hazai gólt is megszerezte.

Aki arra számított, hogy az előző fordulóban a ZTE ellen remek teljesítményt nyújtó Böde Dániel ezúttal is ott lesz a paksiak kezdő tizenegyében, tévedett, csak a kispadon kezdett, vendégoldalon pedig az jelentett meglepetést, hogy a csapatkapitány, a korábbi paksi kedvenc Fiola Attila is csak a cserék közé lett nevezve. Még két perc sem telt el a mérkőzésből, Bőle Lukács máris két jó beadással jelentkezett a bal oldalról, a második után Windecker József kevéssel a bal sarok mellé fejelte a labdát. A hazaiak vezetőedzője, Bognár György már a 16. percben cserére kényszerült, ráadásul kulcspozícióban: a megsérülő Kádár Tamást Szélpál Norbert váltotta a védelem tengelyében.

Az első játékrészben a szél a Paksot támogatta, fölényben is futballozott a hazai csapat, de tegyük azt is hozzá, amikor a Fehérvár labdát tudott szerezni a saját térfelén, többször is tetszetős, lapos passzos futballal közelítette meg a hazai kaput. Kinyik Ákos a saját tizenhatosánál adta el a labdát, ami figyelmeztető jel volt a hazaiaknak, aztán a 30. percben remek góllal szerzett vezetést a Paks: Windecker József a jobb oldalról a tizenhatos sarkának közeléből ballal adott középre, a góllövőlista vezetője, Varga Barnabás pedig sokadjára bizonyította, a magyar mezőnyben kevesen (ha egyáltalán...) fejelnek úgy, mint ő.

Hogy a Paks nem mehetett előnnyel a szünetre, ahhoz méretes kapushiba is kellett, Simon Barnabás teljesen feleslegesen futott ki messzire a kapujából, Schön Szabolcs pedig a játékrész ráadásában az üres kapuba emelte a labdát.

A szünetben egyik oldalon sem volt csere, a szél már a Fehérvárt segítette, azonban a Paks nem szorult a saját térfelére. Majd tíz perce ment már a második félidő, egy összecsapást követően Hahn János a vendégkapu előterében a földön maradt, és bár továbbment a játék, a VAR vizsgálta az esetet, majd Berke Balázs játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Varga Barnabás gólra is váltott.

A vendégegyüttes Dárdai Pál becserélésétől remélte a támadójátéka feljavulását, ám nem jöttek a helyzetek. A játékrész közepén Szabó János visszagurítása után Windecker megduplázhatta volna az előnyt, majd nem sokkal később Vass Gábor lőhetett kecsegtető helyzetből – a kapu fölé küldte a labdát.

Nagyjából húsz perccel a találkozó vége előtt érkezett Böde Dániel, és minden megmozdulásán látszott, élvezi a futballt. Két perccel a rendes játékidő letelte előtt Dárdai lövését védte Simon, és bár öt percet hosszabbított a játékvezető, az eredmény nem változott.

A Paks zsinórban harmadik bajnokiját is megnyerte, ugyanakkor a Mol Fehérvár FC a múlt heti győzelme után ismét pont nélkül maradt. 2–1

VARGA BARNABÁS: AZ ELEJÉN NÉZEGETTEM, MENNYIT SZERZEK FEJJEL, MÁR NEM