Másodszor is megverte a ZTE-t a Honvéd, és ellépett a kieső helyről

2023.03.11. 19:15
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Bp. Honvéd 1–0-ra nyert a vendég Zalaegerszeg ellen, ezzel ellépett a kieső helyről.
Kispesti gólöröm Kocsis Dominik találata után (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Kispesti gólöröm Kocsis Dominik találata után (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Gólszerző: Kocsis D. (40.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Harmadik alkalommal találkozott egymással a Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg az OTP Bank Liga 2022–2023-as idényében, és furcsa módon az első kettő mérkőzést egyaránt az idegenben játszó együttes nyerte meg. Az első fordulóban a Bozsik Arénában Meshack Ubochioma góljával a Zalaegerszeg győzött 1–0-ra, míg a 12. játéknapon a ZTE Arénában Jairo Samperio duplájával nyert a Budapest Honvéd. Az a mérkőzés arról maradt emlékezetes, hogy a kispesti szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt percekig állt a játék, és mivel Ricardo Moniz, a ZTE FC vezetőedzője bement a játéktérre, Bognár Tamás játékvezető kiállította (a holland szakvezetőt aztán eltiltották egy hónapra, mert a lelátóról zúduló gyűlölködő szitkozódás miatt a csapatot is lehívta a pályáról).

A kezdés előtt biztosan tudni lehetett, hogy a ZTE FC legeredményesebb játékosa, a tízgólos Eduvie Ikoba biztosan nem lesz főszereplő, ugyanis betegség miatt nem léphetett pályára, ahogy a sérüléssel küzdő Bojan Szankovics, Bedi Bence és Christy Manzinga sem, míg Dean Klafuric, a Honvéd vezetőedzője egyedül a múlt héten, a Puskás Akadémia ellen kiállított Albi Dokát volt kénytelen nélkülözni.

A találkozót a kispestiek kezdték jobban, irányították a játékot, és hosszú labdákkal próbálták meglepni a vendégvédőket, ám nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Nem úgy a 21. percben a Zalaegerszeg! A kispesti tizenhatoson belüli kavarodás után Dúzs Gellért elhagyta a kapuját, majd Németh Dániel elé került a labda, aki 11 méterre volt a gólvonaltól, Luka Capan és Ivan Lovric kétségbeesetten próbált menteni a kapu előtt, ám a vendégek fiatal csatára nem találta el a kaput. Hatalmas helyzet volt, mellé lőni a labdát nagyobb bravúr volt, mint a hálóba küldeni... Nem sokkal később előbb Huszti András lőtt kicsivel a bal, Szalay Szabolcs pedig a jobb sarok mellé. Úgy tűnt, kezd magára találni a Zalaegerszeg, ám mégis a Honvéd szerezte meg a vezetést: Kocsis Dominik mesteri csel után lőtte a labdát a kapuba, a kispestiek saját nevelésű húszéves csatára az első gólját szerezte az NB I-ben.

(Fotó: Földi Imre)

A szünetben az első félidőben hatalmas helyzetet hibázó Németh Dániel helyére a múlt héten Pakson gólt szerző Eros Grezdát küldte be Ricardo Moniz, aki bízott az albán szélső sebességében. Ám sem ő, sem másik zalaegerszegi játékos nem tudott megvillanni, teltek a percek, a Honvéd játékosai pedig – élükön a fiatal kapussal, Dúzs Gellérttel – érthető módon elkezdtek játszani az idővel. A hajrában Brandon Domingues nagyszerű szólója után eldönthette volna a három pont sorsát, ám nagyot védett Demjén Patrik.

A Budapest Honvéd a Puskás Akadémia után a Zalaegerszeget is legyőzte, így biztosan bennmaradást jelentő helyen zárja a 23. fordulót, míg a ZTE FC újabb vereségével közelít a kiesőzóna felé. 1–0