A Debrecen győzött Kisvárdán, és fellépett a harmadik helyre

2023.03.11. 14:13
A Debrecen egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó NB I 23. fordulójában, ezzel megelőzte a tabellán a hazaiakat, és már a harmadik helyen áll.
A fehér mezes Debrecen akarata érvényesült a meccsen
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
A fehér mezes Debrecen akarata érvényesült a meccsen A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Kisvárda–Debreceni VSC 0–1 (Do. Babunszki 48.)
Kisvárda,Várkerti Stadion,2450néző.Vezette:Káprály

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nyolcpontosra nőtt a Kisvárda Master Good előnye a DVSC-vel szemben, amikor a szabolcsiak október 24-én, 3–2-re győzték le szomszédos megyei riválisukat idegenben. Az akkor tetemesnek tűnő előny mostanra csaknem elfogyott, egyetlen pontra olvadt, a két csapat jelenlegi formájának ismeretében pedig nem volt ördögtől való a debreceniek terve, hogy legyőzik a Kisvárdát, és a dobogóra lépve megelőzik a táblázaton.

Hazai oldalon felépült a betegségéből és visszakerült a csapatba Jasmin Mesanovic, igaz, nem a megszokott pozíciójában, centerben, hanem a jobb szélen, míg a helyét elöl Milos Szpaszics foglalta el, ő először jutott szóhoz a kisvárdai kezdő tizenegyben. A Kecskemét elleni hazai vereség után a védelem sem maradt változatlan, kimaradt Széles Imre Antal (pedig győri középiskolai matematikatanára is eljött a kedvéért a mérkőzésre), Hej Viktor pedig eggyel beljebb húzódva belső védőként jutott szóhoz.

Debreceni oldalon az volt a kérdés, hogy ki helyettesíti az újpesti meccsen (1–1) kiállított Manriquét, végül Basit Ojediran játszott a pálya centrumában, és – némi meglepetésre – az eredetileg belső védő Olekszandr Romancsuk pedig jobb oldali védőt. Mindkét szakmai stábban megvolt tehát a szándék, hogy meglepje valamivel a rivális felet.

A viharos szél a kezdésre elállt, jó tempóban kezdődött a mérkőzés, aminek a ritmusát a vendégszektort teljesen megtöltő DVSC-ultrák adták meg. No, meg a szlogent is a kedvenceknek azzal, hogy a kezdés előtt kifeszítették a „Rögös az út, de közel a cél” feliratú molinót. A klasszikus, 4–4–2-es Loki-hadrend a személycserékkel sem változott, Dzsudzsák Balázs viszont kötetlen szerepkört kapott, a támadósorból olykor a védelem elé is visszalépett, és onnan adott bátor keresztlabdát – az ellenfél játékosának, Mesanovicnak, aki nem élt a lehetőséggel, ahogy előtte a meccs első lövéséből Rafal Makowski sem.

Negyedóra elteltével egyértelműen átvette az irányítást a Debrecen, amely Alekszandrosz Kiziridisz bal oldali megugrásaira alapozott, a görög támadó azonban kétszer is nagy helyzetben hibázott, a harmadik nagy debreceni lehetőségnél pedig Dorian Babunszki lövése után Danijel Petkovics bravúrral tolta a kapufára a labdát.

Őszintén ment előre mindkét csapat, de sok hibával, ezeket próbáltak büntetni a felek. Az első félidő hajrája megint a hazaiak akarata szerint alakult, szünet előtt Driton Camaj lábában volt és maradt a vezető találat megszerzése. Ám, ahogy az utóbbi két hazai meccsén, az Újpest és a Kecskemét ellen, ezúttal is közvetlenül a szünet után kapott gólt a Kisvárda. A gólhoz kellett Dzsudzsák Balázs labdaszerzése, Kiziridisz remek középre gurítása és Babunszki kiváló befejezése. Az eredménykényszerbe kerülő házigazda a folytatásban ment előre becsülettel, de nem volt átütőerő a játékában, leginkább Mesanovic megmozdulásai hordozták magukban a veszélyt. A válogatott keretbe is meghívott bosnyák támadó tizenöt méterről küldött lövése után járt a legközelebb az egyenlítéshez a Kisvárda, de az célt tévesztett, Hej lövését pedig blokkolta Sylvain Deslandes.

Az idő előrehaladtával a Debrecen az időhúzásért sem ment a szomszédba – de ki ne tette volna ezt másként a helyében. A hajrában friss erőket bevető DVSC kivédekezte a meccs hajráját (a hétperces ráadást is), először nyert Kisvárdán, megelőzte legyőzött házigazdáját, és fellépett a dobogóra.

A remélt cél tehát egyre közelebb. És ezek után talán már az út sem lesz olyan rögös... 0–1