Nagyszerű találkozón győzött a Ferencváros Pakson

BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.10.03. 16:47
Ryan Mmaee kétszer is betalált a találkozón (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros idegenben győzte le a Paksot 3–1-re a labdarúgó NB I 8. fordulójában, és a tabella élére ugrott. A Peter Stögert egészségügyi okok miatt nélkülöző FTC rengeteg helyzetet kihagyott, de ugyanez igaz a nyílt sisakkal játszó Paksra is.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
Paksi FC–Ferencváros 1–3 (Kinyik 63., ill. R. Mmaee 45+6., 65. – az elsőt 11-esből, Laidouni 74.)
Paks,Paksi FC Stadion,4011néző.Vezette:Bognár T.
Kiállítva: Szélpál (Paks) a 73. percben

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Micsoda mérkőzés volt! A csapatok a magyar élvonalban ritkán látható izgalmas, kiemelkedő iramú, eseménydús, lüktető kilencven percet játszottak, nem túlzás, vasárnap délután a Fehérvári úti stadionban egyetlen pillanatig sem lehetett unatkozni. A hazaiak a magyar bajnok ellen sem adták fel stílusukat, bátran, letámadva játszottak, a lefújást követően okkal kaptak vastapsot.

Már a mérkőzés előtt volt téma a stadionban, a kezdés előtt a drukkerek a főlelátóról a nyakukat nyújtogatva kukucskáltak a kispadok irányába, ám Peter Stöger helyett a ferencvárosiak másodedzője, Máté Csaba pacsizott le a hazaiakat irányító Bognár Györggyel. Az osztrák vezetőedző egészségügyi okok miatt maradt távol a vasárnap délutáni összecsapástól, el sem utazott a csapattal. A kispadoknál egy hely üresen maradt, a lelátókon azonban nem sok szék volt szabadon, a vendégek és a hazaiak számára fenntartott lelátórész is kevés híján zsúfolásig megteltek – nem hiába!

A csapatok a mérkőzés elején nyomban a legmagasabb fokozatba kapcsoltak, szebbnél szebb akciókkal, mesteri cselekkel, mértani pontosságú indításokkal kezdődött a csata, két perc húsz másodperc elteltével Tokmac Nguen lesről talált a kapuba. Hol a paksi, hol a ferencvárosi kapu forgott veszélyben, a 18. percben a paksiak is örömtáncot lejtettek, több mint egy percig azt hihették, vezetnek, ám a videobíró másként gondolta, érvénytelenítette a gólt. A vendégek fürge támadósorával ellentétben Bognár György tankszerű csatársorral, a Böde Dániel, Ádám Martin duóval kezdett, és hogy milyen jó húzás volt, mutatta, a páros megnehezítette a Fradi védőinek helyzetét. Mindkettőjük szerezhetett volna gólt az első félidőben, előnnyel mégis a Ferencváros vonulhatott szünetre. A VAR-rendszer ismét az őrületbe kergette a drukkereket, a helyszínen sokáig azt hitték, kezezést néznek vissza a videoszobában, majd kiderült, Tokmac Nguen buktatásáért ítélt büntetőt Bognár Tamás játékvezető, s Ryan Mmaee nem hibázott.

Kisebb csoda lett volna, ha gól nélkül zárul az első félidő, és az iram a folytatásban sem hagyott alább – sőt!

Nagy küzdelem jellemezte az első félidőt (Fotó: Török Attila)

A fordulás után ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták, a paksiak nem akartak belenyugodni, hogy kikapnak a magyar bajnoktól. A gólfelelőssé előlépő Kinyik Ákos – aki egy hete a Zalaegerszeg otthonában is betalált – egyenlített, ám a Fradi bizonyította, miért a legjobb magyar csapat most. Ryan Mmaee a tizenegyesgólja után mesteri akciógólt is szerzett, Szélpál Norbert kiállítása után pedig Aissa Laidouni lezárta a mérkőzést. Az öt csillag azért járt a mérkőzésnek, mert a négy gól mellett jó néhány ziccer volt, a kapusoknak több bravúrt kellett bemutatniuk, és az esélytelenebb paksiak a legjobb magyar együttes ellen sem adták fel stílusukat.

A Ferencváros a nyolcadik fordulót követően – hét lejátszott mérkőzéssel – átvette a tabella első helyét a Kisvárdától, így az élről vonulhat a bajnoki szünetre. 1–3