Őrült mérkőzésen, 10 emberrel játszott döntetlent a Loki a Vidivel

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2021.10.02. 19:15
A Debreceni VSC hazai pályán 1–1-re végzett a Mol Fehérvárral a labdarúgó NB I 8. fordulójában. A Loki Dzsudzsák Balázs második sárga lapos kiállítása miatt több mint egy félidőt emberhátrányban játszott.
Dzsudzsák Balázs (jobbra) végig feszült volt, és már a szünet előtt a kiállítás sorsára jutott
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
Dzsudzsák Balázs (jobbra) végig feszült volt, és már a szünet előtt a kiállítás sorsára jutott A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
Debreceni VSC–Mol Fehérvár FC 1–1 (Ugrai 86. – 11-esből, ill. Kodro 90+2. – 11-esből)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 4054 néző. Vezette: Vad II
Kiállítva:
Dzsudzsák (41. – Debrecen)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Alig több mint egy évtizeddel ezelőtt ez a két csapat harcolt a bajnoki aranyéremért, jelenleg a DVSC és a Mol Fehérvár is nagyon messze van a dobogó legfelső fokától. Persze az élvonalba egyéves száműzetés után visszatérő hajdúságiaknál nem is volt téma az első hely, a Fehérvár viszont a címvédő Ferencváros kihívójaként vágott neki a szezonnak.

Az első percek alapján levonható következtetés nem az volt, hogy a vendégcsapat lenne a Fradi legveszélyesebb riválisa, a hazai pedig újoncként a bennmaradásért harcol. Bátran kezdett a Loki, beszorultak a vendégek. A Fehérvár egy Funsho Bamgboye-beadás utáni ifj. Dárdai Pál-lövéssel adta az első életjelet, igaz, ebből az akcióból gól is lehetett volna. Aztán az első játékrész derekán Dzsudzsák Balázs kapott a Bamgboye elleni szabálytalanságért sárga lapot, ami alapjaiban megváltoztatta a meccs képét. A vendégek abszolút tudatosan próbálták kizökkenteni komfortzónájából a DVSC csapatkapitányát, aki érezhetően egyre feszültebbé vált. A 41. percben aztán véget is ért a 108-szoros válogatott labdarúgó számára a mérkőzés, amikor egy Nikolics Nemanja ellen elkövetett szabálytalanságért – talán túl szigorúan – felmutatta neki Vad II István a piros lapot.

A debrecenieknek több mint egy félidőt kellett emberhátrányban futballozniuk, s a szakmai stáb a félidőben alaposan megtervezte a csapat játékát. Ráadásul a csapatkapitány elvesztése dacossá tette a hazai labdarúgókat, akik jól rendeződtek vissza, lezárták a passzsávokat, ha kellett, önfeláldozóan vetődtek a labda útjába, s ha módjuk nyílt rá, akkor kontráztak.

A Fehérvár már a múlt szombaton is gyakorolhatta az emberelőnyös játékot, akkor a Puskás Akadémia ellen 23 perc nem volt elég a gólszerzéshez, ezúttal kétszer annyi ideje volt Szabics Imre tanítványainak, hogy eredménye legyen létszámfölényüknek. A 64. percben újabb csapás érte a debrecenieket, egy labdakihozatalnál Tomás Kosicky lába sérült meg, miután Bamgboye szabálytalankodott vele szemben. A debreceniek remek formában levő kapusát hordágyon vitték az öltözőbe, helyére Gróf Dávid állt be.

Egyre támadóbb felfogásban játszott a Fehérvár, Szabics előre cserélt, ezzel együtt nagy vendéghelyzet nélkül pörögtek a percek. A Lokinál a hajrára érkezett a múlt héten szerződtetett Németh Krisztián, s a legnagyobb meglepetés, a gól. Egy kezezés után jutott büntetőhöz a DVSC, és Ugrai Roland nem hibázott. Veszni látszott a meccs a fehérváriak számára, amikor a VAR-szobából vettek észre egy hazai szabálytalanságot a tizenhatoson belül, ebből a büntetőből szerezte Kenan Kodro a vendégek egyenlítő találatát, így csapata 280 perc után szerzett ismét gólt bajnoki meccsen, és végül pontot mentett. 1–1