Két Koszta-góllal nyert a Zalaegerszeg az MTK ellen

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.10.03. 14:08
Koszta Márk kétszer is betalált (Fotó: Szabó Miklós)
A nehéz helyzetben lévő Zalaegerszeg Koszta Márk két góljával 2–0-ra legyőzte a keveset nyújtó MTK-t a labdarúgó NB I 8. fordulójában. A második félidő végén az MTK egyenlíthetett volna, de Grozav kihagyta a büntetőt, néhány perccel később pedig Koszta újabb góllal biztosította be a győzelmet.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Zalaegerszeg–MTK Budapest 2–0 (Koszta 11., 85.)

Zalaegerszeg,
ZTE Aréna,1057néző.Vezette:Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Egyáltalán nem meglepő, hogy a ZTE FC kezdőcsapata négy helyen is változott az előző heti, Paksi FC elleni bajnokit (2–5) követően, de három játékos kényszerűségből nem került be az MTK Budapest elleni keretbe. Huszti Andrásra csukló-, Bobál Dávidra alkartörés, míg Gergényi Bencére bordazúzódás miatt nem számíthatott Waltner Róbert vezetőedző, Babati Benjamin pedig vélhetően taktikai okból szorult a kispadra. Nehezítette a szakmai stáb helyzetét, hogy a három sérült egyaránt hátvéd, de a mérkőzés elején az átszervezés eredményre vezetett, mivel a gyakran középső középpályásként futballozó Bedi Bence a védelem bal szélén kezdett, majd a tizedik percben előrehúzódott, és gólpasszt adott. A gólszerző Koszta Márk (1–0) a jobb szélről húzódott középre, pedig a bal szélen kezdte a mérkőzést, s az első félidőben többször is oldalt váltott Skribek Alennel, a másik szélsővel.

A hátvédsor összeállításával egyébként az MTK Budapestnél is voltak nehézségek, mivel a belső védők közül Nagy Zsombor légmell, Marko Perkovic bokatörés miatt nem játszhatott. A védelem jobb szélén Nikolai Alho futballozott, aki az első fordulót követően került ismét a kezdőcsapatba, s nehezen is vette fel a játék ritmusát, mivel a hazaiak vezető gólja előtt Bedi éppen a finn válogatottat játszotta át.

A gyors gól nem nyugtatta meg a házigazdát, érezhetően idegesen és rengeteg hibával futballozott, különösen a középpálya közepén veszítette el gyakran a labdát. A középső támadó posztján Preszlav Borukov ebben az idényben először szerepelhetett a kezdőcsapatban, de a bolgár légiósig az első játékrészben szinte egyszer sem jutott el a labda. A támadójáték mellett időnként a ZTE védelme is elképesztő hibákat követett el, igaz, eközben az MTK sem brillírozott, sőt hasonult ellenfele játékához. A színvonalat híven tükrözte az első félidei statisztika: a vendégek csupán két kapura lövéssel próbálkoztak, a labda azonban mindkétszer a kapu felett hagyta el a játékteret, s a hazaiak is csak három kapura lövést mutathattak fel, igaz, az egyik után vezetést szereztek.

A szünet után néhány perccel aztán Borukov is megmutathatta tudását, előbb a lécet találta el, aztán a szögletet követően éppen csak a jobb felső sarok fölé fejelte a labdát. E két megmozdulása azonban hiábavaló volt, mert az 58. percben edzője lecserélte. Erős túlzással élve a bolgár csatár futballozott a leginkább gólra törőn, kár, hogy mindezt fél percbe suvasztotta be. Ugyanakkor tény, később a hazaiak egyetlen helyzetet sem alakítottak ki, miként a vendégek sem, bár jobbára az MTK támadott. A zalaiak érezhetően az egygólos előnyt őrizték, mert a forduló szombati mérkőzései után a kieső helyre estek vissza. A biztonsági taktika aztán a 79. percben csaknem visszaütött, amikor a vendégek tizenegyeshez jutottak, de Gheorghe Grozav büntetőjét Demjén Patrik kivédte, ami oly mértékben jelentett fordulópontot, hogy hat perccel később Koszta Márk második góljával a hazaiak még növelték is előnyüket. 2–0

Győzelmével a ZTE FC elmozdult a kiesőzónából, és a kilencedik helyen állva némi lélegzethez juthat a kéthetes válogatott szünetben.

1. Ferencvárosi TC 7 6 1 17–7 +10 18
2. Kisvárda 8 6 2 13–8 +5 18
3. Paksi FC 8 4 1 3 23–18 +5 13
4. Budapest Honvéd 8 4 1 3 14–12 +2 13
5. Puskás Akadémia 7 4 1 2 9–9 0 13
6. Mol Fehérvár 8 2 5 1 9–8 +1 11
7. MTK Budapest 8 3 1 4 9–11 –2 10
8. Debreceni VSC 8 2 3 3 19–15 +4 9