Győzelemmel búcsúzott Dunaújvárostól az MTK

2016.09.21. 18:54
A labdarúgó NB I tizedik fordulójában az MTK Budapest 1–0-ra legyőzte a Diósgyőri VTK-t, így győzelemmel búcsúzott a Dunaújvárosi Stadiontól.

Vass Ádám (balra) és az MTK felülmúlta a Diósgyőrt (Fotó: Földi D. Attila)

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–DIÓSGYŐRI VTK 1–0
(Poór 33.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hatalmas pofont kapott a Honvéd ellen az MTK, amely utolsó hazai mérkőzésére készült Dunaújvárosban. Az ellenfél a táblázat tizedik helyét elfoglaló Diósgyőr volt, így minden feltétel megadatott a kék-fehéreknek a javításra.

A mérkőzés előtti gyászszünetet követően – az MTK korábbi edzőjének, Garami Józsefnek a felesége hunyt el – a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, az első kapura lövésre azonban a 12. percig várni kellett: Borbély vállalkozott távolról, Rados könnyedén hárított.

Az első igazán nagy helyzet a 24. percben jött el, Torghelle passza Kantát találta meg, a hazaiak csapatkapitánya azonban hatalmas ziccerben Radosba lőtte a labdát.

Az MTK egyre többször jutott el a vendégek kapujához, a 33. percben pedig góllá érett a fölénye: Kanta jobb oldali szögletére PoórPatrik érkezett remek ütemben, és hat méterről szabadon a jobb sarokba fejelt (1–0).

Közvetlen a szünet előtt megduplázhatta volna előnyét az MTK, Gera viszont nem tudta gólra váltani Torghelle remek indítását – a 21 esztendős középpályás 11 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

A második játékrészt is a hazaiak kezdték jobban, Vogyicska révén a második gólt is megszerezhették volna, a fiatal játékos Gerához hasonlóan nem tudta kihasználni ziccerét. Aminek az lett az eredménye, hogy a folytatásban egyre bátrabb lett a Diósgyőr, a vendégek is érezték, hogy az addiginál többet kell tenniük a pontszerzésért. Horváth Ferenc vezetőedző több támadó felfogású játékost is beküldött, ennek ellenére a miskolciak nem tudtak igazán nagy helyzetet kialakítani.

Nikházi lövését a végén bravúrral védte Petkovics, így az MTK győzelemmel búcsúztatta a Dunaújvárosi Stadiont. Következő hazai bajnokiját október 22-én, a Gyirmót ellen játssza Teodoru Vaszilisz együttese – minden bizonnyal már az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.