Djuricin csak majdnem mindent hagyott ki – pontot mentett a Fradi a Vidi ellen

2016.09.21. 19:50
Jó hangulatban kezdődött a találkozó, de nem volt telt ház (Fotó: Hegedüs Gábor)
Döntetlen lett a labdarúgó NB I csúcsrangadója, a Felcsúton megrendezett találkozón Marko Scsepovics tizenegyesgóljára az egy kivétellel minden helyzetét elrontó Marco Djuricin válaszolt a hajrában.
LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Videoton–Ferencváros 1–1 (Scsepovics 53. – 11-esből, ill. Djuricin 83.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

ÁTVARIÁLT KEZDŐK, SOK LÖVÉS GÓL NÉLKÜL

Volt meglepetés mindkét oldalon a kezdőcsapatban, kezdjük a „hazaiakkal”, a Felcsúton szereplő Videotonnál Filipe Oliveira helyére az alapvetően középső középpályás Varga József került a jobb szélre, a védelem közepén pedig Fejes Andrást Fiola Attila váltotta – mindkét új igazolásnak ez volt az első kezdése a Vidiben az NB I-ben.

A vendégeknél eltiltás miatt nem játszhatott Cristian Ramírez, és bár arra lehetett számítani, hogy Leandro húzódik ki a bal oldalra, és bekerül Oliver Hüsing, de utóbbi még a keretben sem kapott helyet. A megoldás az lett, hogy Emir Dilaver játszott a bal oldalon, Lovrencsics Gergő pedig jobb-bekként kezdett.

Ugyanakkor hamar át kellett variálnia a csapatát Thomas Dollnak, mivel Böde Dániel megsérült (a hasfala fájdult meg, de az Újpest ellen valószínűleg játszhat), helyette Vladan Csukics állt be, így Marco Djuricin lett a csatár, Nagy Dominik pedig a balszélső.

Rossz jel a Fradinak, ha egy rangadó közben elveszti Bödét, amikor legutóbb ilyen történt, az Újpest elleni derbin elszenvedte első bajnoki vereségét a Groupama Arénában.

Bernd Storck szövetségi kapitány
és Orbán Viktor miniszterelnök
Bernd Storck szövetségi kapitány és Orbán Viktor miniszterelnök

Még mindig az összeállításokat tekintve érdekes volt, hogy mindkét oldalon szerepet kapott egy-egy légiós támadó, aki egyelőre nem sokat mutatott, Marko Scsepovics, illetve Marco Djuricin, utóbbi az első félidőben szokásához híven minden helyzetét elrontotta, előbbi pedig elfoglalta Feczesin Róbert helyét – és sok veszélyt nem jelentett a szünetig.

Megtette viszont Danko Lazovics és Géresi Krisztián, a szerb távoli lövése nem volt rossz, a magyar pedig szép támadás végén hibázott. A másik oldalon Gera Zoltán és Csukics lövése kerülte el kevéssel a kaput, vagyis nem született gól az első 45 percben.

„KELL EGY VIDI-TIZIGÓL!”

A szünetben cserélt is Henning Berg, érkezett Oliveira Pátkai Máté helyett, így Varga József visszakerült eredeti helyére. Ám a vezetés megszerzését nem a nagy nyomásnak, hanem egy kontrának köszönhette a Videoton – teljesült a szurkolók óhaja, jött („tiziből") a Vidi-gól.

A székesfehérváriak kontrája végén Géresi Krisztián harcosabb volt Michal Nalepánál a bal oldalon, a hosszút vette célba, ám Dibusz Dénes védett, a kipattanó után Géresi elesett Leandro mellett, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt, amelyet Scsepovics értékesített (1–0).

Djuricin (jobbra) nagy nehezen betalált (Fotó: Hegedüs Gábor)

DJURICIN CSAK BELŐTTE

Néhány perccel később Lazovics eldönthette volna a meccset, fejese azonban mellé ment. A 68. percben Djuricin rontott megint ordító helyzetben, ezúttal a csereként beálló Rju Szung Vu beadása után. A támadó nem sokkal később Nalepa remek passza után is hibázott, de ne vegyük el Kovácsik érdemét, aki nagyot védett.

A 83. percben aztán csak meglett a vendégek gólja, egy szabadrúgás utáni lepattanó labdát szedett össze Djuricin, majd húsz méterről a rövid alsóba lőtt (1–1). Ezt nagyon elnézte a fehérvári védelem, a Fradi-támadónak pedig még csak nem is a legjobb lövése talált utat a kapuba.

A cikk elején azt írtuk, két olyan légióscsatár kezdett, aki eddig nem sokat mutatott, s ezen a meccsen sem játszott túl jól, ám mindkettő szerzett egy-egy gólt, ezzel mégiscsak főszereplőivé léptek elő a találkozónak. Az NB I csúcsrangadója döntetlen lett, és ha a pozitívumokat nézzük, ilyen iramú meccsekkel nőhetne a magyar futball színvonala. Kár, hogy kevés van belőlük.

1. Vasas FC 10 6 1 3 12–7 +5 19
2. Ferencvárosi TC 10 5 3 2 19–11 +8 18
3. Szombathelyi Haladás 10 5 3 2 14–11 +3 18
4. Videoton FC 10 5 2 3 22–11 +11 17
5. Budapest Honvéd 10 5 2 3 16–8 +8 17
6. Újpest FC 10 4 2 4 13–12 +1 14
7. MTK Budapest 10 3 3 4 5–11 –6 12
8. Debreceni VSC 10 3 2 5 12–16 –4 11